استفاده از مچ بندهای هوشمند برای پیشبینی افسردگی


برای افرادی که مشاغل بسیار پر استرس دارند، مهم می باشد که بدانند آیا امکان دارد به افسردگی مبتلا شوند یا خیر. مچ بندهای هوشمند فیت بیت این خدمات را به افراد می دهند.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از نیواطلس، در جریان مطالعه ای که توسط تیمی از دانشگاه فناوری نانیانگ سنگاپور انجام شد، در مجموع ۲۹۰ بزرگسال با میانگین سنی ۳۳ سال وظیفه پوشیدن دستگاه ردیابی فعالیت فیت بیت شارژ ۲ را برای ۱۴ روز متوالی داشتند. به آنها گفته شد که این مچ بند را غیر از زمان حمام کردن یا شارژ مجدد باتری آن همیشه بر دست کنند.
در ابتدا و سپس در انتهای دوره دو هفته ای، شرکت کنندگان پرسشنامه ای را تکمیل کردند که به صورت گسترده برای شناسایی افراد افسرده استفاده می شود. سپس نتایج آن پرسشنامه ها با داده های جمع آوری شده توسط مچ بندهای فیت بیت ترکیب شد و برای افزایش توان درک یک برنامه کامپیوتری مبتنی بر یادگیری ماشینی به نام مدل Ycogni استفاده شد.
هنگامی که آن برنامه بعداً برای تجزیه و تحلیل داده های فیت بیت به تنهایی مورد استفاده قرار گرفت، ثابت شد که مچ بندهای مورد اشاره در پیشبینی این که کدام افراد بیشتر در معرض ابتلاء به افسردگی هستند و کدام افراد کمترین احتمال ابتلاء به افسردگی را دارند، تا حدود ۸۰ درصد دقیق عمل می کند.
بر اساس بررسی مذکور افراد در معرض خطر افسردگی، بین ساعت ۲ تا ۴ بامداد و سپس در میان ساعات ۴ بامداد تا ۶ بامداد ضربان قلب متفاوت تری داشتند که توسط Fitbits اندازه گیری شد. این با یافته های مطالعات قبلی مطابقت دارد که نشان داده است تغییرات ضربان قلب هنگام خواب می تواند یک شاخص فیزیولوژیکی معتبر برای شناسایی افسردگی باشد.


منبع:

1400/11/05
20:14:09
5.0 / 5
1211
تگهای مطلب: برنامه , خدمات , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
از دست ندهید!