شکایت میلیاردی یک سایت از گوگل


یک سایت مقایسه قیمت سوئدی از گوگل به دادگاه پتنت و بازار سوئد شکایت کرد و بیش از دو میلیارد دلار خسارت خواسته است.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، وبسایت پرایس رانر در اطلاعیه ای اعلام نمود این شکایت بعد از اعلام حکم حقوقی دادگاه اروپایی صورت گرفت که بر مبنای آن گوگل با دستکاری نتایج جست و جو به نفع سرویسهای مقایسه-خرید خود، قوانین ضد انحصارطلبی را نقض کرده است.

میکائل لینداهل، مدیرعامل وبسایت پرایس رانر اظهار داشت: مساله دوام خیلی از شرکتهای کارآفرینی اروپایی و فرصتهای اشتغال در حوزه فناوری مطرح است.

این شرکت اسکاندیناوی که برای فروش به کلارنا بانک توافق کرده است، اعلام نمود انتظار دارد خسارت نهایی این شکایت به میزان قابل توجهی بالاتر باشد چونکه نقض قوانین از جانب گوگل همچنان ادامه دارد.

پرایس رانر اعلام نمود می خواهد گوگل را وادار کند برای سودی که این وبسایت مقایسه قیمت از سال ۲۰۰۸ در انگلیس و از سال ۲۰۱۳ در سوئد و دانمارک از دست داده است، خسارت پرداخت کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، گوگل ماه گذشته اعلام نمود برای حکم دیوان دادگستری اتحادیه اروپا درخواست تجدیدنظر کرده است چونکه احساس می کند بخشهایی هستند که باید از جانب قضات عالی این بلوک از نظر حقوقی شفاف سازی شوند.

شکایت از گوگل

شکایت از گوگل قبلا هم صورت گرفته. اخیرا گروهی از ایالت های امریکا به رهبری تگزاس شکایت اصلاح شده ای را علیه گوگل (GOOGL.O) شرکت آلفابت تنظیم کرده اند که غول فناوری را به استفاده از تاکتیک های اجباری و زیر پا گذاشتن قوانین ضد انحصار در تلاش برای تقویت تجارت تبلیغاتی غالب خود متهم کرده است.
اتهامات به روز شده جدیدترین مورد در هجوم نظارتی نظارتی گوگل بر روی اقدامات آن است. این شرکت فناوری با چندین شکایت از جمله یک مورد توسط وزارت دادگستری به دلیل اعمال انحصاری مواجه است.
در اوایل این هفته، گوگل درخواست تجدید نظر علیه تصمیم ضد انحصار اتحادیه اروپا به ارزش 2.8 میلیارد دلار را از دست داد.


 

در شکایت میلیاردی یک سایت از گوگل خواندید:
  1. شکایت از گوگل
1400/11/19
12:44:18
5.0 / 5
1294
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
از دست ندهید!