تحقیقات اتحادیه اروپا از توافق تبلیغاتی محرمانه گوگل و متا


لینک بگیر دات کام: رگولاتورهای اتحادیه اروپا و انگلیس سرگرم تحقیقات درباره توافق میان غولهای اینترنتی هستند که در جریان یک تحقیقات ضد انحصارطلبی آمریکا برملا شده است.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، توافق محرمانه میان گوگل و مِتا (شرکت مادر فیس بوک) از طرف رگولاتورهای ضد انحصارطلبی در اتحادیه اروپا و انگلیس برای تضعیف رقابت در بازار تبلیغات دیجیتالی چند میلیارد دلاری تحت تحقیق قرار گرفته است. این تحقیقات که از طرف کمیسیون اروپایی و سازمان رقابت و بازارهای انگلیس اعلام شد، تازه ترین کوشش برای بررس شیوه های کسب وکار بزرگترین شرکتهای فناوری جهان است.

این رگولاتورها اعلام نمودند تحقیقات روی توافق سال ۲۰۱۸ متمرکز است که در شکایت ۱۰ دادستان کل ایالتی در آمریکا مقابل گوگل برملا شد. یافته های تحقیقات دادستانهای کل ایالتهای آمریکا نشان داد گوگل به توافقی رسیده تا میزان رقابت فیسبوک برای دلارهای تبلیغاتی با یکی از خدمات کلیدی گوگل را محدود کند.

مارگارت وستاگر، نایب رییس کمیسیون اروپا که بر رقابت و سیاست دیجیتالی نظارت دارد، اظهار داشت: اگر چنین موضوعی در تحقیقات ما تایید گردد، به منزله محدود شدن و مختل شدن رقابت در بازار فناوری تبلیغات خواهد بود که به فناوریهای نمایش تبلیغات رقیب، ناشران و مصرف کنندگان لطمه می زند.

گوگل و مِتا اعلام نمودند توافق میان دو شرکت انحصاری نبوده و دهها شرکت دیگر از توافقات مشابه بهره برده اند. شرکت مِتا اعلام نمود این توافق مشابه توافقهایی بوده که این شرکت با شرکای دیگر برای تبلیغات دیجیتالی داشته است.

اعلام تحقیقات رسمی، یک گام در فرآیندی است که به نتیجه رسیدن آن ممکنست سالها زمان ببرد. این مطالعات نشان می دهد چگونه رگولاتورها در سراسر جهان فشار بر شرکتهای فناوری که بر اقتصاد دیجیتالی سلطه دارند را افزایش داده اند. نتیجه این تحقیقات به همراه قوانین جدیدی که در اتحادیه اروپا و آمریکا تدوین شده اند، می تواند تغییرات بزرگی را در شیوه های کسب وکار شرکتهایی که فروشگاههای برنامه، تجارت الکترونیکی و تبلیغات دیجیتالی دارند، صورت دهد.

کمیسیون اروپا که بازوی اجرائی اتحادیه اروپاست، تحقیقات دیگری را درباره آمازون، اپل و گوگل به جریان انداخته است. رگولاتورهای انگلیس سرگرم تحقیقات از سیاستهای فروشگاه برنامه اپل و استفاده مِتا از اکوسیستمهای موبایل و دیتای تحت کنترل اپل و گوگل هستند.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، کمیسیون اروپا و انگلیس متعهد شده اند در این تحقیقات که یکی از بزرگترین پرونده های رقابت از زمان خروج انگلیس از عضویت اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۰ است، با یکدیگر همکاری کنند.

منبع:

1400/12/22
19:55:10
5.0 / 5
813
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱