حاكمیت سایبری در خارج از كشور-۲۱۴

قوانین امنیت سایبری تازه اتحادیه اروپا برای نهادهای زیرمجموعه


به گزارش لینک بگیر دات کام کمیسیون اروپا روز گذشته اعلام نمود کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید چارچوبی برای مدیریت خطرات امنیت سایبری در نهادهای زیرمجموعه خود با استفاده از قوانینی جدید ایجاد کنند.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از رویترز، علت این درخواست افزایش حملات سایبری ضد کشورهای عضو اتحادیه اروپاست که می تواند فعالیتهای کلیدی را در این کشورها مختل کند و باعث سرقت اطلاعات حساس شود.
این پیشنهاد بخشی از یک بسته پیش نویس قوانین تهیه شده توسط اتحادیه اروپا به نام مقررات امنیت سایبری است که در چارچوب آن یک هیأت امنیت سایبری برای نظارت بر اجرای قوانین جدید تشکیل خواهد شد.
یوهانس هان، کمیسر بودجه اتحادیه اروپا در اطلاعیه ای در این مورد اظهار داشت: "در یک محیط متصل، یک حادثه امنیت سایبری می تواند کل سازمان ما را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین است که ایجاد یک سپر قوی در مقابل تهدیدات سایبری و حوادثی که می تواند ظرفیت اقدام ما را مختل کند، بسیار مهم می باشد."
بر اساس این پیش نویس قوانین، همه نهادها، ارگان ها و آژانس های اتحادیه اروپا باید خطرات امنیت سایبری را شناسایی کنند، برنامه ای برای بهبود امنیت سایبری خود تنظیم کنند، ارزیابی های منظم انجام دهند و جزئیات در ارتباط با حوادث را به اشتراک گذارند.
کمیسیون همینطور مقرراتی معروف به امنیت اطلاعات را پیشنهاد کرده که مجموعه ای از قوانین و استانداردها را برای همه نهادهای اتحادیه اروپا فراهم می آورد.


منبع:

1401/01/05
12:54:01
5.0 / 5
867
تگهای مطلب: اشتراك , امنیت , برنامه , سایبر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲