در گزارش لینك بگیر دات كام مطرح شد؛

درج قیمت روی تمام کالاهای داخلی و وارداتی


به گزارش لینک بگیر دات کام مدیرکل نظارت بر خدمات عمومی سازمان حمایت با اعلان اینکه درج قیمت روی تمام کالاهای داخلی و وارداتی از فردا شروع می شود، اظهار داشت: چالش ما درست اجرا کردن طرح و درج قیمت های واقعی است.


محسن حسین لویی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد اجرای مرحله پنجم طرح خرید شفاف، اظهار نمود: از فردا بصورت رسمی اجرای مرحله پنجم طرح خرید شفاف یا همان درج قیمت تولیدکننده و مصرف کننده روی تمامی کالاهای مصرفی و سرمایه ای (به جز ۱۳ گروه کالایی) اجرا می شود.
مدیرکل نظارت بر خدمات عمومی، شبکه های توزیع و اقتصادی سازمان حمایت اضافه کرد: از قبل هماهنگی ها انجام شده و تمامی فعالان نسبت به اجرای این طرح متعهد شده اند بدین سبب در این مرحله ما چالش اجرا یا عدم اجرای طرح را نداریم بلکه چالش ما درست اجرا کردن طرح و درج قیمت های واقعی است.
قیمت های واقعی را احصا کرده ایم
وی در مورد این که چطور میتوان تشخیص داد که قیمت های درج شده واقعی است، اظهار داشت: یک بانک اطلاعاتی را آماده کرده ایم و ریز اطلاعات آبان ماه و بهمن ماه پارینه را داریم که بر طبق این اطلاعات، قیمت های واقعی را احصا کرده ایم. اگر تولیدکنندگان بر طبق این معیارها قیمت ها را درج کنند منطقی است اما اگر عددهای نادرستی بزنند، قابل تشخیص بوده و برخوردهای لازم صورت می گیرد.
حسین لویی اشاره کرد: قیمت روی کارتن و بسته بندی کالاها درج می شود؛ بعنوان مثال همانگونه که قیمت کیک روی بسته بندی محصول درج می شود قیمت موبایل، یخچال یا هر کالای سرمایه ای دیگری روی کارتن یا بسته بندی محصول درج خواهد شد.
درج قیمت واردکننده روی کالاهای وارداتی
مدیرکل نظارت بر خدمات عمومی، شبکه های توزیع و اقتصادی سازمان حمایت اظهار داشت: روی کالاهای تولید داخل قیمت تولیدکننده و حداکثر قیمت مصرف کننده و روی کالاهای وارداتی قیمت واردکننده و حداکثر قیمت مصرف کننده درج می شود.


منبع:

1401/02/01
16:07:15
5.0 / 5
683
تگهای مطلب: خدمات , موبایل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳