چگونه Ahrefs لینک ها و دامنه ها را شمارش می کند


پیوندها با کلیک کردن، کاربران را از یک صفحه وب به صفحه دیگر می برند. راه های زیادی برای ایجاد آنها وجود دارد.

هر ابزار بک لینک لینک های مختلفی را ذخیره می کند. هنگام ایجاد نمایه یا ایندکس از وبسایت، شرکت ها باید انتخاب های زیادی در مورد خزیدن، تجزیه و نمایه سازی داده ها داشته باشند. در حالی که همپوشانی های زیادی بین شاخص ها وجود دارد، بسته به تصمیمات هر شرکت، تفاوت هایی نیز وجود خواهد داشت.

 

برای ایجاد شفافیت، می‌خواهیم در این مطلب اطلاعات بیشتری در مورد ایندکس بک لینک در Ahrefs بدهیم. در ادامه به سئوالات زیر پاسخ می دهیم:

 

لینک چیست؟

·         کدام لینک ها در Ahrefs ایندکس می شوند؟

·         کدام دامنه ها در Ahrefs ایندکس می شوند؟

·         چرا ما نمی توانیم همه بکلینک ها را در Ahrefs ببینیم؟

 

 

لینک چیست؟

پیوندها با کلیک کردن، کاربران را از یک صفحه وب به صفحه دیگر می برند. راه های زیادی برای ایجاد آنها وجود دارد که رایج ترین روش آن عنصر کلاسیک HTML یعنی تگ <a> با ویژگی href است.

 

<a href="url">link text</a>

 

با این حال، امکان ایجاد پیوند با عناصر دیگر، از جمله موارد زیر هم وجود دارد:

·         Onclick

·         Button

·         Ng-click

·         Option / value (گزینه / مقدار)

·         و بیشتر…

 

کدام لینک ها در Ahrefs ایندکس می شوند؟

در یک دنیای ایده آل، هر چیزی که به عنوان یک پیوند عمل کند ذخیره می شود. اما متاسفانه ما در دنیای ایده آلی زندگی نمی کنیم. نه Ahrefs و نه Google همه انواع پیوندها را ذخیره نمی کنند زیرا بارگیری هر صفحه و کلیک روی هر پیوند یک فرآیند کارآمد نیست. این دقیقا همان کاری است که شما باید انجام دهید اگر می خواهید همه پیوندهایی را که برای کاربران کار می کنند (کارا هستند) پیدا کنید.

در عوض، خزنده‌ها (رباتهای موتورهای جستجو و سایتهای تحیلر مثل Ahrefs که به آنها کراولر هم می گویند) معمولاً صفحات را واکشی می‌کنند، احتمالاً آنها را رندر می‌کنند، سپس انواع مختلفی از پیوندها را استخراج و ذخیره می‌کنند. همه خزنده ها متفاوت کار می کنند، بنابراین بیایید در مورد نحوه انجام کارها در Ahrefs صحبت کنیم.

 

پیوندهایی که در Ahrefs ذخیره می شوند:

در اینجا انواع پیوندهایی که در فهرست خود ذخیره می شوند آورده شده است.

 

بک لینک یا لینک های خارجی

پیوندهایی از یک وب سایت به وب سایت دیگر با استفاده از عنصر کلاسیک <a> در HTML با ویژگی href ایجاد شده است که به آنها بک لینک می گویند. می توانید برای خرید بک لینک در بیش از 250 سایت ایرانی فعال از سایت لینک بگیر دات کام کمک بگیرید. این سایت همچنین به شما برای خرید رپورتاژآگهی با قیمت مناسب کمک می کند.

 

لینک های داخلی

پیوندهایی از یک صفحه در یک وب سایت به صفحه دیگر در همان وب سایت. 22.21 تریلیون بک لینک داخلی در ایندکس Ahrefs وجود دارد. این بسیار گسترده تر از تعداد پیوندهای خارجی زنده Ahrefs است. سایت Ahrefs تنها ابزار SEO است که می‌توانید بدون خزیدن وب‌سایت سفارشی به این داده‌ها دسترسی داشته باشید. این تحلیلگر قوی از داده‌های پیوند داخلی در محاسبه رتبه‌بندی URL (UR) استفاده می‌کند، مشابه روشی که Google از آن در محاسبه رتبه صفحه خود استفاده می‌کند.

 

اگر می‌خواهید ببینید اولین و آخرین بار چه زمانی Ahrefs یک URL را خزیده‌ است، می‌توانید گزارش «بهترین براساس پیوندها» (یا Best by links) را در Site Explorer بررسی کنید. برگه هایی برای پیوندهای خارجی و داخلی در این بخش سایت Ahrefs وجود دارد.

 

بک لینکهایی که ممکن است در Ahrefs ذخیره شود

در اینجا همه پیوندهایی است که این سایت تحلیلگر تحت برخی شرایط ذخیره می کند.

·         پیوندهای درج شده با جاوا اسکریپت

·         پیوندهایی از صفحات با پارامترهای URL

 

پیوندهایی که Ahrefs سعی می کند ذخیره نکند

در اینجا پیوندهایی وجود دارد که Ahrefs تمام تلاش خود را می کند تا ذخیره نشوند.

·         پیوندهایی از صفحات با پارامترهای URL

·         پیوندهایی از صفحات در مسیرهای خزیدن بی نهایت

 

پیوندهایی که Ahrefs ذخیره نمی کند

در اینجا همه پیوندهایی است که Ahrefs هرگز ذخیره نمی کند.

·         پیوندها در PDF یا اسناد دیگر

·         لینک ها در iframes

·         پیوندهایی از صفحاتی که ایندکس نشده اند

·         لینک های یکسان از چندین IP

·         چندین پیوند به یک صفحه از یک صفحه واحد

 

کدام دامنه ها ایندکس می شوند؟

در Ahrefs، گزارش دامنه‌های ارجاعی را دارد که همه دامنه‌هایی را که به یک وب‌سایت یا صفحه وب پیوند دارند، نشان می‌دهد. اما Ahrefs دقیقا چگونه دامنه ها را شمارش می کند؟

 

شما فکر می کنید که پاسخ به این سوال آسان است. این فقط domain.com است، درست است؟ متأسفانه، همه چیز کمی پیچیده تر است زیرا راه های زیادی برای شمارش دامنه ها وجود دارد. یکی از گزینه ها این است که هر دامنه ثبت شده را به عنوان یک دامنه در نظر بگیرید - به نظر می رسد که چگونه Google آنها را در کنسول جستجوی Google جمع می کند. مورد دیگر این است که هر زیر دامنه را به عنوان یک دامنه متفاوت در نظر بگیرید. همچنین می‌توانید برخی از بخش‌های یک سایت را جمع‌آوری کنید و نه بخش‌های دیگر را (کاری که گوگل انجام می‌دهد)، هر بخش را در یک پشته فناوری متفاوت بررسی کنید، و غیره. گزینه‌های زیادی وجود دارد.

 

در Ahrefs، بیش از 175 میلیون دامنه بررسی و کراول شده است. فرآیند بررسی شامل حذف دامنه‌های هرزنامه و شکستن برخی از زیر دامنه‌ها است که در آن تشخیص داده‌اند کاربران مختلف مناطق مختلف را کنترل می‌کنند.

 

 

سایت تحلیلگر Ahrefs چندین فهرست پیوند دارد

هر ابزار تحلیلگر باید در مورد ذخیره سازی و بازیابی داده ها تصمیم گیری کند. در Ahrefs، داده های خود را به چند شاخص تقسیم می کند.

 

زنده (Live) - پیوندهایی که می بینیم و هنوز در وب فعال هستند. این به بهترین شکل وضعیت فعلی وب را نشان می دهد و برای بسیاری از کاربران مفیدتر است.

اخیر (Recent) - پیوندهایی که در 3-4 ماه گذشته در وب فعال دیده اند.

تاریخی (Historical) - همه پیوندهایی که تا به حال دیده اند. این جامع ترین لیست خواهد بود، اما با پیوندهای زیادی که دیگر وجود ندارند.

می‌توانید بین فهرست‌های موجود در بک‌لینک Ahrefs و گزارش‌های دامنه ارجاع‌کننده جابه‌جا شوید.

1401/02/23
15:16:08
4.0 / 5
1342
این مطلب را می پسندید؟
(4)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
سئوکار - مهران:
عالی بود . ممنون از توضیحات مفید شما
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
از دست ندهید!