ساخت متاورس اختصاصی توسط ارتش آمریکا


لینک بگیر دات کام: بنظر می رسد ارتش ایالات متحده سال ها است که درحال ساخت متاورس خود است.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا و به نقل از وایرد، در حالی که غول های فناوری، مؤسسات مالی و شرکتهای فناور مشتاق هستند که بخشی از انقلاب اینترنتی به نام "متاورس"(metaverse) باشند، به نظر می آید ارتش ایالات متحده از مدت ها پیش درحال ساختن نسخه ای از این دنیای دیجیتال برای خود است.
وقتی کسی در مورد متاورس صحبت می کند، معمولا تصویری در ذهن ترسیم می شود که در آن مردم در دنیای دیجیتال همانطور که "مارک زاکربرگ" مؤسس شرکت "فیسبوک" که حالا به "متا" تغییر نام داده است، می گوید، با هم ملاقات می کنند.
"مارک زاکربرگ" با بیان قصد خود برای ایجاد این قلمروی دیجیتالی توانست توجه جهانی را به خود جلب نماید و تعداد زیادی از شرکتهای دیگر را به این دنیای کاملاً جدید علاقه مند کند.
آیا این یک دنیای کاملاً جدید است؟
کسب و کارهای بزرگ و کوچک عجله دارند تا بخشی از متاورس باشند و زمینهای مجازی را با قیمت چند میلیون دلاری تصاحب کنند. اما با نگاهی فراتر از زرق و برق این دنیای جدید متوجه می شویم که اجزای سازنده آن چندان جدید نیستند. محیط های حقیقت افزوده و مجازی، نمایشگرهای روی هدست ها و شبیه سازی های سه بعدی مدت هاست که در مجموعه های نظامی وجود داشته اند.
فناوری حقیقت مجازی(VR) در دهه گذشته بخشی جدایی ناپذیر از آموزش خلبانان و ملوانان در ارتش ایالات متحده بوده است. با عنایت به هزینه های میلیونها دلاری روی هر قطعه از تجهیزات نظامی، نیروهای دفاعی همواره برای آموزش پرسنل خود به محیط های شبیه سازی شده متکی بوده اند. این فناوری همینطور به کاربران این امکان را می دهد که تجهیزات را تا حد ممکن آزمایش نمایند و برای بهبود مهارت های انسانی به شکل بی وقفه تلاش کنند.
ارتش آمریکا در حالیکه از حقیقت مجازی برای آماده کردن پرسنل خود برای میدان نبرد استفاده می نماید، بیمارستان های نظامی هم از این تکنولوژی جهت کمک به سربازان برای دور شدن از شرایط وحشتناکی که در جنگ تجربه کرده اند و مبارزه با استرس بعد از سانحه بهره برده اند.
بخش دفاعی شرکت "بوئینگ" از حقیقت افزوده(AR) برای آموزش مکانیک های خود ساعت ها پیش از تماس با هواپیمای جنگی روی ناوها و برای اهداف تعمیر و نگهداری آنها استفاده می نماید، در حالیکه ارتش ایالات متحده قراردادی نزدیک به ۲۲ میلیون دلاری با شرکت "مایکروسافت" برای تحویل بیشتر از ۱۲۰ هزار هدست "هولولنز" امضا نموده است. این در شرایطی است که این قرارداد خیلی پیش از این که "فیسبوک" به "متا" تبدیل گردد، منعقد شده است.
اسباب بازی های جدید ارتش ایالات متحده برای تحقق متاورس
اینکه ارتش ایالات متحده در صدر توسعه دنیای متاورس باقی مانده است، در پروژه های جدید آن که از دستیاران هوش مصنوعی استفاده می نمایند، مشهود است؛ پروژه هایی که به سربازان از راه صداها، گفتار و گرافیک بر مبنای مکان و عملکردشان مشاوره عرضه می دهند.
خلبانان جنگنده با استفاده از آنها مهارت کسب می کنند و سلاح های مختلف در این فضا از فرایند آزمون و خطا و برای کسب مهارت و مانور انسانی می گذرند.
برای کسانی که به دنبال کسب اطلاع از چشم انداز "زاکربرگ" نسبت به متاورس هستند، میتوان اظهار داشت که در ماه دسامبر سال گذشته، نیروی هوایی ارتش ایالات متحده جلسه ای در سطح بالا در یک محیط مجازی برگزار کرد که بیشتر از ۲۵۰ نفر از مناطق مختلف در جهان به آن ملحق شدند.
قابل ذکر است که ارتش ایالات متحده مجبور نیست متاورس خویش را به "متا" یا "مایکروسافت" واگذار کند، چون که دنیای متاورس ارتش آمریکا با مجموع قطعات اختصاصی آن ساخته شده است و هم اکنون خیلی بیشتر از آنچه ما می دانیم، عملیاتی است.
منبع:

1401/02/30
14:02:54
5.0 / 5
854
تگهای مطلب: آموزش , اینترنت , بازی , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
از دست ندهید!