وحشت از جریمه سنگین به اریکسون ضرر زد


به گزارش لینک بگیر دات کام ارزش سهام اریسکون به علت نگرانی سرمایه گذاران از احتمال سنگین تر شدن جریمه این شرکت مخابراتی به دنبال گشایش تحقیقات کمیسیون بورس و اوراق بهادار درباره رسوایی فساد این شرکت در عراق، ریزش کرد.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، سازمان های آمریکایی پیشتر از این شرکت سوئدی تحقیقات جداگانه ای به عمل آورده بودند که به صدور جریمه یک میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ برای حل و فصل سوءرفتار این شرکت در عراق، منتهی شده بود. حالا کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تحقیقاتی را در ارتباط با پرونده رشوه شرکت اریکسون به گروه تروریستی داعش در عراق گشوده است.

تحلیلگران بانک جفریز اعلام کردند: بر این باوریم که مجموع جریمه ای که اریکسون در این دور از تحقیقات پرداخت می کند، با عنایت به زیرپا گذاشت توافق تعویق مجازات و فسادی که در عراق مرتکب شده است، احیانا بزرگتر از جریمه قبلی خواهد بود.

این رسوایی که در فوریه فاش شد، در ارتباط با تحقیقات خود اریکسون در سال ۲۰۱۹ بود که نشان داد به گروه تروریستی داعش در عراق پول پرداخت کرده است.

اگرچه این تخلف تحت مدیریت فعلی اتفاق نیافتاده است اما اریکسون کل گزارش خویش را در اختیار وزارت دادگستری آمریکا قرار نداد و سبب شد تحقیقاتی درباره این شرکت گشوده شود.

سرمایه گذاران ناراضی، به برکناری اعضای هیات مدیره اریسکون رای دادند. اعضای هیات مدیره برای اقداماتشان می توانند شخصا مسئول شناخته شوند.

سهام اریکسون روز جمعه ۲.۵ درصد سقوط کرد. این شرکت از فوریه یک سوم از ارزش بازار خویش را از دست داده است. تحلیل گران اظهار کرده اند باآنکه جریمه احتمالی در ارزش فعلی سهام به حساب آمده است اما تا وقتی که توافقی در اینباره حاصل شود، روی قیمت سهام این شرکت، تأثیر منفی می گذارد.

بر اساس گزارش رویترز، تحلیل گران اعتقاد دارند که هر گونه توافق برای فیصله دادن به این پرونده، بعید است سال جاری صورت بگیرد و احیانا مانع توافق ۶.۲ میلیارد دلاری اریکسون برای خرید شرکت ارتباطات ابری آمریکایی Vonage می شود.

منبع:

1401/03/23
23:47:46
5.0 / 5
743
تگهای مطلب: سئو , شركت , مخابرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
از دست ندهید!