تحلیل رایگان سئوی سایت


بک لینک به عنوان هایپرلینک یا لینک ورودی نیز شناخته می شود. در سئو، بک لینک ها لینک های ورودی هستند که از سایر صفحات وب به صفحات وب شما ارجاع می دهند.در ادامه می خوانید:

دلیل اهمیت بک لینک چیست؟

امروزه بک لینک ها جایگاه مهمی در صنعت بازاریابی دیجیتال دارند و می توان گفت هیچ ابزار دیگری در دسترس نیست که به این اندازه برای سئوی سایت کارآمد باشد. در واقع می توان گفت بک لینک ها پایه و اساس الگوریتم اصلی گوگل، معروف به PageRank را تشکیل می دهند. بک لینک ها اساسا رای هایی هستند که از سایر وب سایت ها گرفته می شود و در نهایت هر یک از این رای ها به موتورهای جستجو می گوید که محتوای سایت مورد نظر ارزشمند، معتبر و مفید است. بنابراین هر چه تعداد این رای ها بیشتر باشد، سایت شما در گوگل و سایر موتورهای جستجو رتبه بالاتری خواهد داشت.

 

بک لینک چیست؟

به زبان ساده، بک لینک ها پیوندهایی هستند که به وبلاگ یا وب سایت شما از سایر نقاط وب داده می شود. به همین دلیل به عنوان پیوندهای ورودی یا IBL شناخته می شوند.

بک لینک به عنوان هایپرلینک یا لینک ورودی نیز شناخته می شود. در سئو، بک لینک ها لینک های ورودی هستند که از سایر صفحات وب به صفحات وب شما ارجاع می دهند. گوگل با این بک لینک ها به عنوان مهر تایید بین دو وب سایت برخورد می کند. هر چه یک صفحه دارای بک لینک بیشتری باشد، احتمال اینکه در گوگل رتبه اول را داشته باشد، بیشتر می شود. برعکس، هر چه یک صفحه رتبه بالاتری داشته باشد، کسب بک لینک برای آن آسان تر است.

 

چرا بک لینک ها مهم هستند؟

بک لینک ها به دلیل نحوه عملکرد الگوریتم گوگل بسیار مهم هستند. به عبارت ساده تر، همانطور که گفته شد بک لینک ‌ها به عنوان رای عمل می کنند که سایر وبسایت ها محتوای سایت شما را ارزشمند دانسته و ارزش پیوند دادن به آن می‌ دانند.

داشتن تعداد زیادی بک لینک با کیفیت بالا که به وب سایت شما اشاره می کنند معمولاً باعث می شود که صفحات شما در صفحات نتایج جستجو بالا نشان داده شوند. لینک بگیر دات کام با داشتن پکیج های مختلف بک لینک از سایت های معتبر و فعال ایرانی، به شما در این زمینه کمک خواهد کرد تا با خرید بک لینک معتبر رتبه سایت خود را در گوگل ارتقا دهید.

دقت داشته باشید که اگر می خواهید در SERP ها رتبه بالاتری کسب کنید، روی بک لینک های هم زبان با سایت خود (ایرانی) تمرکز کنید. هم چنین داشتن یک سبد بک لینک از نظر گوگل طبیعی تر است، بهتر است که از تعدادی سایت که ترکیبی از کم بازدید تا پربازدید هستند لینک داشته باشید، تا مثلاً فقط از یک سایت خبرگزاری که باعث مشکوک شدن گوگل مبنی بر لینک های خریداری شده نیز بشود.

 

نحوه عملکرد بک لینک ها

بک لینک ها برند شما را تبلیغ می کنند و از آنجایی که وب سایت و اطلاعات شما در صفحات وب مرتبط با جایگاه شما نمایش داده می شود، بک لینک ها به ایجاد آگاهی از برند شما کمک می کنند و بدین ترتیب به افزایش غیرفعال ترافیک وب شما در طول زمان تبدیل می شود.

بک لینک ها اقتدار سایت شما را افزایش می دهند و هرچه فرآیندهای خودکار گوگل به اعتبار شما احترام بگذارند، رتبه وب سایت شما در نتایج جستجوی مرتبط و ارگانیک بالاتر خواهد بود.

بک لینک ها به خوبی با رسانه های اجتماعی کار می کنند و کاربران رسانه ‌های اجتماعی را تشویق میکنند تا آگاهی از نام تجاری شما را بر اساس شناخت خودشان گسترش دهند. با تأکید اخیر گوگل بر سئو در رسانه های اجتماعی، این امر باعث می شود تا گوگل به اعتبار وب سایت شما در جایگاه خود توجه بیشتری داشته باشد و همچنین ترافیک اضافی را مستقیماً به سایت شما هدایت کند.

بدون بک لینک، اثربخشی هر تکنیک دیگری در جعبه ابزار استراتژیست سئو به طور چشمگیری کاهش می یابد. بر اساس مطالعه اخیر Moz، که به دنبال تعیین اهمیت بک لینک ها پس از سال ها اشباع عمومی شناخته شده است، رتبه بندی یک وب سایت بدون آنها هنوز یک نبرد دشوار است.

 

چگونه بک لینک بگیریم؟

برای دریافت بک لینک ابتدا باید به نکات زیر توجه داشته باشید تا بتوانید بک لینک های با کیفیت برای وب سایت خود ایجاد نمایید:

- پیوندهایی را به سایتتان در پروفایل های رسانه های اجتماعی خود اضافه کنید.

- برای پستی که قبلاً رتبه خوبی دارد، در گوگل جستجو کنید و سپس آن را بهبود و گسترش دهید.

- پست های مهمان را در وبلاگ ها و وب سایت های دیگر بنویسید

- با اینفلوئنسرها در حوزه یا صنعت خود تماس بگیرید و در مورد مقاله ای در سایت خود به آنها بگویید که ممکن است بخواهند به آن لینک دهند.

- با اینفلوئنسرهای صنعت خود مصاحبه کنید و برای آنها پیوند ارسال کنید، بدون شک آنها به سایت شما لینک خواهند داد.

- تحقیقات بک لینک رقابتی را شروع کنید. برای انجام این کار، باید بک لینک های رقبای خود را ببینید که رتبه خوبی دارند. در کنار این کار می بایست سئوی داخلی سایت خود را نیز بهینه نگه دارید که سایت لینک بگیر دات کام با تحلیل رایگان سئو سایت شما می تواند شما را در این زمینه یاری کند.

 

1401/04/11
20:19:50
5.0 / 5
948
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴