روش افزایش سرعت اینترنت


لینك بگیر دات كام: شاید شما هم جزو آن دسته از كاربرانی هستید كه از سرعت پایین اینترنت خود اظهار ناخشنودی می كنند و درصدد یافتن علت و حل این مشكل هستند.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت wikihow، سرعت بالای اینترنت به عوامل بسیاری بستگی دارد. بعنوان مثال، در صورتی كه شما در كشوری زندگی می كنید كه میانگین سرعت اینترنت آن پایین است، نباید انتظار و توقع زیادی از سرعت اینترنت همراه و یا مودم وای فای منزل یا محل كار خود داشته باشید.
به طور كلی، سرعت بالای اینترنت می تواند كمك بسیاری زیادی در تسهیل و تسریع كارهای ضروری و روزمره ما داشته باشد. همینطور می تواند از مشكلات بسیاری كه ممكن است تحت تاثیر سرعت كم اینترنت بوجود بیاید، جلوگیری كند. نكته ای كه بیشتر كاربران را ناراحت می كند، آن است كه با عنایت به مبلغی كه ماهانه باید به شركتهای عرضه دهنده اینترنت بپردازند، در مقایسه با سرعت آن بسیار زیاد و هنگفت است و به عبارتی دیگر، این سرعت پایین با عنایت به پول زیاد آن، به هیچ عنوان نمی ارزد.


در این گزارش به بررسی مختصری بر دلایل كاهش سرعت اینترنت و راه هایی برای افزایش سرعت آن می پردازیم:

به سرعت پردازنده و سخت افزار دقت كنید
نخستین گام آن است كه به سخت افزار بكاربرده شده در رایانه و یا گوشی همراه خود توجه كنید. در خیلی از مواقع، علت سرعت كم بارگذاری و دانلود در اینترنت به علت سرعت كم پردازنده و سایر سخت افزارهای مربوطه در رایانه و دستگاه های الكترونیكی است.

از یك تست سرعت استفاده كنید
برنامهها، ابزارها و اپلیكیشن های بسیاری در فروشگاه های اینترنتی و آنلاین موجود و قابل دسترس هستند كه سرعت اینترنت شما را اندازه گیری می كنند. لازم به ذكر است كه به طور كلی، چنین برنامه هایی، معمولا از ضریب بالای اطمینان برخوردار نیستند و تلاش كنید از منابع معروف و پركاربرد موجود در فروشگاه های آنلاین بنام در جهان دانلود كرده و استفاده كنید.با سرعت اینترنتی خریداری شده خود مقایسه كنید
در اینجا باید گفت كه این برنامه های مختلف، عدد و ارقام مختلفی را به شما عرضه میدهند كه برای جلوگیری از وقوع چنین موردی، باید از مطمئنترین برنامه موجود استفاده كنید و برای اطمینان از عدد بدست آمده، چندین بار آن را امتحان كرده و با میانگین سرعت اینترنتی كه خریداری كرده و بابت آن پول پرداخت می كنید، مقایسه كنید.

مودم وای فای را خاموش/روشن كنید
مودم وای فای اینترنت هم همانند خیلی از وسایل الكترونیكی بعد از چند ساعت كار كردن مداوم، نیاز به ریست شدن دارد تا بتواند با قدرت قبل، به كار خود ادامه دهد.

گذرواژه مودم وای فای خود تغییر دهید
بد نیست هر از گاهی پسورد یا گذرواژه مودم وای فای اینترنت خویش را تغییر دهید تا بدین وسیله هر گونه خطر هك شدن احتمالی را از میان ببرید. چون ممكن است خیلی از اطرافیان و همسایگان در كمین شما، از اینترنت شما بهره برده و باعث شوند سرعت اینترنت شما كاهش یابد. ازاین رو بهترین كار آن است كه گاهی رمز ورود یا گذرواژه مودم منزل یا حتی محل كار خویش را تعویض كنید.جای مودم وای فای را عوض كنید
ممكن است علت كاهش سرعت اینترنت شما، در خیلی از مواقع، دریافت سیگنال ضعیف از جانب مودم اینترنت شما باشد. ازاین رو به منظور جلوگیری از سیگنال دهی ضعیف، جای مودم وای فای خویش را عوض كنید. تجربه ثابت كرده است كه گذاشتن مودم وای فای در جایی كه بلندتر و بالاتر است، كمك بسزایی در ارسال سیگنال می كند.مودم قدیمی خویش را كنار گذاشته و یك مودم جدید بخرید
در صورتی كه از آخرین زمان خرید مودم وای فای شما چند سال قبل است، بدین معناست كه باید مودم قدیمی خویش را كنار گذاشته و یك مودم جدید بخرید. مودم های وای فای هم همانند خیلی از وسایل الكترونیكی، یك عمر مفید دارند و با گذشت این مدت، قدرت سیگنال دهی آنها به شدت افت می كند. بنابراین، با خرید مودم های جدید، تا حد زیادی می توانید سرعت اینترنت خویش را بهبود ببخشید.

مودم و كابل های اینترنتی را تمیز كنید
شاید برایتان جالب باشد اما باید گفت كه آلودگی هوا و گرد و غباری كه بر روی مودم وای فای می نشیند، بر روی كیفیت سیگنال دهی مودم وای فای هم تاثیر گذار است. ازاین رو شما می توانید با تمیز نگه داشتن آن، سرعت اینترنت خویش را اندكی افزایش دهید.

مودم در هوای گرم بخوبی كار نمی كند
از قرار دادن مودم وای فای بر روی سایر وسایل الكترونیكی كه گرما تولید می كنند، جدا خودداری كنید. بطور كلی، مودم ها در مجاورت مستقیم با هوای گرم بخوبی كار نمی كنند.

VPN ها معمولا سرعت اینترنت را می كاهند
برای افزایش سرعت اینترنت، از غیر فعال كردن هرگونه برنامه ای كه به صورت VPN است، اطمینان حاصل كنید. این گونه برنامه ها به شدت سرعت اینترنت شما را می كاهند.

از استفاده از چندین برنامه بطور همزمان خودداری كنید
در صورتی كه شما جز آن دسته از كاربرانی هستید كه عادت دارند همواره چندین برنامه را به طور همزمان باز كرده و از آن استفاده كنند، باید بدانید كه سرعت پایین اینترنت در دستگاه شما می تواند ناشی از همین امر باشد. ازاین رو در صورتی كه می خواهید سرعت اینترنت شما اندكی بهبود یابد، سایر برنامه های فعال در زمینه را ببندید.

مرورگر اینترنتی خویش را به روز رسانی كنید
در خیلی از مواقع، دلیل سرعت كم اینترنت و در نتیجه بارگزاری و دانلود شما، همان مرورگر اینترنتی قدیمی ای است كه از آن استفاده می كنید.

از یك آنتی ویروس بهره ببرید
آنتی ویروس ها به راحتی می توانند ویروسها، كرم ها و برنامه های مخرب و آلوده را در دستگاه (رایانه و گوشی همراه) شما تشخیص داده و آن را از بین ببرند و یا فعالیت آن را آخر بخشند. وظیفه خیلی از ویروس ها تولید اختلال در روند پردازش و باز كردن صفحات اینترنتی است؛ ازاین رو با نصب و به روزرسانی یك آنتی ویروس مطمئن، می توان تا حد زیادی سرعت رایانه و اینترنت خویش را افزایش دهید.


 

1396/08/11
22:22:00
5.0 / 5
3757
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳