هشدار واتس اپ به اندرویدی ها:

اطلاعاتتان از گوگل درایو حذف می گردد


لینك بگیر دات كام: اپلیكیشن پیام رسان واتس اپ اخیرا اعلام نموده است اطلاعات پشتیبان گیری شده كاربران در این پیام رسان كه از تاریخ به روزرسانی آن بیشتر از یك سال می گذرد، از گوگل درایو حذف خواهد شد.


به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت theverge، از آنجایی كه اپلیكیشن پیام رسان واتس اپ درحال تغییر روش پشتیبان گیری و گرفتن بك آپ (backup) برای اطلاعات و داده های كاربرانش است، مدتهاست به منظور یكپارچه سازی و افزایش میزان دسترسی آنها به اطلاعاتشان از سرویس گوگل درایو برای ذخیره داده های پشتیبان گیری شده خود بهره برده است.

ما حالا گزارش های بدست آمده نشان داده است در صورتیكه كاربران پشتیبان گیری داده های خویش را بیشتر از یك سال باشد كه به روزرسانی رسانی نكرده باشند، واتس اپ دیگر از فضای ذخیره سازی محدود سرویس گوگل درایو استفاده نخواهد كرد.

واتس اپ در تشریح این اقدام عنوان كرده است كه عدم به روزرسانی داده های بك آپ شده توسط كاربران بدین معناست كه این اطلاعات دیگر برای انها ارزشی ندارد ازاین رو ضرورتی نخواهد داشت كه فضای پرارزش و محدود گوگل درایو را اشغال كند.

در این بیانیه كه واتس اپ اخیرا آن را منتشر نموده، عنوان شده است كه فایل های پشتیبان كاربران از تاریخ ۱۲ نوامبر سال جاری ۲۰۱۸ میلادی دیگر در سهمیه گوگل درایو ذخیره نخواهند شد.

البته لازم به ذكر است همانطور كه در بالا گفته شد، تنها آن دسته از فایل هایی كه به روزرسانی آنها بیشتر از یك سال می گذرد، به صورت خودكار و اتوماتیك از گوگل درایو حذف خواهند شد. ازاین رو كاربرانفرصت دارند تا تاریخ مذكور هرچه سریعتر مبادرت به انجام به روزرسانی فایل های بك آپ واتس اپ خود كنند تا آن دسته از اطلاعات نظیر تصاویر، ویدیو و پست های موردنظرشان را كه تمایلی به حذف آن ندارند، همچنان حفظ و ذخیره سازی كنند.

كاربران به منظور پشتیبان گیری از داده های خود در واتساپ می توانند بعد از باز كردن اپلیكیشن، به قسمت Settings > Chats > Chat Backup رجوع كننند. البته لازم به ذكر است كه كاربران آیفون با سیستم عامل iOS كه از واتس اپ استفاده می نمایند، با خطر حذف داده های خود روبرو نخواهند بود چونكه فیس بوك پیشتر به منظور پشتیبان گیری از داده های واتساپ در سرویس آی كلاد (iCloud) با اپل قرارداد بسته است.
1397/06/03
19:01:24
5.0 / 5
2555
تگهای مطلب: اپل , اپلیكیشن , سرویس , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵