حمله هكرهای حكومتی ایران به ۷۶ دانشگاه در جهان


لینك بگیر دات كام: رسانه های غربی ادعا كرده اند كه هكرهای وابسته به حكومت ایران به 76 دانشگاه در 14 كشور دنیا حمله كردند تا بتوانند مقالات و تحقیقات منتشرنشده را به سرقت ببرند.


به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از خبر آنلاین، گروه امنیتی SecureWorks به ایندیپندنت اظهار داشت: هكرهای حكومتی وابسته به گروه COBALT DICKENS با قرار دادن تله مجازی از كاربران می خواهند تا در سایت های جعلی اكانت و پسورد خویش را وارد كنند.
بدنی ترتیب كاربران با واردكردن اطلاعات حساب كاربری، دیتای محرمانه خویش را به سرورهای جعلی داده و دارندگان سایت های جعلی كه وابسته به ایران هستند، از این اكانت ها سوءاستفاده می كنند.
كارشناسان گروه SecureWorks كه جزئیات زیادی را به علت در جریان بودن حمله سایبری منتشر نكرده اند؛ می گویند: 76 دانشگاه از 14 كشور ازجمله استرالیا، كانادا، چین، اسرائیل، ژاپن، سوئیس، تركیه، انگلیس و آمریكا مورد دستبرد قرارگرفته اند كه نامشان در لیست Times Higher Education Top 50 دیده می گردد.
به گفته این كارشناسان كمپین تولید وب سایت های جعلی برای لاگین در صفحات آن ها و سرقت پسورد كاربران عضو دانشگاه، كاری است كه هكرهای وابسته به حكومت ایران انجام داده اند.
هر كاربری اگر به صورت ناگهانی وارد این صفحات شده و اطلاعات خویش را وارد كند، پسورد و دیتای حساس به سرور هكرها منتقل شده و آن ها اجازه ورود به سایت دانشگاهی را پیدا می كنند.
البته قربانی بعداً وارد سایت اصلی می گردد اما درنهایت اطلاعات حساس خویش را با هكرها به اشتراك می گذارد.
گفته می گردد سایت های جعلی ما بین ماه می تا اوت ساخته و رجیستر شده اند. اوایل سال میلادی جاری 9 ایرانی به افترا هك توسط وزارت دادگستری آمریكا تحت تعقیب قرار گرفتند.


5656


1397/06/04
20:16:38
5.0 / 5
2702
تگهای مطلب: سایت , كاربر , هكر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
از دست ندهید!