وام ۵۰۰ میلیون یورویی نوكیا برای توسعه اینترنت نسل پنجم


لینك بگیر دات كام: نوكیا به منظور توسعه فناوری اینترنت ۵G از بانك سرمایه گذاری اروپا ۵۰۰ میلیون یورو وام گرفته است.


به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت financial times، از آنجائیكه اخبار نسل جدید اینترنت ۵G در گوشه و كنار جهان انتشار یافته و كاربران بسیاری هم در انتظار اجرای آن هستند، كشورهای زیادی با همكاری بزرگترین اپراتورهای اینترنت و غول های تكنولوژی در جهان درصدد برقراری این نسل جدید از اینترنت اند.

اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود كه اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) شروع كرد. درنتیجه رسما یك مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبكه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم كه هر یك بدنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در كشورهای مختلفی همچون كره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریكا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی ها و برنامه های خود در این زمینه رونمایی می كنند.

بسیاری از بزرگترین شركت های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر نوكیا، اریكسون، هواوی و غیره به شدت در حال رقابت جهت راه اندازی اولین شبكه اتصال به اینترنت نسل پنجم ۵G هستند. نسل پنجم شبكه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است كه بعد از نسل چهارم شبكه تلفن همراه فعلی عرضه می گردد.

حالا اخیرا گزارش های جدیدی در فضای مجازی انتشار یافته كه نشان داده است شركت نوكیا به منظور توسعه فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G با بانك سرمایه گذاری اروپا (EIB) یك وام ۵۰۰ میلیون یورویی گرفته است تا بتواند به رقابت تنگاتنگی با سایر شركت های رقیب نظیر هواوی، زد تی ای، اریكسون و تی موبایل بپردازد.

چندماه بعد از كمك بانك سرمایه گذاری اروپا به شركت سوئدی اریكسون، حالا این بانك با عقد قرارداد با نوكیا برای اعطای یك وام پنج ساله به ارزش ۵۰۰ میلیون یورو می خواهد این شركت بزرگ مخابراتی را در حوزه فعالیت های رادیویی و گسترش زیرساخت های لازم برای فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G كمك نماید تا بتواند تكنولوژی نسل پنجم اینترنت را به صورت كامل در كشورهای موردنظر توسعه داده و برقرار كند.

الكساندر استاب - معاون ارشد بانك سرمایه گذاری اروپا - در این باره به فایننشال تایمز اظهار داشت: اروپا باید در زمینه گسترش اینترنت ۵G پیشتاز باشد و گوی رقابت را از سایر شركت های چینی نظیر چین موبایل و هواوی برباید.

وی در ادامه اظهار داشت: شركت های مخابراتی و اپراتورهای اروپایی می توانند از فرصت تحریم های ایالات متحده آمریكا ضد شركت های چینی نظیر هواوی و زد تی ای استفاده كنند و از آن ها سبقت بگیرند.

راجیف سوری - مدیر ارشد اجرایی نوكیا – هم در این باره می گوید: همانطور كه ما می دانیم نسل پنجم اینترنت همراه در راه می باشد و بسیار زودتر از آنچه كه پیش بینی می گردد در دسترس عموم كاربران قرار خواهد گرفت. این وام پنج ساله ۵۰۰ میلیون یورویی به این شركت كمك خواهد نمود كه در زمینه توسعه فناوری اینترنت پرسرعت و شگفت انگیز ۵G بر سایر رقبای قدرتمندش پیروز شود.

نسل پنجم شبكه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است كه بعد از نسل چهارم شبكه تلفن همراه فعلی عرضه می شود؛ یكی دیگر از پیشگامان در عرصه برقراری زودهنگام نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G، شركت چینی هوآوی است كه در ماه های اخیر به سختی در تلاش بوده است تا به صورت آزمایشی در شهرها و كشورهای داوطلب اینترنت ۵G را راه اندازی كند تا بتواند یكی از اولین اپراتورهایی باشد كه به كاربران امكان بهره مندی و لذت وب گردی با سرعت بسیار بالایی را بدهد.

حال باید منتظر ماند و دید كه درنهایت كدام یك از این غول های تكنولوژی موفق به بهره برداری همگانی و عمومی برای توسعه و برقراری اینترنت ۵G می شوند كه البته همانطور كه انتظار می رفت، نباید زودتر از سال آینده ۲۰۱۹ میلادی منتظر به ثمر نشستن تلاش های این شركت های عظیم و فعال در حوزه فناوری و برقراری ارتباطات بود.
1397/06/07
14:46:15
5.0 / 5
2587
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴