با تشدید قوانین امنیت سایبری؛

شرکت های ویتنامی موظف به ذخیره داده در داخل این کشور شدند


لینک بگیر دات کام: دولت ویتنام به شرکت های فناوری فرمان داده داده های کاربران خودرا بصورت محلی در داخل این کشور ذخیره کنند و دفاتر محلی خودرا هم راه اندازی کنند.


به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از رویترز، این آخرین اقدام خود برای تشدید قوانین امنیت سایبری و عملیاتی کردن آنها است.
قوانین جدید که برمبنای حکمی در روز چهارشنبه ۱۷ آگوست صادر شد، برای رسانه های اجتماعی مانند گوگل و فیسبوک و اپراتورهای مخابراتی اعمال می شود و از اول اکتبر اجرائی می شود.
در این فرمان آمده است: «داده های همه کاربران اینترنت، از سوابق مالی و داده های بیومتریک گرفته تا اطلاعات قومیتی و دیدگاه های سیاسی مردم، یا هر داده ای که کاربران هنگام گشت و گذار در اینترنت ایجاد می کنند، باید در داخل کشور ذخیره شوند».
در این فرمان افزوده شده که مقامات حق خواهند داشت درخواست هایی برای جمع آوری داده ها را بمنظور تحقیق صادر کنند و می توانند از ارائه دهندگان خدمات بخواهند در صورتیکه محتوایی ناقض قانون است، آنرا برمبنای دستورالعمل های دولت حذف نمایند.
بر اساس این فرمان، شرکت های خارجی بعد از دریافت دستورالعمل های وزیر امنیت عمومی ویتنام، ۱۲ ماه فرصت دارند تا دفاتر ذخیره سازی و نمایندگی داده های محلی را راه اندازی کنند و بر طبق این فرمان باید داده ها را در ویتنام حداقل به مدت ۲۴ ماه ذخیره کنند.

1401/05/29
11:04:46
5.0 / 5
415
تگهای مطلب: اپراتور , امنیت , اینترنت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
از دست ندهید!