اربعین سال جاری چه خدمات ارتباطی به زائرین ارائه می شود؟


به گزارش لینک بگیر دات کام، هر سال با فرا رسیدن ایام اربعین حسینی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت مخابرات ایران و اپراتوهای تلفن همراه اقدامات و خدماتی را جهت تسهیل ارتباط مسافران درنظر می گیرند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، پیاده روی اربعین یکی از آیین های مهم شیعیان است که هر ساله در روزهای منتهی به اربعین حسینی برگزار می شود، به نحوی که این رویداد در سالهای اخیر بعنوان بزرگترین گردهمایی سالیانه مذهبی در جهان ثبت شده است، از اینرو، شرکت مخابرات ایران سال جاری اعلام نموده که تمهیدات ویژه ای برای پایداری ارتباطات مسیرهای منتهی به پایانه های چذابه، شلمچه و مهران و خسروی در استانهای خوزستان، ایلام، کرمانشاه اندیشیده است.
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران در زمینه اقدامات در نظر گرفته شده برای اربعین سال جاری (سال ۱۴۰۱)، از طریق اندازی تلفن های همگانی مجانی در پایانه های مرزی اطلاع داده و اعلام نموده که به منظور تسهیلات برای زائرین اربعین حسینی تعداد زیادی تلفن همگانی مجانی در پایانه های مرزی چذابه و شلمچه و خسروی در استان خوزستان و مهران در استان ایلام و خسروی و در استان کرمانشاه نصب و راه اندازی می شود.

مسئول ستاد اربعین شرکت مخابرات ایران با اعلان اینکه این شرکت زیرساخت های لازم برای تأمین پهنای باند مورد نیاز اپراتورها، نهادها و سازمان های خدمت رسان به زائرین فراهم می آورد بیان نمود: با تقویت شبکه و افزایش ظرفیت، پهنای باند مورد نیاز نهادها و سازمان های مختلف همچون اپراتورهای ارتباطی، راهداری و حمل و نقل جاده ای، صدا و سیما، پایانه های گمرک مرزی، نیروی انتظامی و نهادهای امنیتی و... را تأمین می کنیم؛ همینطور راه اندازی وای فای مجانی در پایانه های مرزی هم از دیگر برنامه ها است.

به قول محمدرضا بیدخام در حوزه پشتیبانی نیز، تیم های گوناگونی به صورت شیفت و شبانه روزی، وضعیت پایداری شبکه را کنترل خواهند کرد.
اما پیگیری ایسنا از اپراتورهای همراه اول و ایرانسل برای اطلاع از خدمات و امکاناتی که سال جاری برای زائرین اربعین درنظر گرفته اند تا این لحظه به این نتیجه رسید که این مورد در همچنان در دستور بررسی قرار دارد و بزودی خدمات درنظر گرفته شده اعلام و اطلاع رسانی خواهد شد.

اما سال قبل اپراتور همراه اول برای رفاه حال و زائرین به کاهش تعرفه های ارتباطی بخش رومینگ بین الملل خود اقدام و اعلام نمود مشترکان همراه اولی که قصد عزیمت به عراق را دارند، مشمول دریافت تخفیف ۱۰۰۰ تومانی در هر دقیقه مکالمه با ایران، تخفیف ۵۰۰ تومانی در هر دقیقه مکالمه دریافتی از ایران و تخفیف ۵۰۰ تومانی در ارسال پیامک می شوند.

بنابراین طبق نرخ ترافیک بین الملل و بعد از اعمال تخفیف ها، هزینه هر دقیقه مکالمه با ایران ۹۵۰۰ تومان، دریافت هر دقیقه مکالمه از ایران ۶۰۰۰ تومان، ارسال پیامک ۳۰۰۰ تومان و هر مگابایت اینترنت همراه ۲۰۰۰ تومان بود. این تخفیف های ویژه اربعین سال گذشته، شامل تعرفه مکالمات بین الملل عراق هم شده بود؛ به این شکل که هزینه مکالمه از خطوط همراه اول بعد از اعمال تخفیف با تلفن های ثابت عراق هر دقیقه ۴۵۰۰ تومان و با تلفن های همراه آن کشور ۶۰۰۰ تومان شده بود.

همراه اول با ارتقای پهنای باند خدمات رسانی و افزایش تعداد کریدورهای ارتباطی برای انتقال ترافیک، در کنار جلسات هماهنگی و آمادگی با تمامی اپراتورهای عراقی و همینطور وزارت اتصالات عراق، تمامی تلاش خویش را در جهت ایجاد پوشش ارتباطی مطلوب برای زائرین ایرانی داشت.

همچنین اپراتور ایرانسل سال ۱۴۰۰ تغییراتی در تعرفه ها داد و اعلام نمود که تعرفه هر دقیقه تماس صوتی خروجی (از عراق به ایران) از ۹۹۰۰ تومان به ۹۵۰۰ تومان، تعرفه هر دقیقه تماس صوتی ورودی (از ایران به عراق) از ۶۹۰۰ تومان به ۶۰۰۰ تومان و تعرفه هر مگابایت اینترنت همراه از ۳۰۰۰ تومان به ۲۰۰۰ تومان کاسته شده بود. دریافت پیامک هم در طول سفر مجانی بود و روشن کردن گوشی و فعال سازی رومینگ در عراق هم هیچ هزینه ای برای مشترکان ایرانسل نداشت.
منبع:

1401/06/01
22:58:52
5.0 / 5
446
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
از دست ندهید!