استراتژی هایی که باید قبل از شروع سئوی سایت خود بدانید


قبل از شروع بهینه سازی سایت خود، مهم است که انواع مختلف سئوی موجود در کسب و کار خود را بدانید. این شامل تکنیکهای خوب و بد سئو می شود.

درک این استراتژی‌ها و تکنیک‌های مختلف به شما کمک می‌کند کمپینی ایجاد کنید که نتایج ارگانیک بهتری را برای کسب‌وکار شما به ارمغان می‌آورد.
 
خوب بیایید شروع کنیم! با لینک بگیر دات کام تا پایان مطلب همراه باشید.
 
چهار نوع سئو
هنگامی که در حال توسعه کمپین سئوی خود هستید، مهم است که انواع مختلف سئوی را که کسب و کار شما می تواند استفاده کند، درک کنید – و اطمینان حاصل کنید که نوعی از سئو را انتخاب می کنید که بهترین نتایج ممکن را برای کسب و کار شما به ارمغان بیاورد.
 
در اینجا چهار نوع اصلی از تکنیک های سئو وجود دارد که با آنها روبرو خواهید شد:
 

1. سئوی کلاه سفید

تکنیک های سئو کلاه سفید بهترین راه برای بهبود رتبه سئو در طول زمان و بهینه سازی آن است. این ها تاکتیک هایی هستند که گوگل به شما توصیه می کند برای کمک به رتبه بندی سایت خود در نتایج بهتر استفاده کنید. آنها از دستورالعمل های موتور جستجوی گوگل پیروی می کنند و نتایج مثبتی را برای کسب و کار شما به ارمغان می آورند.
 
این تکنیک ها عبارتند از:
 

ایجاد محتوای باکیفیت

محتوای با کیفیت بالا سرنخ های ارزشمندی را به صفحه شما می آورد که به کسب و کار شما علاقه مند هستند. این به بهبود رتبه شما کمک می کند تا به ترافیک علاقه مند بیشتری برسید. شما می توانید انواع مختلفی از محتوای مرتبط با صنعت، از جمله وبلاگ، کتاب الکترونیکی، ویدئو و اینفوگرافیک ایجاد کنید.
 

بهینه سازی HTML

پاک کردن کد سایت به عملکرد بهتر سایت شما کمک می کند. این شامل اقداماتی مانند پاک کردن کدهای نامرتب، حذف فضای خالی، و کاهش متن غیر ضروری است. این به عملکرد بهتر سایت شما کمک می کند.
 

اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی به شما کمک می کنند تا ترافیک را به سایت خود هدایت کنید. شما می توانید تعامل وب سایت خود را افزایش دهید و منجر به هدایت به صفحه خود شوید. این به شما کمک می کند تا رتبه خود را بهبود بخشید.
 

کاربرپسند کردن سایت

اگر می‌خواهید سرنخ‌ها را در سایت خود نگه دارید، باید کاربرپسند یا به اصطلاح رایج بین طراحان وب یوزر فرندلی باشد. این به معنای ایجاد یک طراحی جذاب، یک ناوبری با ساختار مناسب و جذاب کردن سایت شما با عکس ها و فیلم ها است.
 
تکنیک های سئو کلاه سفید زمان می برد تا نتایج حاصل شود. نتایج، با این حال، ارزش آن را دارد. شما رشد پایداری خواهید داشت و به عملکرد بهتر سایت خود در نتایج جستجو ادامه می دهید.
اگر هر بار که گوگل الگوریتم خود را به روز می کند، رتبه سایت شما تحت تاثیر قرار می گیرد، متوجه خواهید شد که آیا تکنیک های سئوی کلاه سفید را به درستی انجام می دهید یا خیر. هنگامی که تکنیک های سئوی کلاه سفید را به درستی تمرین می کنید، ممکن است با تغییر الگوریتم، رتبه خود را کاهش دهید. این نشان نمی دهد که شما از تکنیک های بد استفاده می کنید، بلکه نشان می دهد که شما از تکنیک های کلاه سفید به درستی استفاده می کنید و باید با همین فرمان ادامه دهید.
 
البته که این کار کمی زمان می برد، اما شما به راحتی می توانید سایت خود را به درستی به مسیر درست برگردانید. تکنیک های سئوی کلاه سفید بهترین راه برای بهبود رتبه سایت خود در نتایج جستجو برای طولانی مدت است.
 

2. سئوی کلاه سیاه

تکنیک های سئو کلاه سیاه از الگوریتم های جستجو برای کسب رتبه های بالاتر استفاده می کنند.
 
برخی از کسب و کارها از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده می کنند زیرا نتایج سریعتری را به همراه دارند. مردم خواهان کسب نتیجه ی فوری و بدون انجام کار زیاد هستند. با این حال، نقطه ضعف این روش اینست که سئوی کلاه سیاه اگر با دقت انجام نشود در دراز مدت ممکن است به کسب‌وکارها آسیب بزند.
 
تاکتیک های متعددی وجود دارد که تحت کلاه سیاه قرار می گیرند:
 • هرزنامه لینک
 • پر کردن کلمه کلیدی
 • پنهان کاری
 • متن / پیوندهای پنهان
 • استفاده از کلمات کلیدی نامربوط و محبوب
 • بهینه سازی بیش از حد هدرهای HTML
 • کپی کردن مطالب
 • خرید بک لینک انبوه
 
اینها تنها چند تاکتیک است که شرکت ها برای بهینه سازی سایت خود از آنها استفاده می کنند. در حالی که این تاکتیک ها رتبه بندی را بهبود می بخشند، اما ممکن است دوام نداشته باشند. گوگل از این تکنیک ها استفاده می کند و اگر خیلی بقول معروف تابلو عمل کنید و گوگل مشکوک شود و گرفتار شوید، سایت شما به شدت آسیب می بیند.
 
موتورهای جستجو کسب و کار شما را جریمه می کنند و حتی سایت شما را از نمایش در نتایج جستجوی مرتبط منع می کنند. از آنجایی که گوگل فقط می‌خواهد نتایج جستجوی مرتبط تولید کند، افرادی را که از راه میانبر برای رسیدن به رتبه‌های بالای جدول استفاده می‌کنند، منع می‌کند.
 

3. سئوی کلاه خاکستری

سئوی کلاه خاکستری حد وسط بین سئو کلاه سفید و سیاه است. این تکنیک برای سایت شما خیلی خوب نیست، اما به عنوان بد هم فهرست نشده است. بنابراین چرا این یک تاکتیک سئو کلاه خاکستری است؟ زیرا در یک منطقه خاکستری قرار می گیرد.
 
این تکنیک‌های سئو توسط گوگل ممنوع نشده‌اند، اما روش قابل قبولی برای به دست آوردن سرنخ در نظر گرفته نمی‌شوند. تکنیک های سئوی کلاه خاکستری ممکن است خطرناک باشند، اما به عنوان "راه حل مقرون به صرفه" به بازار عرضه می شوند. شرکت هایی که تکنیک های سئو خاکستری را ارائه می دهند هزینه های خود را کاهش می دهند زیرا از روش های مشکوک کمتری استفاده می کنند و در عین حال زمان زیادی برای سئوی کلاه سفید مصرف نمی کنند.
 
در اینجا چند نمونه از تکنیک های سئو خاکستری آورده شده است:
 • خرید رپورتاژ آگهی
 • محتوای چرخیده
 • تبادل لینک
 • بررسی های پرداخت شده
 
اینها تاکتیک هایی هستند که کسب و کارها برای بهبود عملکرد سایت خود در نتایج جستجو استفاده می کنند. تکنیک های سئوی کلاه خاکستری کاملاً توسط گوگل ممنوع نشده اند، اما بهترین راه برای کمک به رشد سایت شما نیستند. اگر توسط متخصص انجام نشود و گوگل را مشکوک کند، می تواند منجر به اثرات منفی شود که به جای اینکه به کسب و کار شما کمک کند به آن آسیب می رساند.
 

4. سئوی منفی

سئوی منفی یک موقعیت منحصر به فرد برای کسب و کار شما است. این کار توسط کسب و کار شما انجام نمی شود، بلکه شخص دیگری اینکار را انجام می دهد. در ادامه سناریوهای منفی سئو را بین کسب و کارها و رقبایشان خواهید دید.
 
وقتی می بینید که یک کسب و کار از سئو منفی استفاده می کند، سعی دارد به اعتبار رقبای خود آسیب برساند. شرکت ها از تکنیک های کلاه خاکستری و سیاه برای آسیب رساندن به کسب و کار رقبا استفاده می کنند. آنها این تکنیک ها را برای کاهش رتبه کسب و کار پیاده سازی می کنند تا بتوانند رتبه خود را بهبود بخشند.
 
چند استراتژی وجود دارد که شرکت ها برای سئو منفی استفاده می کنند:
 1. ایجاد پیوندهای غیر طبیعی به سایت رقیب
 2. ارسال نظرات منفی
 3. هک کردن وب سایت ها برای تغییر محتوا
 
هدف از سئوی منفی آسیب رساندن به سایت های دیگر برای منافع شخصی است. کنترل این امر دشوار است زیرا شرکت های دیگر به سایت شما آسیب می رسانند. هنگامی که کمپین سئوی خود را اجرا می کنید، باید دائماً آن را زیر نظر داشته باشید تا مطمئن شوید که هیچ گونه افزایش/افت غیرمنتظره در فعالیت یا عملکرد وجود ندارد. 
مثلا اگر دیدید لینکهای عجیب و غریب به سایت شما داده شده، به راحتی در سرچ کنسول خود در گوگل آنها را دیس اوو کنید.
 
1401/06/21
23:19:38
5.0 / 5
485
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
از دست ندهید!