واكنش وزارت ارتباطات:

اعمال محدودیتهای شدید در اینترنت


لینک بگیر دات کام: رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت ارتباطات درباره ی نامه منتسب به وزیرارتباطات در حوزه اعمال محدودیتهای شدید در اینترنت توضیحاتی ارائه نمود.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از مهر، رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت ارتباطات محمد احسان خرامید در پیج شخصی خود در فضای مجازی درباره ی نامه منتسب به وزیر ارتباطات که در فضای مجازی انتشار یافته است نوشت:
«از روز گذشته در فضای مجازی تصویر نامه ای بدون سربرگ، شماره و امضا با عنوان «سرّی» و با موضوع اعمال محدودیتهای شدید در اینترنت انتشار یافته که آنرا به دکتر زارع پور منتسب کرده اند.
اول: از وزیر سوال کردم و در پاسخ گفتند: در طول عمرم نه چنین نامه ای را دیده ام و نه امضا کرده ام.
دوم: ماموریت مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه که در آن زمان دکتر زارع پور مسئولیت آنرا برعهده داشتند گسترش زیرساخت های فناوری اطلاعات قوه قضاییه و توسعه خدمات الکترونیکی این قوه است که نتایج آن راه اندازی ده ها خدمت برخط در قوه قضاییه... مانند احراز هویت برخط، دریافت سوء و عدم سوء پیشپینه برخط، ارسال لوایح به طور الکترونیک، نوبت دهی برخط و... بوده که در نوع خود قابل توجه است.
سوم: اصولا مرکز مذکور هیچ مسئولیتی در زمینه مدیریت فضای مجازی ندارد که بخواهد در جلساتی با این مساله شرکت نماید و یا صورتجلسه ای امضا کند.
چهارم: با توجه به این که نامه مذکور فاقد حداقل موارد معمول مکاتبات اداری است و نه سربرگ دارد، نه تاریخ و نه حتی امضاء. منتشر کنندگان خارجی و تایید کنندگان داخلی آن اعتباری برای ایجاد حواشی بعدی را نیز ندارند.
پنجم: دفعات بعدی حواستان باشد که طبقه بندی سری را ایمیل نمی کنند.»

لازم به ذکر است که هر روز اخبار جدیدی از اعمال محدودیتهای بیشتر در اینترنت منتشر می شود. به نظر می رسد طرح صیانت به صورت چراغ خاموش در حال اجرا شدن است. دیروز نیز خبری مبنی بر قبلتر شدن سایت کلود فلیر (بهترین سایت CDN بین المللی) منتشر شد.

محدودیتهای مداوم در اینترنت باعث ایجاد رکود شدید در کسب و کارهای اینترنتی و به خصوص حوزه طراحی وبسایت، دیجیتال مارکتینگ و سئو شده است، که لازم است فکری عاجل برای این وضعیت فعالین این حوزه گردد.


منبع:

1401/08/17
11:11:15
5.0 / 5
426
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
از دست ندهید!