حمله سایبری وب سایت پارلمان اروپا را از کار انداخت


لینک بگیر دات کام: وب سایت پارلمان اروپا در پی یک حمله سایبری پیشرفته، از کار افتاد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، روبرتا متسولا، رییس پارلمان اروپا در توییتی اعلام نمود کارشناسان آی تی این پارلمان درحال صیانت از سیستم ها و مقابله با این حمله هستند که یک گروه هکری طرفدار کرملین مسئولیت آنرا برعهده گرفته است. این وب سایت اواخر روز چهارشنبه با قطعی متناوب روبرو بود.

گروه هکری کیلنت در کانال تلگرام خود مسئولیت این حمله را برعهده گرفت و از طرفدارانش خواست وب سایت پارلمان را با سرازیر کردن حجم بالای ترافیک شبکه خارجی، از کار بیاندازند. این شیوه حمله سایبری، به انکار سرویس توزیع شده یا داس مشهور است.

پارلمان روسیه روز چهارشنبه قطعنامه ای را تصویب کرد که روسیه را به جنایات جنگی متهم کرد و این کشور را به سبب حملات عامدانه و جنایت مقابل غیرنظامیان، کشور حامی تروریسم خواند. این بیانیه در وب سایت پارلمان اروپا روز چهارشنبه غیرقابل دسترس بود.

اوا کایلی، نایب رییس پارلمان اروپا اظهار داشت: تنها مشکلی که بر اثر این حمله سایبری بوجود آمد، دسترسی خارجی به وب سایت بود. امیدواریم حمله دیگری نباشد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، طبق اظهارات پژوهشگران امنیت سایبری و خود این گروه هکری، کیلنت در ماههای اخیر، سلسله حملات سایبری مقابل اهداف غربی انجام داده که شامل از کار انداختن وب سایت های فرودگاه و وب سایت های دولتی آمریکا بوده است.
1401/09/03
16:59:24
5.0 / 5
393
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
از دست ندهید!