حمایت گوگل از ناشران خبر آلمانی


لینک بگیر دات کام: دفتر کارتل آلمان اعلام نمود بعد از آنکه گوگل اقداماتی به نفع ناشران اخبار انجام داد، تحقیق درباره ی سرویس خبری آنلاین این شرکت فناوری را تمام کرد.
گوگل نیوز یک سرویس جمع‌آوری اخبار است که توسط Google توسعه یافته است. این یک جریان پیوسته از پیوندها به مقالات سازماندهی شده از هزاران ناشر و مجله را ارائه می دهد. Google News به عنوان یک برنامه در Android، iOS و وب در دسترس است.
گوگل یک نسخه بتا را در سپتامبر 2002 و برنامه رسمی را در ژانویه 2006 منتشر کرد. ایده اولیه توسط کریشنا بهارات توسعه داده شد.
این سرویس به عنوان بزرگترین گردآورنده اخبار جهان توصیف شده است. در سال 2020، گوگل اعلام کرد که یک میلیارد دلار برای همکاری با ناشران برای ایجاد ویترین هزینه خواهد کرد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از رویترز، این سازمان در اطلاعیه ای اظهار داشت گوگل از برنامه های خود برای یکپارچه سازی سرویس«گوگل نیوز شوکیس»( Google News Showcase) در جستجوی عمومی صرف نظر کرده و عملکرد قراردادی خودرا تغییر داده تا اطمینان حاصل کند که ناشران در اثبات حق چاپ فرعی خود با مشکل روبرو نخواهند شد.

همکاری ناشران اخبار در بخش «نیوز شو کیس» همچنان ادامه پیدا می کند و تاثیری روی نتایج جستجو نخواهد داشت. دفتر کارتل آلمان همچنین اظهار داشت گوگل اقدامات بیشتری طی هفته های آتی انجام می دهد همچون فراهم کردن اطلاعات بیشتر درباره ی ی سرویس «شو کیس». علاوه برآن این سازمان بر تحولات و اقدامات گوگل نظارت می کند. سال قبل اختیارات دفتر کارتل این کشور گسترده شد و این سازمان چند پرونده مقابل شرکت های بزرگ فناوری همچون آمازون، اپل و متا پلتفرمز باز کرد.
 


منبع:

1401/10/02
23:31:46
3.3 / 5
494
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
توحید مومنی - سئوکار و تولیدکننده محتوا:
خوش به حال ناشران آلمانی
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳