تست سرعت اینترنت در تهران


لینک بگیر دات کام: با دعوت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با حضور خبرنگاران و فعالان رسانه ها، تست سرعت اینترنت همراه در سطح شهر تهران به شکل میدانی انجام شد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، روز گذشته با دعوت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بعضی از اصحاب رسانه و فعالان رسانه های اجتماعی به صورت میدانی به تست سرعت اینترنت در نقاط مختلف تهران پرداختند. در این برنامه کارشناسان سازمان تنظیم مقررات و اپراتورها در نقاط مختلف شهر که توسط خبرنگاران و فعالان شبکه های مجازی مشخص شد، به تست سرعت اینترنت پرداختند که حدودا در تمام تست های انجام شده، هیچ سرعت کمتر از ۲۰ مگابیت بر ثانیه ای در هیچکدام از اپراتورها ثبت نشد. ضمن اینکه در دو نقطه (پارک قیطریه، فرحزاد) به سبب وجود سایت ۵G یکی از اپراتورها، در تست سرعت انجام شده عددهای ۲۴۵ و ۴۱۴ مگابیت بر ثانیه برای اینترنت همراه به ثبت رسید.

تست سرعت انجام شده با اپلیکیشن جهانی اوکلا (Speed Test) و بر بستر اینترنت همراه، بعد از استانداردسازی دستگاه ها با ارتباط به یک سرور در خارج کشور (آمریکا) در حضور خبرنگاران و فعالان رسانه های اجتماعی صورت گرفت. پیمان قره داغی، مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با تایید وجود نقاط کور ارتباطی در سطح شهر، یکی از مشکلاتی که مانعی بر سر فعالیت اپراتورها در برقراری پوشش کامل ارتباطی را ممانعت های مختلف در راه اندازی و راه اندازی سایت های اپراتورها عنوان نمود. همچنین یکی از کارشناسان اپراتورها ضمن اشاره به تفاوت طراحی و ساخت گوشی های همراه در نسل های مختلف، آن را یکی از علل تفاوت تست های سرعت انجام شده در گوشی های مختلف عنوان نمود.

برنامه تست سرعت اینترنت با حضور خبرنگاران و فعالان رسانه های اجتماعی و با دعوت وزارت ارتباطات به دنبال انتشار مطالبی در رسانه ها و رسانه های اجتماعی در مورد نارضایتی کاربران از وضعیت سرعت پایین اینترنت، صورت گرفت تا وضعیت دسترسی کاربران به شبکه جهانی اینترنت در کشور به صورت تصادفی بررسی شود. به قول عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اقدامات زیرساختی ویژه ای که در چند ماه اخیر صورت گرفته، زیرساخت های کشور ارتقا پیدا کرده اند و آمادگی مدیریت ترافیک های داخلی چند برابری را دارد. وی ضمن اشاره به این که در حوزه اینترنت بین الملل هم اکنون بیشتر از ۳ برابر نیاز کاربران ظرفیت وجود دارد، افزود: نکته مهمی که قبلاً هم به آن اشاره شده، نقش روشن بودن فیلترشکن ها در ایجاد اختلال و کندی است که به تجربه کاربری نامناسب کاربران منجر می شود. بنابه این گزارش، کارشناسان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی جهت بررسی دقیق وضعیت شبکه ارتباطی کشور، به صورت منظم به صورت میدانی در تیم های مختلف نسبت به تست سرعت و کیفیت شبکه در نقاط مختلف کشور اقدام می کنند.
 

بهترین سایت تست سرعت اینترنت

سایت Speedtest.net که به عنوان Speedtest توسط Ookla نیز شناخته می شود، یک سرویس وب است که تجزیه و تحلیل رایگان معیارهای عملکرد دسترسی به اینترنت، مانند نرخ داده اتصال و تأخیر را ارائه می دهد. این محصول شاخص Ookla است، یک شرکت تست وب و تشخیص شبکه که در سال 2006 تأسیس شد و در سیاتل، واشنگتن، ایالات متحده مستقر است.
این سرویس توان عملیاتی داده (سرعت) و تأخیر (تأخیر اتصال) یک اتصال اینترنتی را در برابر یکی از حدود 11000 سرور پراکنده جغرافیایی (از آگوست 2021) اندازه گیری می کند. هر آزمون نرخ داده را برای جهت دانلود، یعنی از سرور به رایانه کاربر، و نرخ بارگذاری داده، یعنی از رایانه کاربر به سرور، اندازه گیری می کند. آزمایش ها در مرورگر وب کاربر یا در داخل برنامه ها انجام می شود. تا سپتامبر 2018، بیش از 21 میلیارد تست سرعت تکمیل شده است.
آزمایش‌ها قبلاً با استفاده از پروتکل انتقال ابرمتن (HTTP) در لایه 7 مدل OSI انجام می‌شد. برای بهبود بیشتر دقت، Speedtest.net اکنون آزمایش‌هایی را از طریق سوکت‌های پروتکل کنترل انتقال مستقیم (TCP) انجام می‌دهد و از یک پروتکل سفارشی برای ارتباط بین سرورها و مشتریان استفاده می‌کند.
این سایت همچنین آمار دقیقی را بر اساس نتایج آزمایش ارائه می دهد. این داده ها توسط نشریات متعدد در تجزیه و تحلیل نرخ داده های دسترسی به اینترنت در سراسر جهان استفاده شده است.

منبع:

در این مطلب خواندید:
1401/10/17
10:51:11
5.0 / 5
378
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
از دست ندهید!