چطور اسپم اسکور را کاهش دهیم


در این آموزش، راههای کاهش امتیاز اسپم یا اسپم اسکور وب سایت و کمک به جلوگیری از جریمه های سئو را آموزش می دهیم. همچنین به شما خواهیم آموخت اسپم اسکور ایمیل را کاهش دهید.


در این مطلب می خوانید:
  1. چگونه اسپم اسکور سایت را بررسی کنیم
  2. سیگنال هرزنامه ای که باید مراقب آنها باشید چیست؟
  3. چطور اسپم اسکور ایمیل را کاهش دهیم؟
آیا گوگل فکر می کند وب سایت شما یک سایت اسپم است؟ و اگر چنین است، آیا به سئو سایت شما آسیب می رساند؟ در ادامه 9 روش را بررسی می کنیم که می توانید به کاهش "امتیاز هرزنامه"  یا اسپم اسکور یا Spam Score خود کمک کنید.
همه ما مفهوم هرزنامه را می دانیم - نامه های ناخواسته یا ایمیل هایی که به دلایل تجاری برای تعداد زیادی از افراد ارسال می شوند، با ارزش واقعی یا استفاده بسیار کم.
به طور مشابه، وب سایت های اسپم وب سایت هایی با کیفیت پایین هستند که برای کسب درآمد راه اندازی شده اند، در حالی که حداقل ارزش واقعی را ارائه می دهند. و در نتیجه، آنها در موتورهای جستجو مانند گوگل محبوب نیستند.
 
از آنجایی که سایت‌های هرزنامه ارزش واقعی پایینی دارند، موتورهای جستجو نمی‌خواهند آنها را در صفحات نتایج خود ارائه دهند. بنابراین آنها سعی می کنند آنها را پیدا کنند و رتبه سئوی پایین تری به آنها بدهند.
چرا باید همه اینها را بدانید؟ چون اگر وب سایت شما به نظر می رسد که می تواند یک وب سایت کلاهبرداری برای گوگل باشد، ممکن است جریمه شوید. و تمام تلاش‌های خوب سئوی خود را در تلاش برای کمک به رتبه سایت خود از دست خواهید داد.
 

چگونه اسپم اسکور سایت را بررسی کنیم

چگونه می توانید تشخیص دهید که آیا سایت شما ممکن است شبیه یک سایت اسپم هست یا خیر؟ وقتی وب سایت خود را در اینجا بررسی می کنید، Moz به راحتی به شما امتیاز هرزنامه می دهد.
 
این چیزی است که نتایج اسپم اسکور شما به شما می گوید:
  • 1-30 درصد کم است.
  • 31-60 درصد متوسط است.
  • 61-100 درصد زیاد است.
 
مهم است که توجه داشته باشید که نمره اسپم بالا به این معنی نیست که سایت شما اسپم است! این فقط نشان می دهد که سایت شما دارای تعدادی چیزهای مشترک با وب سایت هایی است که اغلب اسپم هستند.
و اگر هیچ پنالتی نداشته اید، به این معنی نیست که باید تغییرات وحشتناک و فوری ایجاد کنید. اما ایده خوبی است که به سیگنال‌های هرزنامه نگاه کنید و هر تغییری را که فکر می‌کنید می‌تواند کمک کند ایجاد کنید – به خصوص اگر می‌خواهید اگر گوگل تصمیم گرفت این سیگنال‌های هرزنامه خاص را سرکوب کند، از مجازات‌های بعدی جلوگیری کنید.
 

سیگنال هرزنامه ای که باید مراقب آنها باشید چیست؟

وب سایت های مختلف تعداد متفاوتی از سیگنال های هرزنامه را فهرست می کنند. Moz در مجموع 27 سیگنال هرزنامه را فهرست می کند.
برای اینکه این لیست را برای یک کسب و کار کوچک متوسط یا فریلنسر در دسترس قرار دهیم، بیشتر سیگنال های Moz را در 9 مورد کلیدی ادغام کرده ایم. و به ویژه، 9 کاری که می توانید انجام دهید تا از دیده شدن وب سایت خود به عنوان هرزنامه جلوگیری کنید و به طور بالقوه به SEO شما آسیب برساند. آنها از این قرارند:
 

1) از پسوندهای دامنه مبهم اجتناب کنید

اگر قبلاً دامنه خود را خریداری کرده اید و سایت خود را بر روی آن ساخته اید، این یک مشکل است، اما دانستن اینکه آیا در حال انتخاب یکی از آنها هستید مفید است.
به گفته Moz، پسوندهای سطح بالای دامنه خاصی وجود دارد (اینها .com یا .co.uk هستند) که بسیاری از دامنه های هرزنامه از آنها استفاده می کنند. بنابراین اگر نمی خواهید یک پرچم قرمز بالقوه بالا ببرید، بهتر است در صورت امکان از آنها اجتناب کنید.
پسوندهای دامین مبهم کدامند؟ دامینهای با پسوند rest ، buzz ، gq ، tk ، fit ، top و امثال آن.
 

2) مطمئن شوید که صفحات مناسب را اضافه کرده اید

سایتی که فقط چند صفحه داشته باشد نشانگر امتیاز اسپم است. اکنون این می تواند برای یک فریلنسر یا کسب و کار کوچک بسیار مشکل باشد، اما ارزش توجه دارد. بسیاری از سایت‌های اسپم که برای یک هدف راه‌اندازی شده‌اند و تمایلی به ارائه ارزش واقعی ندارند، صفحات بسیار کمی دارند. بنابراین سایتی با صفحات بسیار کم ممکن است خطر گروه بندی شدن با آنها را داشته باشد.
 

3) از نام دامنه طولانی و غنی از کلمات کلیدی استفاده نکنید

هنگام انتخاب نام دامنه خود حداکثر 253 کاراکتر برای بازی دارید، اما به دلایل زیادی (حداقل به یاد ماندنی بودن و خطر خطا در هنگام تایپ آن) استفاده از همه آنها توصیه نمی شود.
 

4) شماره تلفن، آدرس ایمیل و/یا لینک های لینکدین خود را وارد کنید

اگر به کسب و کار شما مرتبط است، شماره تلفن، آدرس ایمیل و/یا پیوندی به صفحه یا نمایه شرکت LinkedIn خود در وب سایت خود وارد کنید.
 

5) https را دریافت کنید

اگر قبلاً سایت خود را با https (به جای http) ایمن نکرده اید، ایده خوبی است که این کار را انجام دهید. نه تنها به سئوی شما کمک می کند، بلکه از آنجایی که اکثر سایت های هرزنامه با https زحمت نمی کشند، سیگنال واضحی به گوگل ارسال می کند که سایت شما ایمن است.
 

6) از لینک ها عاقلانه استفاده کنید

پیوندها بخش مهمی از SEO شما هستند و مهم است که آنها را به درستی دریافت کنید. اصطلاح کلیدی در مورد استفاده از پیوندها "طبیعی" است. به عنوان مثال، اگر در مورد سئو صحبت می کنید (همانطور که ما در اینجا انجام می دهیم)، منطقی است که هنگام بیان حقایق یا استفاده از ارقام به منابع پیوند دهید. همچنین منطقی است که بررسی کنید که منبع معتبر و با کیفیتی را برای پیوند خود انتخاب کرده اید.
 

7) از کلمات "سمی" اجتناب کنید

برخی از کلمات (گاهی اوقات به عنوان کلمات سمی شناخته می شوند) وجود دارند که علامت قرمزی برای سایت های اسپم به موتورهای جستجو هستند. بنابراین، اگر می توانید، ایده خوبی است که از آنها در وب سایت خود اجتناب کنید - هم در کپی وب و به ویژه در متن لنگر شما (اینها کلماتی هستند که برای پیوند به صفحه دیگری در وب سایت خود یا به یک سایت خارجی استفاده می کنید). حدس زدن کلمات سمی ممکن نیست - فقط به موضوعاتی فکر کنید که سایت‌های مبهم ممکن است درباره آنها باشند، مانند داروها، محتوای بزرگسالان، بازی و غیره.
 

8) گوگل تگ منیجر را دریافت کنید

اگر قبلاً Google Tag Manager را در وب سایت خود راه اندازی نکرده اید، ایده خوبی است که این کار را انجام دهید. تقریباً هرگز در سایت‌های هرزنامه وجود ندارد، بنابراین سیگنالی است که اگر آن را نداشته باشید، ممکن است شما در آن گروه قرار داشته باشید.
 

9) یک فاویکون و پیکسل فیس بوک دریافت کنید

دو چیز آسان برای گنجاندن در وب سایت خود که به شما کمک می کند از سایت های هرزنامه جدا شوید، یک فاویکون و یک پیکسل فیس بوک هستند - به هر حال وجود هر دو مفید است.
 
 

چطور اسپم اسکور ایمیل را کاهش دهیم؟

اسپم اسکور شما توسط تعداد زیادی بررسی انجام شده بر روی محتوای سند ایمیل شما به اضافه برخی بررسی های مبتنی بر DNS تعیین می شود. بیشتر قوانین مبتنی بر عبارات منظمی هستند که با قسمت های متن یا سرصفحه پیام مطابقت دارند. کلماتی مانند ویاگرا و کازینو را در سند شما تشخیص می‌دهد، همچنین اینکه آیا آدرس پیام پیام وجود دارد یا خیر.
برای مشاهده اسپم اسکور سند خود، روی تابع خطاها و هشدارها در نوار ابزار پایین زیر سند ایمیل خود کلیک کنید.
برای بهترین نتایج تحویل، توصیه می شود تا حد امکان اسپم اسکور خود را کاهش دهید. به دست آوردن اسپم اسکور کمتر از 1 نسبتاً آسان است (مگر اینکه ایمیل شما در مورد محصولاتی برای افزایش اعضای بدن خاص یا در مورد قمار با درآمد زیاد باشد). اگر اسپم اسکور شما بالاتر از 3 است، اکیداً به شما توصیه می کنیم از ارسال ایمیل خودداری کنید. اگر اسپم اسکور بزرگتر از 5 باشد، به هیچ وجه نمی توانید پیام ارسال کنید.
 
در اینجا چند برد سریع برای کاهش اسپم اسکور ایمیل آورده شده است:
 

یک نسخه متنی ایجاد کنید

پیام ایمیل باید نسخه متنی داشته باشد. محتوای متنی آن نباید کاملاً با پیام HTML متفاوت باشد.
 

از استفاده از کلمات و عبارات حساس به هرزنامه خودداری کنید

از کلماتی مانند سیالیس، لویترا، سوما، والیوم، زاناکس، صحبت در مورد قیمت هر دوز، ذکر سایر داروها و نام شیمیایی آنها، داروخانه، ویاگرا، تحویل سریع، تلاش برای پنهان کردن کلماتی مانند ویاگرا و پور ن اجتناب کنید. به طور خلاصه: از تمام کلماتی که اسپمرها نیز اغلب استفاده می کنند اجتناب کنید. کلمات را پنهان نکنید یا از املای غلط کلمات ممنوعه استفاده نکنید.
 
به جای URL از متن معمولی در داخل هایپرلینک ها استفاده کنید
از ایجاد پیوندهایی که دارای URL بین تگ باز و بسته هستند، خودداری کنید، زیرا برخی از سرویس گیرندگان ایمیل این را به عنوان تلاش برای فیشینگ تفسیر می کنند.
 
مثال:
<a href="http://www.linkbegir.com">http://www.linkbegir.com</a>
<a href="http://www.linkbegir.com">www.linkbegir.com</a>
 
از آنجا که پیوند اصلی با دامنه ردیابی شما جایگزین شده است، پیوند مسدود می شود زیرا مشتریان ایمیل این اختلاف را برای مشترکین گمراه کننده می دانند. بهتر است کاری شبیه این انجام دهید:
 
<a href="http://www.linkbegir.com">برای بازدید از یک فروش بک لینک عالی اینجا را کلیک کنید</a>
 

از آدرس مناسب استفاده کنید

نام آدرس خود را با اعداد تمام نکنید. به عنوان مثال، از info123@yourcompany.com استفاده نکنید.
آدرس خود را با ارقام شروع نکنید (666info@yourcompany.com).
همیشه از آدرس از استفاده کنید. از آدرس ایمیل رایگان مانند آدرس (Yahoo، Gmail، Hotmail، Chello و غیره) استفاده نکنید.
آدرس یا موضوع خود را با حروف بزرگ ننویسید. از استفاده از حروف بزرگ در متن پیام خود اجتناب کنید.
 

از یک موضوع مناسب استفاده کنید

از استفاده از مبالغ دلاری در موضوع خود خودداری کنید.
در موضوع خود در مورد کاهش وزن یا کاهش وزن صحبت نکنید.
سعی نکنید با وعده های دروغ از مشترکین درخواست کنید.
 

از خطاهای HTML، تکنیک های پشتیبانی نشده، محتوای مبهم، مبهم سازی اجتناب کنید

از جاوا اسکریپت، فلش، فرم ها و سایر تکنیک های پشتیبانی نشده استفاده نکنید.
از رنگ فونت HTML مشابه پس زمینه، اندازه فونت های بزرگ و رنگ های مختلف فونت استفاده نکنید.
متن (مثلاً با استفاده از نمایش CSS هیچ کدام) یا سایر تکنیک های پنهان کردن محتوا را مخفی نکنید.
 

تصاویر

از اسامی تصاویر کوتاه استفاده کنید. 1.jpg بهتر از header.jpg است
ایمیل شما نباید حاوی تصاویر بزرگ باشد و باید نسبت تصویر/متن معمولی داشته باشد
 

HTML

هر HTML غیر ضروری را حذف کنید. تا حد امکان خطاهای HTML را حذف کنید. کد HTML خود را تمیز نگه دارید.
1401/10/19
23:52:41
5.0 / 5
380
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
از دست ندهید!