خدمات گوگل برای کاربران اروپایی واضح تر می شوند


لینک بگیر دات کام: گوگل برمبنای بیانیه کمیسیون اتحادیه اروپا موافقت کرده اطلاعات واضح تری برای کاربران اروپایی گوگل استور، گوگل پلی استور، گوگل هتلز و گوگل فلایتز تامین کند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از رویترز، این شرکت فناوری به زودی نشان میدهد به عنوان یک واسطه عمل می کند یا محصولات را به طور مستقیم می فروشد و بهتر است درباره ی ی ارسال محموله به مشتریان و تعمیرات و بازگشت محصول اطلاع رسانی کند. گوگل اقدامات مذکور را برای همخوانی با قوانین اتحادیه ار وپا و پس از مذاکراتی با شبکه همکاری پشتیبانی از مصرف کننده(CPC) انجام می دهد که در سال ۲۰۲۱ میلادی آغاز شد. دیدیه ریندیر در اطلاعیه ای دراین زمینه نوشته است: مصرف کنندگان اتحادیه اروپا لایق اطلاعاتی شفاف و کامل هستند تا بتوانند آگاهانه انتخاب کنند. این تعهدات از جانب گوگل یک گام فراتر در این راه هستند. گوگل فلایتز و گوگل هتلز به زودی به مشتریان خود نشان می دهند به طور مستقیم کالا و سرویسی را می فروشند یا فقط به عنوان واسطه برای شرکت های دیگر عمل می کنند. آنها همچنین باید مرجع قیمت برای تخفیف ها را ذکر و شفاف سازی کنند.

نقد های گوگل تایید شده نیستند. در نهایت آنها باید همان مجموعه قوانین شفافیت که در پلتفرم های دیگر مانند Expedia.comاستفاده می شود را پیروی کنند.

در این میان، گوگل استور و گوگل پلی استور نیز باید اطلاعات شفافی درباره ی ی پیش قراردادی مربوط به قیمت های ارسال محموله، حق رد سفارش و تعمیر یا جایگزین کردن را فراهم آورند. همچنین این سرویس ها باید یافتن اطلاعات درباره ی ی فروشندگان همچون نام و آدرس قانونی آنها همراه روش های تماس مستقیم و موثر را مشخص کنند. در آخر این شرکت آمریکایی باید به کاربران نشان دهد که چگونه نسخه های گوگل پلی در کشورهای مختلف را باتوجه به پیروی از قوانین مسدود سازی جغرافیایی اتحادیه اروپا عرضه نماید و به آنها اجازه دهد از روش های پرداخت از هر کشور اتحادیه اروپا بهره گیرند.

گوگل اکنون تغییرات کشور محل اقامت کاربران را به یک دفعه در سال محدود می کند که می تواند سبب از دست دادن محتوا یا هر اعتباری شود. این تغییر به گونه ای طراحی شده است که به مصرف کنندگان اجازه می دهد از حقوق یکسانی برخوردار شوند و به همان محتوا در هر کجای اتحادیه اروپا دسترسی داشته باشند. نه گوگل و نه کمیسیون اتحادیه اروپا هنوز اعلام نکرده اند که این تغییرات چه زمانی اعمال می شود.
 


منبع:

1401/11/08
13:42:02
3.3 / 5
431
تگهای مطلب: گوگل , سرویس , گوگل پلی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
بهروز معیری:
خوش بحال اروپایی ها که خدمات گوگل در کشورهایشان بسته نیست
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳