فیس لیفت جدید جی میل


به گزارش لینک بگیر دات کام جی میل در وب درحال تغییر چهره است که به شما امکان می دهد برنامه ها را پنهان کنید. با عرضه تغییرات سرویس ایمیل گوگل کاربرانی مدت ها منتظر آن بودند، ظاهر حساب های جی میل بزودی اندکی متفاوت خواهد شد.

به عنوان یک شرکت وب محور، گاهی اوقات گیج کننده است که برنامه های مبتنی بر وب خود گوگل بعضی از آخرین برنامه هایی هستند که خصوصیت ها یا طرح های جدید دریافت می کنند. این امکان دارد برای سرویس‌هایی که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند مانند Keep، Notes یا Tasks خوب باشد، اما جی میل عضو اصلی گوگل در کنار جستجو و تبلیغات است. البته امکان دارد تغییر چیزها در فرم وب جیمیل هم دشوارتر باشد چونکه می تواند میلیونها کاربر، همچون کسب و کارها را مختل کند، ازاین رو دیرکردن بهتر از هیچگاه نشدن است. با گذشت بیشتر از یک سال از نخستین رونمایی و نخستین بار در اندروید، زبان جدید Google Material You بالاخره به جیمیل در وب می‌آید. حتی بهتر از آن، به کاربران این امکان را می دهد که اگر هنوز نمی خواهند تغییر را انجام دهند، آنرا نادیده بگیرند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، جی میل به روزرسانی شده، بمنظور فراهم کردن تجربه کامل تر سرویس گوگل ورک اسپیس (Workspace) برای همه کاربران، علاوه بر سرویس ایمیل، انتخابهای چت و کنفرانس ویدئویی را یکجا عرضه خواهدنمود.

کاربران برای فعال کردن ظاهر جدید جی میل، لازم نیست کاری انجام دهند و جی میل طی چند روز آینده برای همه کاربران در سرتاسر جهان، به روزرسانی خواهد شد تا به مدرنیزه کردن این پلتفرم کمک کند.

در پست در ارتباط با به روزرسانی گوگل ورک اسپیس، گوگل تائید کرد ظاهر جدید، تجربه استاندارد برای جی میل خواهد شد و هیچ گزینه ای برای بازگشت به رابط کاربری قبلی وجود نخواهد داشت.

اخبار این فیس لیفت که در امتداد یکپارچه کردن خدمات گوگل ورک اسپیس مانند چت و میت با جی میل به انجام می رسد، نخستین بار در فوریه سال ۲۰۲۲ منتشر شد.

اکثر کاربران جی میل در نوامبر سال ۲۰۲۲، امکان امتحان ظاهر جدید این سرویس را پیدا کردند اما همچنان گزینه بازگشت به ظاهر قبلی را داشتند. اما با به روزرسانی جی میل، دیگر چنین گزینه ای وجود نخواهد داشت. البته گوگل خاطرنشان کرده است که کاربران همچنان می توانند تِم جی میل، نوع این باکس و موارد دیگر را از فهرست تنظیمات تغییر دهند.

این تغییر برای بعضی از کاربران جی میل کاملا چشمگیر خواهد بود چراکه ایمیل ها از وسط صفحه، به سمت راست برده می شوند تا جا برای نوارهای جدید حاوی لینک های فوری به چت، اسپیس و میت (Meet) باز شود. کاربران همچنین نواری کناری جدید در سمت راست مشاهده خواهد شد که میانبری به خدمات دیگر گوگل مانند تقویم و وظایف خواهد داشت بدون آن که تب ها یا ویندوز اضافی را باز کنند. این شرکت اشاره نمود کاربران همه اعلان ها (نوتیفیکیشن ها) را یکجا خواهند دید.

بر اساس گزارش وب سایت تِک رادار، این تغییرات برای حساب های کاربری گوگل ورک اسپیس و همچنین مشتریان جی سوئیت بسیک و بیزنس، موجود خواهد بود. 


منبع:

1401/11/12
23:54:29
5.0 / 5
460
تگهای مطلب: ایمیل , گوگل , سایت , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳