دیتاسنتر اوراکل در عربستان


شرکت اوراکل قصد دارد ظرف چند سال آینده، ۱.۵ میلیارد دلار در عربستان سعودی سرمایه گذاری کرده و سومین منطقه ابری عمومی خود را در ریاض دایر کند.

شرکت اوراکل (Oracle Corporation) یک شرکت آمریکایی چندملیتی فناوری رایانه است که دفتر مرکزی آن در آستین، تگزاس قرار دارد. در سال 2020، اوراکل سومین شرکت بزرگ نرم افزاری در جهان از نظر درآمد و ارزش بازار بود. این شرکت نرم افزار و فناوری پایگاه داده (به ویژه برندهای خود)، سیستم های مهندسی ابری، و محصولات نرم افزاری سازمانی مانند نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP)، نرم افزار مدیریت سرمایه انسانی (HCM)، نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) را می فروشد. به عنوان تجربه مشتری)، نرم افزار مدیریت عملکرد سازمانی (EPM) و نرم افزار مدیریت زنجیره تامین (SCM) شناخته می شود.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، تقاضای رو به رشد برای رایانش ابری، شرکت های فناوری نظیر اوراکل، مایکروسافت، آمازون و گوگل را بر آن داشته تا دیتاسنترهایی را در سراسر جهان به وجود آورده و به انتقال دیتا، سرعت ببخشند.

مقامات سعودی شرکت های بین المللی را برای سرمایه گذاری در این کشور و انتقال دفاتر مرکزی خود به ریاض، تحت فشار گذاشته و اعطای قراردادهای دولتی را به این اقدامات منوط کرده اند.

نیک رِدشاو، نایب رییس ارشد اوراکل در مصاحبه ای در دوبی اظهار داشت: ما درحال نهایی کردن طرح های گشایش منطقه ابری ریاض و سرگرم کار با تامین کنندگان هستیم تا تاریخ گشایش این مرکز را اعلام نماییم. این سرمایه گذاری طی مدت چند سال صورت خواهد گرفت و اوراکل، ظرفیت منطقه ابری خود در جده که این شرکت برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ گشود را توسعه خواهد داد.

این خبر از طرف اوراکل همزمان با گردهمایی شرکت های فناوری جهانی در یک کنفرانس فناوری بزرگ در پایتخت عربستان سعودی، اعلام گردید.

اگرچه اوراکل، در بازار رایانش ابری، از رقیبان بزرگترش عقب مانده است اما یکی از اولین شرکت های فناوری بزرگی بود که در عربستان سعودی، دیتاسنتر گشود.

بر اساس گزارش رویترز، اوراکل برنده قراردادهایی از پروژه ۵۰۰ میلیارد دلاری ابرشهر آینده گرا و منطقه اقتصادی نئوم شده است که در کرانه دریای سرخ ایجاد می شود.


این کشور صدها میلیارد دلار برای برنامه تحول اقتصادی معروف به افق ۲۰۳۰ مختص کرده است. اما برای جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی که یکی از ارکان اصلی برنامه افق ۲۰۳۰ است، موفق نبوده است. سرمایه گذاری مستقیم خارجی در نیمه نخست سال ۲۰۲۲، به حدود ۴.۱ میلیارد دلار رسید که در مقایسه با ۱۰۰ میلیارد دلار هدف گذاری شده تا پایان دهه جاری، رقم ناچیزی است.

همزمان با همکاری اوراکل با دولت عربستان سعودی، این کشور تلاش نموده است شرکت های خارجی را تشویق کند دفاتر خودرا در عربستان ایجاد کنند، در غیر این صورت قراردادهای دولتی را از دست خواهند داد و شرکتها تا آخر سال ۲۰۲۳ برای عمل به این الزام، فرصت دارند.

 

1401/11/17
23:09:59
5.0 / 5
484
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴