جایگاه ایران در رتبه بندی سرعت اینترنت


لینک بگیر دات کام: طبق تازه ترین گزارش سایت اسپید تست Speed Test جایگاه ایران در کشورهایی با بیشترین میانگین سرعت اینترنت موبایل با یک پله سقوط مشخص شده است.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از سایت  Speed Test، این سایت تازه ترین گزارش خود از میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت جهان در ابتدای ۲۰۲۳ میلادی را منتشر کرده که طبق این گزارش در نخستین ماه ۲۰۲۳ میلادی میانگین سرعت اینترنت موبایل جهان نزدیک 40 مگابیت بر ثانیه و میانگین سرعت اینترنت ثابت جهان بیش از 76 مگابیت برثانیه بوده است.


میانگین سرعت اینترنت موبایل ۳۵.۸۷ مگابیت برثانیه ای برای ایران

در ژانویه سال جدید میلادی میانگین سرعت اینترنت موبایل ایران ۳۵.۸۷ مگابیت برثانیه و میانگین سرعت اینترنت ثابت آن ۱۱.۴۴ مگابیت برثانیه بوده است. جایگاه ایران در رده بندی کشورهایی با بیشترین میانگین سرعت اینترنت موبایل با یک پله سقوط 56 و در رده بندی اینترنت ثابت با ۲ پله سقوط رده 146 ثبت شده است.

امارات متحده عربی ارائه دهنده پر سرعت ترین اینترنت موبایل

در رده بندی کشورهایی با بیشترین میانگین سرعت اینترنت موبایل جایگاه نخست با سرعت دانلود ۱۶۱.۱۵ مگابیت برثانیه به امارات متحده عربی قرار دارد که جایگاه آن نسبت به ماه قبل یک پله رشد کرده است. در رده دوم این فهرست قطر با میانگین سرعت موبایل ۱۵۵.۵۱ مگابیت برثانیه قرار دارد. جایگاه این کشور نسبت به ماه قبل یک پله سقوط کرده است.
بعد از این دوکشور به ترتیب در رده های سوم، چهارم و پنجم نروژ (۱۳۶.۰۸ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی (۱۲۴.۸۴ مگابیت برثانیه) و دانمارک (۱۱۷.۸۳ مگابیت برثانیه) قرار دارند. جایگاه این کشورها در رده بندی ژانویه ۲۰۲۳ میلادی نسبت به دسامبر ۲۰۲۲ میلادی (ماه گذشته) هیچ تغییری نکرده است. در رده ششم هلند با میانگین سرعت دانلود ۱۱۵.۱۰ و در رده هفتم کویت (۱۰۹.۹۳ مگابیت برثانیه) قرار دارد. در رده هشتم چین با سرعت ۹۹.۴۸ مگابیت برثانیه قرار دارد و نسبت به ماه قبل ۲ پله سقوط کرده است. در رده های نهم و دهم به ترتیب عربستان سعودی (۹۷.۹۰ مگابیت برثانیه) و بحرین (۹۵.۸۳ مگابیت برثانیه) قرار دارند و جایگاه هر کدام از آنها نسبت به ماه قبل ۲ پله سقوط کرده است.

اسپانیا در جمع کشورهایی با بیشترین میانگین سرعت اینترنت ثابت

در رده بندی کشورهایی با بیشترین میانگین سرعت اینترنت ثابت جهان در رده نخست سنگاپور با ۲۳۴.۵۵ مگابیت برثانیه قرار دارد و جایگاه آن نسبت به ماه قبل هیچ قبلی تغییری نکرده است. در رده دوم شیلی با میانگین سرعت اینترنت ۲۲۴.۸۴ مگابیت برثانیه و در رده سوم چین با میانگین سرعت اینترنت ۲۱۱.۳۴ مگابیت برثانیه قرار دارد. جایگاه شیلی نسبت به ماه قبل یک پله صعود و جایگاه چین یک پله سقوط کرده است.
در رده های چهارم، پنجم و ششم این فهرست مانند ماه گذشته به ترتیب امارات متحده عربی (۲۹۷.۴۱ مگابیت برثانیه)، هنگ کنگ (۲۰۶.۷۱ مگابیت برثانیه) و تایلند (۲۰۱.۸۱ مگابیت برثانیه) قرار دارند. در رده هفتم موناکو با ۲ پله رشد نسبت به ماه گذشته قرار داردو میانگین سرعت آن ۲۰۰.۷۰ مگابیت برثانیه آن ثبت شده است. در رده های هشتم و نهم به ترتیب آمریکا (۱۹۵.۳۱ مگابیت برثانیه) و دانمارک (۱۹۵.۲۶ مگابیت برثانیه) قرار دارند که جایگاه هریک از آنها نسبت به ماه گذشته میلادی یک پله سقوط کرده است. در رده دهم نیز اسپانیا با میانگین سرعت ۱۷۲.۶۷ مگابیت برثانیه قرار دارد و. جایگاه آن. نسبت به دسامبر ۲۰۲۲ میلادی هیچ تغییری نکرده است.
 


منبع:

1401/11/29
16:23:36
3.3 / 5
3745
تگهای مطلب: اینترنت , دانلود , سایت , موبایل
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
کاربر اینترنت ایرانی مظلوم:
یعنی در اینترنت ثابت حدودا 20 تا کشور بعد از ایران هستند که احتمالا یا کشورهای جنگ زده یا افریقایی هستند ! جای تاسفه واقعا
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
از دست ندهید!