درخواست آمازون از كارمندانش:

به سرکار برگردید!


به گزارش لینک بگیر دات کام، غول اینترنتی آمازون کارکنان اداری خویش را ملزم کرد اغلب اوقات یا دست کم سه روز در هفته، در محل کار حضور پیدا کنند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، اندی جاسی، مدیرعامل آمازون در اطلاعیه ای اعلام نمود آمازون به کارکنان اداری دستور داده است دست کم سه روز در هفته را در محل کار حضور پیدا کنند.

این تصمیم، نشانه تغییر سیاست قبلی آمازون است که تصمیم گیری در مورد حضور کارمندان در محل کار را به مدیران آنها واگذار کرده بود.

جاسی اظهار داشت: او و تیم مدیران ارشد همه بخش های کسب و کار آمازون، در جلسه ای به این نتیجه رسیدند که کارمندان باید اغلب اوقات (حداقل سه روز در هفته) در محل کار حضور داشته باشند. این تصمیم بعد از آن گرفته شد که مشخص شد حضور کارمندان، به نفع فرهنگ شرکت خواهد بود و به آنها کمک می نماید از یکدیگر آموخته و با هم همکاری کنند.

آمازون می خواهد این تغییر سیاست را از اول ماه مه، به اجرا بگذارد. با این وجود استثناهایی برای این مقررات نظیر مسئولیت پشتیبانی از مشتری که گزینه دورکاری دارد، وجود خواهد داشت.

مدیرعامل آمازون اظهار داشت: برگرداندن هزاران کارمند به محل کار در سرتاسر جهان، کار ساده ای نیست. ازاین رو ما به تیم هایی که زمان نیاز دارند تا این کار را انجام دهند، فرصت می دهیم برنامه لازم را تهیه کنند. می دانیم که در ابتدا تجربه عالی نخواهد بود اما تجربه محل کار، در ماه های و سالهای آینده به شکل پیوسته، بهبود پیدا خواهد نمود.

شرکت های دیگر هم با کاسته شدن از شدت پاندمی کووید ۱۹، کارمندان خویش را به بازگشت تمام وقت یا چند روز در هفته به محل کار فرا خوانده اند. گوگل و اپل سال قبل بعضی از کارمندانشان را ملزم کردند به محل کار برگردند.

آمازون در بحبوحه کندی فروش و وخامت دورنمای اقتصادی، دست به کاهش هزینه زده و تلاش می کند کارمندانش را وادار کند حضور بیشتری در محل کار داشته باشند. این شرکت بزرگترین اخراج در تاریخ خویش را که شامل حدود ۱۸ هزار نفر می شود، شروع کرده و می خواهد استخدام کارمندان اداری را متوقف نماید. همینطور برخی از پروژه های آزمایشی را متوقف کرده است.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، مدیرعامل آمازون اظهار داشت: یکی از مزایای بازگشت به محل کار، فرصت های بیشتری برای نوآوری خواهد بود.

منبع:

1401/11/30
10:01:26
5.0 / 5
396
تگهای مطلب: آمازون , اپل , اینترنت , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
از دست ندهید!