فضای کاری شرکت گوگل چگونه است؟


در بحبوحه کوچک سازی فضای اداری، واحد ابری گوگل به کارمندانش در پنج ناحیه بزرگ اعلام کرد باید از میز کاری مشترک استفاده کنند.

محل کار گوگل چگونه است؟

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، برمبنای پرسش و پاسخ داخلی که بتازگی با کارمندان واحد ابری گوگل به اشتراک گذاشته شده و توسط شبکه سی ان بی سی مشاهده شده است، مدل جدید میز مشترک در پنج ناحیه بزرگ گوگل کلود شامل کرکلند واشنگتن، نیویورک سیتی، سانفرانسیسکو، سیاتل و سانی ویل کالیفرنیا اجرا خواهد شد و این مدل به گوگل اجازه خواهد داد به سرمایه گذاری در رشد ابری، ادامه دهد. برخی از ساختمانها در نتیجه پیاده سازی این مدل، تخلیه خواهند شد.

در این سند داخلی آمده است: بیشتر گوگلی ها حالا یک میز را با یک گوگلی دیگر بطور مشترک استفاده می کنند. انتظار می رود کارمندان یک روز در بین بیایند تا همزمان، پشت یک میز نباشند.

مدیران گوگل در داخل این شرکت به این مدل جدید نام "تحول دفتر ابری" یا CLOE را داده اند که به عنوان ترکیب بهترین شیوه همکاری قبل از پاندمی با مدل انعطاف پذیر کار ترکیبی، توصیف می شود. برنامه فضای کاری جدید، یک آزمایش موقتی نیست و نهایتاً به استفاده بهینه تر از فضای گوگل منتهی خواهد شد.

گوگل از اطلاعات داخلی که درباب برنامه بازگشت به محل کار کارمندانش دارد، برای باخبر کردن آنها از این تصمیم بهره برده است. علاوه بر آهسته تر شدن روند بازگشت از دورکاری، این شرکت روند استخدام را کند کرده و ۱۱ هزار کارمند را در ژانویه اخراج کرد.


این اقدام در بحبوحه تلاش گوگل برای کوچک سازی فضای اداری در امتداد کاهش گسترده هزینه، صورت می گیرد. مدیران گوگل در کنفرانس اعلام درآمدهای سه ماهه چهارم، پیش بینی کردند این شرکت حدود ۵۰۰ میلیون دلار هزینه مربوط به کاهش فضای اداری جهانی را در سه ماهه جاری متحمل خواهد شد و نسبت به هزینه های احتمالی دیگر مربوط به مستغلات در آینده، هشدار دادند. گزارش ها نشان میدهد این شرکت به اجاره برخی از فضاهای بدون استفاده در منطقه خلیج سانفرانسیسکو که محل استقرار دفتر مرکزی این شرکت است، پایان داده است.

واحد ابری که بیش از یک چهارم از کارکنان تمام وقت گوگل را در خود جای داده است، یکی از حوزه های برخوردار از رشد بالا بشمار می رود اما سودآور نیست. گوگل کلود در سه ماهه چهارم سال گذشته، ۷.۳۲ میلیارد دلار درآمد داشت که نسبت به زمان مشابه سال پیش، ۳۲ درصد رشد داشت. این نرخ رشد، سریعتر از مجموع نرخ رشد کمتر از ۱۰ درصد کل این شرکت بود اما درآمد گلود کلود، پایین تر از میزانی بود که وال استریت پیش بینی کرده بود. گوگل کلود همچنان در هر سه ماهه، صدها میلیون دلار ضرر می دهد که در سه ماهه چهارم به ۴۸۰ میلیون دلار رسید اما این ضرر نصف میزان ضرر زمان مشابه در سال ۲۰۲۱ بود.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، در مجموع، گوگل در سه ماهه چهارم، ۱۳.۶۲ میلیارد دلار درآمد خالص و برای کل سال ۲۰۲۲، حدود ۵۹.۹۷ میلیارد دلار درآمد داشت که هر دو رقم، کاهش قابل توجهی در مقایسه با سال ۲۰۲۱ داشتند.
 

محل کار یاهو چگونه است؟

پس از اینکه ماریسا مایر، مدیر اجرایی یاهو، به کارمندانی که از خانه کار می‌کردند دستور داد تا در محل کار خود حاضر شوند، گمانه‌زنی‌ها مبنی بر تقلید او از گوگل، کارفرمای قبلی‌اش، وجود داشت.
هر چیز دیگری که در مورد محل کار یاهو می توان گفت، فاصله زیادی با محل کار گوگل دارد، همانطور که این هفته وقتی به دفتر مرکزی گوگل در ساحل شرقی رفتم متوجه شدم، یک مجتمع کشتیرانی بزرگ سابق اداره بندر که یک بلوک کامل شهری را در محله چلسی منهتن اشغال کرده است. . یاهو ماه گذشته پس از انتشار یادداشتی با این دستورالعمل در اینترنت، بحثی سراسری در مورد انعطاف پذیری، بهره وری و خلاقیت محل کار آغاز کرد. در یادداشت جکی رزس، مدیر منابع انسانی یاهو که پس از انتشار آن توسط کارا سویشر در AllThingsD منتشر شد، آمده است: «ما باید یک یاهو باشیم، و این از با هم بودن فیزیکی شروع می‌شود.
بحث ممکن است از زمانی که این ممنوعیت توسط یکی از معدود مدیران اجرایی زن اعمال شد، که سال گذشته پس از زایمانش مهدکودکی در نزدیکی مجموعه اجرایی ساخته بود، داغتر شده باشد.
به گفته یکی از سخنگویان گوگل، جردن نیومن، دفاتر و پردیس های مختلف گوگل در سراسر جهان منعکس کننده فلسفه کلی این شرکت است، که چیزی کمتر از "ایجاد شادترین و پربازده ترین محل کار در جهان" نیست. اما آیا محل کار غیرمتعارف و امتیازات مجلل آن نوعی خلاقیت را به همراه دارد که یاهو به آن افتخار می کند و یاهو به وضوح امیدوار است آن را پرورش دهد؟

منبع:

سرفصلهای این پست:
1401/12/05
15:17:26
5.0 / 5
380
تگهای مطلب: اجاره , اشتراک , برنامه , دوركاری
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲