کلاهبرداری به کمک گوگل


گوگل در حالی که خدمات رایگان آن در دسترسی بیشتر به ابزارهای آنلاین برای مردم در سراسر جهان عالی است، همچنین به کلاهبرداران راهی آسان برای راه اندازی فروشگاه می دهد.
به نظر می رسد همه از خدمات رایگان گوگل استفاده می کنند. موتور جستجوی آن پربازدیدترین وب سایت در جهان است. بیش از یک میلیارد نفر برای ارسال پیام های ایمیلی خود به جیمیل وابسته هستند. گوگل میت کنفرانس ویدئویی از راه دور چند کاربره را بدون هیچ هزینه ای ارائه می دهد. و هر روز تعداد بیشتری از بازیگران بد از سایتهای گوگل برای کلاهبرداری و کلاهبرداری از کاربران اینترنت استفاده می کنند.
گوگل مشکلاتی هم دارد، در حالی که خدمات رایگان آن در دسترسی بیشتر به ابزارهای آنلاین برای مردم در سراسر جهان عالی است، آنها همچنین به کلاهبرداران راهی آسان برای راه اندازی فروشگاه می دهند. کلاهبرداران بدون نیاز به افشای هویت خود از طریق کارت اعتباری یا آدرس صورتحساب برای پرداخت، می توانند به راحتی از این محصولات برای انجام کلاهبرداری خود استفاده کنند.
اکثر مردم با محصولاتی مانند جیمیل و گوگل میت آشنا هستند و می دانند که هر کسی می تواند از این خدمات استفاده کند. اما Google Sites یک سرویس بسیار کمتر شناخته شده است. و سرویس سایتهای گوگل، که به کاربران اجازه می‌دهد صفحات وب ایجاد کنند، کمک بزرگی به کلاهبردارانی می‌کند که می‌خواهند در زیر پرده‌ای از اعتماد پنهان شوند: وب‌سایتی تحت نام دامنه Google.com (در یک برگه جدید باز می‌شود).
یکی از سخنگویان گوگل در بیانیه ای گفت: در سایتهای گوگل، ما صریحاً فیشینگ را ممنوع می کنیم و سرمایه گذاری هنگفتی برای شناسایی، بازدارندگی، و حذف سوء استفاده از پلتفرم های خود انجام می دهیم.
گوگل از این موضوع آگاه است. با این حال، کلاهبرداری های فعال شده توسط Google Sites همچنان ادامه دارد. و یافتن آنها سخت نیست.
فیشینگ یک تاکتیک کلاسیک کلاهبرداری آنلاین است که در آن یک بازیگر بد از طرح های وب سایت های مورد اعتماد مانند بانک کاربر کپی می کند تا فرد را فریب دهد تا اطلاعات حساس خود را وارد کند تا کلاهبردار بتواند به آن دسترسی پیدا کند. این کلاهبرداران در ایجاد این وب‌سایت‌های فیشینگ در Google Sites موفق شده‌اند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از گیزموچاینا، یک روش جدید کلاهبرداری از سایت های جعلی که خویش را کسب و کارهای واقعی نشان می دهند و با سواستفاده از حساب های کاربری جعلی در ارتباط با کسب و کارها در موسسه مالی آمریکن اکسپرس از کاربران سرقت می کنند بوسیله ی یک فعال حوزه فناوری فاش شده است. کوری دکتورو در توییتر اعلام نمود هنگامیکه تلاش کرده از یک وبسایت به نام Kiinthaila.com غذا بخرد از او کلاهبرداری شده است. او متوجه شده بود وبسایت مذکور در واقع جعلی است و توسط کلاهبرداران با بهره گیری از پلت فرم Wix ساخته شده است. Wix به افراد اجازه می دهد خیلی ساده هر وب سایتی را بسازند. کلاهبرداران اینترنتی حساب های تجاری جعلی آمریکن اکسپرس را برای کسب و کارهای واقعی می سازند و از آنها برای دریافت پول از مشتریانی استفاده می نمایند که به وبسایت های جعلی سفارش داده اند. دکتورو با شرکت آمریکن اکسپرس تماس گرفت تا کلاهبرداری را گزارش دهد. اما از پاسخ آنها ناامید شد. به قول او شرکت علاقه ای به تحقیق در رابطه با این روش کلاهبرداری یا بستن حساب های جعلی نداشت. او اعلام نموده بود که گوگل با نشان دادن تبلیغات کلاهبرداران در صفحه نخست از نتایج جستجوی خود به جای وبسایت های رسمی، به گسترش فعالیت کلاهبرداران کمک می نماید. این روش کلاهبرداری نه تنها به سرقت مالی و از بین رفتن اعتماد کاربران منجر می شود، بلکه به نام و شهرت کسب و کارهای قانونی هم صدمه می رساند. نکته اخطار دهنده آن است که گوگل اجازه می دهد این کلاهبرداران نتایج جستجویش را دستکاری کنند و کاربران را در معرض خطر قرار می دهد.
 

1401/12/07
22:30:00
5.0 / 5
554
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳