تاثیر بک لینک بر سئوی سایت شما


ایجاد بک لینک با وب سایت های معتبر نقش مهمی در الگوریتم گوگل دارد. بک لینک می تواند عامل تعیین کننده ای در ارتقای یک وب سایت در نتایج جستجوی گوگل باشند.
بک لینک از جمله پرکاربردترین اصطلاحات در بهینه سازی موتورهای جستجو هستند. بک لینک ها گاهی به عنوان لینک های ورودی، پیوندهای ورودی یا لینک های یک طرفه هم نامیده می شوند. این پیوندها قابل کلیک هستند و به شما امکان می دهند از یک وب سایت به صفحه دیگری بپرید. گوگل و سایر موتورهای جستجوی بزرگ فکر می کنند بک لینک ها به شدت بر کیفیت و کمیت وب سایت شما تأثیر می گذارند. صفحات دارای بک لینک به احتمال زیاد رتبه بندی خوبی در موتورهای جستجوی ارگانیک کسب می کنند، زیرا مملو از اطلاعات بیشتری هستند که صفحات وب و وب سایت های آنها را با ترافیک خوبی فراهم می کند.
 

بک لینک چیست؟

بک لینک ها در مقایسه با وب سایت های دیگر به عنوان رای برای وب سایت شما در نظر گرفته می شوند. بسیاری از رای ها به موتورهای جستجو می گویند که این قسمت از محتوا ارزش خواندن، معتبر و مفید دارد.
در نتیجه، هرچه رای بیشتری داشته باشید، رتبه سایت شما در گوگل، بینگ، یاهو و سایر موتورهای جستجو بالاتر خواهد بود. معرفی بک لینک در الگوریتم موتورهای جستجو یک مفهوم قدیمی است. الگوریتم اصلی گوگل به نام PageRank با استفاده از بک لینک ها پایه گذاری شد. با این حال، گوگل بعداً چندین تغییر در الگوریتم خود ایجاد کرد. بک لینک ها همچنان شکوفا می شوند تا همچنان یک عامل کلیدی رتبه بندی باشند. بک لینک ها به همراه «محتوا» و «مغز رتبه» همچنان یکی از سه فاکتور ضروری رتبه بندی موتور جستجوی گوگل در نظر گرفته می شوند.
بک لینک ها همه یکسان ایجاد نمی شوند. بک لینک های با کیفیت برای قرار دادن رتبه بالاتر در SERP ها اداره می شوند. یک بک لینک با کیفیت بالا می تواند از 100 بک لینک بی کیفیت بهتر عمل کند. همانطور که مشخص است، همان ویژگی ها توسط بک لینک های با کیفیت بالا نشان داده می شود.
 

چرا بک لینک ها مهم هستند؟

اکنون که پاسخ این سوال را می دانید - بک لینک چیست؟ قبل از اینکه آنها را در استراتژی بهینه سازی خود بگنجانید، درک چرایی اهمیت آنها بسیار مهم است. بک لینک ها به عنوان رای های ارزشمند سایر وب سایت ها عمل می کنند که به موتورهای جستجو می گویند که محتوای شما معتبر و مفید است. بنابراین، هرچه تعداد این «رای‌ها» بیشتر باشد، سایت شما در گوگل و سایر موتورهای جستجو رتبه بالاتری خواهد داشت.
مفهوم استفاده از پیوندها جدید نیست. از زمان تأسیس الگوریتم اصلی گوگل، PageRank، وجود داشته است. علیرغم چندین سال و تغییرات بیشماری که در آن سالها در الگوریتم ایجاد شد، بک لینک ها همچنان اهمیت خود را به عنوان یک سیگنال رتبه بندی مهم حفظ می کنند. گوگل همچنین تایید می‌کند که بک لینک‌ها یکی از سه عامل مهم رتبه‌بندی موتورهای جستجو هستند.
این یک سیگنال به Google است که سایر مشاغل برای محتوای شما تضمین می کنند. وقتی چندین وب‌سایت به یک وب‌سایت/صفحه وب خاص پیوند می‌دهند، موتورهای جستجو متوجه می‌شوند که صفحه/سایت ارزش پیوند دادن به یک SERP و ظاهر شدن در آن را دارد. بنابراین، کسب بک لینک می تواند تاثیر مثبتی بر رتبه وب سایت یا دیده شدن جستجو داشته باشد.
 

بهترین انواع بک لینک

بسته به وب سایت ها، هشت نوع مختلف بک لینک با سطوح مختلف اهمیت وجود دارد. این هشت بک لینک به شما کمک می کند تا برنامه های پیوند بیلدینگ خود را برای به دست آوردن لینک های درجه یک که به نفع سئوی شما هستند، انجام دهید.
 

1. بک لینک های رپورتاژآگهی

توضیحات تحریریه حاوی پیوندی به سایت شما و تعبیه شده در مطالب مرتبط و با کیفیت بالا، بک لینک عالی هستند. به عنوان یک قاعده کلی، بک لینک های رپورتاژ زمانی تشکیل می شوند که محتوای شما (مانند یک مقاله یا اینفوگرافیک) به عنوان منبع اطلاعات خاص ذکر شود، یک نماینده کسب و کار نقل قول شود، یا زمانی که سایت شما در یک لینک گردآوری شده در مورد یک موضوع خاص نمایش داده شود.
برای به دست آوردن بک لینک های رپورتاژ، محتوای همیشه سبز تولید کنید که موقعیت شما را به عنوان یک رهبر فکری تثبیت می کند و سایت و برند شما را به عنوان مقصدی برای مصاحبه و تخصص صنعت معرفی می کند. محتوای آسان برای اشتراک گذاری و جذاب ایجاد کنید که پتانسیل ویروسی شدن را دارد.
از ابزارهای سئو استفاده کنید که قادر به شناسایی کلمات کلیدی داغ و موضوعاتی هستند که رقبا بر آنها مسلط هستند اما سایت شما هنوز به آنها رسیدگی نکرده است. اما یک راه میانبر هم برای کسب بک لینک رپورتاژ یا بکلینک تحریریه هم هست و آن خرید رپورتاژآگهی تخصصی  است. ما در لینک بگیر دات کام در این خصوص با دارا بودن بیش از 250 وبسایت فعال ایرانی بعنوان سوخت موشک سئوی سایت شما کمک می کنیم که خیلی سریعتر به نتیجه مورد انتظارتان در ارتقای رتبه گوگل برسید.
 

2. بک لینک از وبلاگ نویسی مهمان

هنگام ارسال مقالات مهمان به وب سایت های تاسیس شده، پیوستن یک لینک سرمقاله به سایت شما اغلب قابل اجرا است. گسترش وبلاگ نویسی مهمان باید بخش بزرگی از تقریباً هر طرح سئو باشد. باید سعی کنید سایت هایی با کیفیت بالا برای این فرصت ها پیدا کنید.
 

3. بک لینک ها در نمایه های تجاری

هنگامی که پروفایل های دیجیتالی را برای کسب و کار خود در وب سایت های فهرست کسب و کار، شبکه های اجتماعی، فهرست راهنمای صنعت و سایت های بررسی تنظیم می کنید، تقریباً همیشه این گزینه را دارید که به وب سایت خود (یا چند مورد) پیوند دهید. موتورهای جستجو این ورودی ها را به عنوان دلیلی بر این موضوع می دانند که یک سایت برای مدت طولانی وجود داشته است.
 

4. بک لینک از وبینارها

وبینارها (و ضبط‌های آن‌ها) اطلاعات مفیدی را برای سایت‌ها فراهم می‌کنند تا به آن‌ها پیوند دهند. وب‌سایت‌ها اغلب وبینارهایی را در صفحات خود قرار می‌دهند تا به شرکت شما پیوند داده شوند و اشاره کنند که شرکت شما چه می‌کند. شما می توانید این بک لینک ها را با استفاده از استراتژی هایی مشابه آنچه برای ارتقاء وبلاگ استفاده می شود، به دست آورید. وبینار شما می تواند منبعی برای وب سایت هایی باشد که برای وبلاگ نویسی مهمان روی آنها تمرکز می کنید.
 

5. بک لینک های ابزار رایگان

کنار گذاشتن یک ابزار عالی به صورت رایگان راه موثر دیگری برای جلب توجه و بک لینک است که تاثیر قابل توجه و طولانی مدتی بر سئو دارند. این می تواند شامل ساخت یک آیتم ساده اما مفید، مانند یک ماشین حساب هزینه که برای افراد در کسب و کار شما مفید باشد، یا ارائه یک نسخه رایگان از یک برنامه تجاری باشد. برای تولید بک لینک، این ابزار را با سایت هایی که خوانندگانی مشابه با شما دارند (از ابزارهای سئو برای یافتن آنها استفاده کنید) و سایت هایی که میهمانان شما را هدف می گیرند بازاریابی کنید.
 

6. بک لینک های تصدیق

وقتی یک شرکت هدیه ای می دهد، نماینده ای در یک رویداد صنعتی صحبت می کند یا از آن پشتیبانی می کند و غیره، سایت ها اغلب قدردانی را نشان می دهند. شما می توانید منبع بک لینک های رقیب خود را تعیین کنید و به شما کمک کنید تا با استفاده از این بک لینک های تایید، یک استراتژی برای به رسمیت شناختن وب سایت خود ایجاد کنید.
 

7. پیوندهای بیوگرافی پست مهمان

اگر سایتی که از وبلاگ نویسی مهمان استقبال می کند، اجازه بک لینک در داخل مقاله را نمی دهد، تقریباً همیشه آنها را در قسمت بیو نویسنده مجاز می کند. مهم نیست که این بک لینک ها به محتوای تحریریه پیوند داده نمی شوند. آنها همچنان بر سئو تأثیر می گذارند زیرا مهمانان اغلب وب سایت هایی را با بیننده بیشتر بک لینک می دهند. آنها می دانند که افراد دیگر برای خواندن وبلاگ ها و مقالات و یافتن دستور العمل ها به کجا می روند.
 

8. بک لینک نشان

ایجاد یک نشان برای اعطا به شرکت های دیگر به عنوان قدردانی از موقعیت یا عملکرد آنها به نوعی روشی درخشان برای ایجاد بک لینک است و باید مورد توجه قرار گیرد. هر زمان که چنین سایت هایی با افتخار این نشان را در وب سایت خود به نمایش بگذارند، لینک بازگشت به وب سایت خود را دریافت خواهید کرد. یک بار دیگر، شما می خواهید از ابزارهای سئو برای شناسایی وب سایت هایی با مخاطبان قابل مقایسه با خودتان استفاده کنید تا اهداف بالقوه برنامه نشان خود را شناسایی کنید.
 

9. بک لینک در کامنت یا نظرات

هنگامی که در مورد یک مقاله وبلاگ نظر می دهید، معمولاً مجاز به ارائه پیوند به وب سایت خود هستید. هرزنامه‌ها اغلب از این مورد سوء استفاده می‌کنند، که ممکن است برای ایجاد پیوندهای بد استفاده شود. با این حال، اگر مردم نظرات واقعی را در مورد قطعات وبلاگ با کیفیت بالا بگذارند، به اشتراک گذاری پیوندها می تواند به شما کمک کند تا ترافیک سایت خود را افزایش دهید و آگاهی برند خود را افزایش دهید.
1401/12/12
20:39:15
5.0 / 5
357
این مطلب را می پسندید؟
(5)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
از دست ندهید!