بازنشستگان با گوشی اندرویدی گوگل و آیفون اپل چه می کنند؟


لینک بگیر دات کام: مطلب جدیدی که به بررسی رفتار کاربر در هنگام بازنشستگی گوشی هوشمند پرداخت، تفاوت بین دارندگان آیفون اپل و کاربران اندروید گوگل را نشان داد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، جدیدترین گزارش شرکت "کانیسومر اینتلیجنس ریسرچ پارتنرز" (CIRP) نشان داده است که در میان مصرف کنندگانی که در سال ۲۰۲۲ یک آیفون جدید خریداری نموده اند، ۴۳ درصد گوشی کارکرده خود را با نو تعویض کردند. هفت درصد هم دستگاههای خود را به شخص ثالث فروخته اند. در همین حال، ۳۶ درصد از مصرف کنندگان، گوشی قدیمی خود را به عنوان پشتیبان یا برای دادن به یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود نگه داشتند.

در مقابل، کسانی که از گوشی اندرویدی استفاده می کردند، الگوهای مختلفی برای دور انداختن گوشی قدیمی خود داشتند. اغلب آنها (۶۵ درصد) تلفن قدیمی خود را به عنوان پشتیبان یا برای دادن به یکی از دوستان یا اعضای خانواده نگه داشتند. باوجود اینکه اغلب خرده فروشان آیفون، تعویض گوشی اندرویدی کارکرده با گوشی آیفون نو را قبول می کنند، تنها ۱۴ درصد از کاربران اندروید این کار را انجام می دهند.

طبق گزارش شرکت CIRP، شاید ارزش پایین تر مبادله برای تلفن های اندرویدی، سبب می شود که این کار برای دارندگان گوشیهای اندرویدی چندان مطلوب نباشد. یا شاید مشتریانی که از اندروید به آیفون سوئیچ می کنند، می خواهند این امنیت را داشته باشند که بدانند هنوز یک دستگاه اندرویدی آشنا دارند که می توانند بار دیگر به آن رجوع کنند یا اگر در فرآیند مهاجرت، نتوانستند همه تماسها، عکس یا یادداشتهایشان را به دستگاه iOS جدید منتقل کند، در صورت نیاز به گوشی قدیمی خود رجوع کنند.

شرکتهایی مانند USMP آیفون ها را به اندروید ترجیح می دهند چراکه ارزش فروش مجدد خود را بهتر از سایر گوشی های هوشمند حفظ می کنند. دلیل دیگر این است که اپل سالها، از مدلهای قدیمی آیفون با به روز رسانیهای نرم افزاری پشتیبانی می کند.

بر اساس گزارش اپل اینسایدر، فروشندگان همچنین می توانند از آیفونهای استفاده شده قبلی سود ببرند و در بعضی موارد، می توانند با فروش مدلهای دست دوم، بین ۱۰ تا ۱۵ درصد سود کنند.

 

1402/01/06
14:51:39
5.0 / 5
365
تگهای مطلب: گوگل , آیفون , اپل , اندروید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳