ممنوعیت تبلیغات انتخاباتی در اینستاگرام و فیسبوک


شرکت متا میخواهد برای رعایت کامل مقررات جدید اتحادیه اروپا درباره کمپین های آنلاین انتخاباتی، آنرا کلا در پلترفرمهای اینستاگرام و فیسبوک ممنوع کند.

فایننشیال تایمز به نقل از منابع آگاه نوشت: مدیران متا از این نگران هستند که تعریف تبلیغات سیاسی، تحت برنامه های اتحادیه اروپا، به حدی گسترده خواهد بود که نپذیرفتن همه تبلیغات سیاسی پولی در سایتهای این شرکت، گزینه راحت تری خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، کمیسیون اروپا دسامبر گذشته به متا هشدار داد که با مختل کردن رقابت در بازارهای تبلیغات طبقه بندی شده آنلاین و سوءاستفاده از موقعیت برترش، قوانین ضد انحصارطلبی اتحادیه اروپا را نقض کرده است.
 

مدیران متا در حال بحث درباره ممنوعیت تبلیغات سیاسی در اروپا در سراسر این شرکت هستند، زیرا این نگرانی وجود دارد که پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی آن مانند فیس‌بوک و اینستاگرام نتوانند از مقررات آتی اتحادیه اروپا که تبلیغات آنلاین را هدف می‌گیرند، پیروی کنند.
رگولاتورهای بروکسل در حال تدوین قوانین جدیدی هستند که سال آینده لازم الاجرا می‌شوند و گروه‌های اینترنتی بزرگ را مجبور می‌کنند تا اطلاعات بیشتری درباره گروه‌های سیاسی پشت کمپین‌های آنلاین و اینکه کدام کاربران را هدف قرار می‌دهند، افشا کنند.
متا به رهبری مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی، نگران است که تعریف تبلیغات سیاسی تحت این طرح به قدری گسترده باشد که به گفته دو نفری که در مورد بحث های داخلی توضیح داده شده اند، امتناع از همه کمپین های سیاسی پولی در سایت های شرکت آسان تر باشد. .
این افراد اضافه کردند که این حرکت به طور جدی مورد توجه قرار گرفته است، زیرا کاربران عمدتاً به چنین محتوایی علاقه ندارند و درآمدهای حاصل از تبلیغات سیاسی در مقایسه با تجارت گسترده آن ناچیز است.
طبق گزارش گروه تحقیقاتی Insider Intelligence، بین سال‌های 2019 تا 2020، این شرکت کمتر از 800 میلیون دلار درآمد از تبلیغات سیاسی در ایالات متحده به دست آورد که کمتر از 1 درصد از کل درآمد تبلیغاتی آن در این دوره بود.
افراد نزدیک به این موضوع هشدار دادند که گفتگوها بین مدیران ارشد متا ادامه دارد و برخی مخالف ممنوعیت تبلیغات سیاسی هستند. به گفته مردم، زمانی که اتحادیه اروپا در مورد آنچه که یک تبلیغ سیاسی برای مقررات جدید خود است، تصمیم نهایی اتخاذ خواهد شد. متا به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداد.

 

1402/01/10
21:27:29
5.0 / 5
364
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳