حذف ده ها اپلیکیشن مخرب از فروشگاه گوگل


به گزارش لینک بگیر دات کام، گوگل به تازگی ۳۶ اپلیکیشن مخرب اندروید که قادر بودند بدون رضایت کاربر، اعمال زیان باری را انجام دهند را از فروشگاه پلی استور حذف نمود.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، این اپلیکیشن ها که توسط شرکت مک آفی شناسایی شدند که یک کتابخانه نرم افزاری به نام گلدسان را کشف کرده بود که می تواند اطلاعاتی مانند لیست اپلیکیشن های نصب شده، اطلاعات دستگاههای متصل به وای فای و بلوتوث و مکان جغرافیایی را از موبایل کاربر، جمع آوری کند. بعلاوه این کتابخانه می توانست با کلیک روی تبلیغات در پس زمینه گوشی بدون اطلاع کاربر، مرتکب کلاهبرداری تبلیغاتی شود.

مک آفی بیشتر از ۶۰ اپلیکیشن حاوی این کتابخانه مخرب را شناسایی کرد که بیشتر از ۱۰۰ میلیون بار در فروشگاه گوگل پلی دانلود شده بودند. بعد از این کشف، گوگل دست به کار شد و ۳۶ اپلیکیشن را از این فروشگاه حذف نمود. سایر اپلیکیشن ها توسط طراحانشان بروزرسانی شدند.

به کاربران سفارش می شود اپلیکیشن های خویش را بروزرسانی کرده یا اگر آنها بعنوان تهدیدی برای کاربران گوشیهای اندرویدی شناسایی شده اند، حذفشان کنند. بعلاوه، کاربران قبل از دانلود برنامه از پلی استور یا فروشگاه های برنامه دیگر، اقدامات احتیاطی را انجام داده و نام طراح، تعداد دانلودها، بخش اظهارنظرها و تعداد اپلیکیشن هایی که طراح برنامه ساخته است را بررسی نمایند و بخش پیش نمایش اپلیکیشن را مشاهده کنند تا مطمئن شوند تصاویر، معتبر بوده و جعلی نیستند.

بر اساس گزارش گیزموچاینا، این واقعه بار دیگر به کاربران و طراحان یادآوری کرد که در پیشگیری از ورود اپلیکیشن های مخرب به بازار، هوشیار و بازدارنده باشند. کاربران باید اپلیکیشن خویش را به روز نگه دارند و طراحان باید بهترین شیوه ها را برای توسعه و امنیت اپلیکیشن، دنبال کنند و اپلیکیشن های خویش را قبل از انتشار جهت بررسی صدمه پذیری احتمالی، اسکن و تست کنند.

منبع:

1402/01/30
10:03:51
5.0 / 5
409
تگهای مطلب: اپل , اپلیکیشن , امنیت , اندروید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳