آینده سئو با هوش مصنوعی


همانطور که نوشتن هوش مصنوعی شتاب بیشتری می گیرد، ضروری است که تاثیرش بر آینده سئو و تولیدمحتوا در نظر گرفته شود. در ادامه به هفت استراتژی سئو برای آمادگی در آینده سئو با هوش مصنوعی می پردازیم.
نوشتن هوش مصنوعی (AI) و مدل‌های زبان بزرگ (LLM) با پلتفرم‌هایی مانند ChatGPT در حال حاضر در بین SEO و کپی‌رایترها کارشناسان تولید محتوا مورد توجه قرار گرفته‌اند.
اگرچه برخی ممکن است این موضوع را به چالش بکشند که هوش مصنوعی هنوز نمی تواند محتوای با کیفیت تولید کند (البته توجه داشته باشید، آنها اشتباه می کنند)، این فناوری بسیار سریع در حال پیشرفت است، بنابراین در سال های آینده انفجاری در میزان تولید محتوا رخ خواهد داد.
و در عین حال، فناوری‌های جدید ممکن است نتایج کلاسیک SERP را که دسته‌ای از پیوندها را نشان می‌دهند، به چالش بکشند، زمانی که کاربران به دنبال پاسخ‌های کوتاه واقعی هستند - حداقل گاهی اوقات.
 
این چه تاثیری بر آینده بهینه سازی موتورهای جستجو خواهد داشت؟
هنگام بررسی این موضوع باید به چند سؤال توجه کرد:
  1. آیا سئو یک رشته بازاریابی مرتبط در آینده خواهد بود؟
  2. آیا پاسخ ها مستقیماً در موتورهای جستجو ارائه می شوند بدون اینکه کاربران نیازی به رفتن به صفحات پشت سر داشته باشند؟
  3. آیا تولید محتوا در نتیجه به عنوان یک استراتژی موثر سئو از بین خواهد رفت؟
بیایید با تغییراتی که در سمت موتورهای جستجو خواهیم دید و اینکه چرا ممکن است آینده با ظهور هوش مصنوعی (حداقل برای سئوکاران) چندان تاریک نباشد، شروع کنیم. بیایید شروع کنیم تا ببینیم هوش مصنوعی چگونه نحوه کار موتورهای جستجو و الگوریتم های آنها را تغییر می دهد. آنها هوش مصنوعی بیشتری را در درک پرس و جوها و ارائه محتوای صحیح تعبیه می کنند. اما درک این نکته مهم است که همه جستجوها فقط برای دریافت یک پاسخ نیستند. ممکن است گزینه های مختلفی را نیز مرور کند.
 

هوش مصنوعی برای سئوکاران به چه معناست؟

ما در این مورد کمی در پست خود در مورد آینده سئو بحث کردیم. اما آن وقت چه خواهد بود؟
برای شروع، به این معنی است که سئو پیچیده تر و رقابتی تر می شود. با وجود هوش مصنوعی که قادر است حجم زیادی از محتوا را به سرعت و ارزان تولید کند، ممکن است رقابت بیشتری برای رتبه بندی جستجو وجود داشته باشد.
در این مورد دو زاویه متفاوت وجود دارد.
 

الف) محتوایی ایجاد کنید که برای نتایج جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی بهینه شده باشد

این بدان معنی است که شما باید محتوایی ایجاد کنید که پاسخ واقعی به سوالات ارائه دهد. این می‌تواند به صورت پرسش‌های متداول، راهنماهای نحوه انجام، و محتوای دیگری باشد که پاسخ‌های واضح و مختصر را ارائه می‌دهد.
قبلاً برای مدتی در رابطه با جستجوی صوتی مورد بحث قرار گرفته است، جایی که پاسخ‌های طولانی‌مدت عمدتا مبتنی بر هوش مصنوعی (اگرچه مانند ChatGPT مولد نیستند) و واقعیت‌محور بوده است.
 

ب) رقابت بر سر کیفیت به جای کمیت

در عصر هوش مصنوعی، سئوکاران باید بر تولید محتوایی با کیفیت بالا تمرکز کنند. این چیز جدیدی نیست، زیرا دستورالعمل های Google قبلاً بر این موضوع تمرکز کرده اند.
اما آنچه کیفیت بالا را تعریف می کند تغییر خواهد کرد.
جایی که قبلاً ممکن بود به اندازه کافی باشد که محتوا از نظر واقعیات درست، خوب نوشته شده بود و به طور گسترده یک موضوع را پوشش می داد، حوزه های جدیدی پدید می آیند. ما آنها را در آخرین افزوده شده Google به نام "تجربه" به اصل E-A-T خود می بینیم.
 
در اینجا هفت استراتژی سئوی آینده وجود دارد:
  • مخاطب خود را درک کنید؛
  • محتوای منحصر به فرد و داده های جدید ایجاد کنید که فقط تولید مجدد محتوا نیست
  • اثبات "انسان" در پشت محتوا
  • داده های ساخت یافته
  • روی تجربه و تعامل با کاربر تمرکز کنید
  • تازگی و داده های زمان واقعی
  • اعتبار بالاتر دامنه و بکلینک
 

هفت استراتژی برای محتوای بهبود یافته سئو با افزایش هوش مصنوعی

ما این 7 اصل راهنما را برای محتوای جدید همیشه سبز ترسیم می کنیم که رتبه بندی و ترافیک وب را در آینده تضمین می کند.
 

1) مخاطبان خود را درک کنید

سئوکاران باید بر تولید محتوای مرتبط با مخاطب هدف خود تمرکز کنند.
این بدان معناست که محتوا باید به جای محتوای عمومی، متناسب با علایق و نیازهای مخاطبان هدف باشد، زیرا الگوریتم‌های هوش مصنوعی می‌توانند محتوای نامربوط با پرس و جوی جستجوی کاربر و شخصیت او را شناسایی کنند.
موتورهای جستجو (همانطور که قبلاً انجام می دهند) متوجه می شوند که مخاطبان آنها بر اساس تجزیه و تحلیل کلان داده ها چه کسانی هستند و نتایج جستجوی متفاوتی را ارائه می دهند.
یک شخص خصوصی یا یک پیمانکار حرفه ای ساختمان نتایج یکسانی را هنگام جستجو برای "افزودن خانه" نمی بیند.
با هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی بهبود یافته، آنها فقط در این کار بهتر خواهند شد. شما هم همینطور.
 

2) محتوای منحصر به فرد و داده های جدید ایجاد کنید که فقط بازتولید محتوا نباشد

برای متمایز شدن در دریایی از محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی در آینده، سئوکاران باید به جای کپی صرف از مطالب موجود، بیشتر بر محتوای متمایز و اصلی تمرکز کنند.
این را می توان با توسعه محتوای پژوهش محور، مانند نظرسنجی ها، مطالعات موردی، و مقالات پژوهشی اصلی، ارائه داده ها و اطلاعات جدید و منحصر به فرد انجام داد.
این امر به تمایز محتوا از رقبا و جلب توجه موتورهای جستجو و کاربران، بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو و افزایش دید کمک می کند.
این نیز محتوایی است که یک هوش مصنوعی به تنهایی قادر به ایجاد آن نیست. حداقل آن چیزی که ما معتقدیم در آینده نزدیک قادر به انجام آن خواهد بود، نیست.
 

3) اثبات "انسان" در پشت محتوا

در عصر هوش مصنوعی، مهم است که نشان دهیم افراد واقعی، به جای الگوریتم‌ها یا ماشین‌ها، پشت محتوا هستند.
این امر به ویژه زمانی مهم است که محتوا با احساسات یا تجربیات شخصی سروکار دارد، زیرا کاربران ممکن است بخواهند با افراد واقعی که می توانند با احساسات و موقعیت های آنها ارتباط برقرار کنند ارتباط برقرار کنند.
حتی اگر هوش مصنوعی قادر به شبیه سازی یک نویسنده انسان (و حتی بهتر بودن) باشد، مردم تعامل واقعی انسانی را ترجیح می دهند.
به عنوان مثال، کوکو، یک سازمان غیرانتفاعی، از GPT-3 برای تولید 30000 پیام پشتیبانی همتا، که همه آنها توسط یک انسان نظارت می شد، استفاده کرد. اگرچه این پیام‌ها نسبت به پیام‌های فاقد هوش مصنوعی رتبه‌بندی بالاتری داشتند، اما کاربران آن‌ها را تایید نکردند. ارائه شواهدی از خالقان انسانی پشت محتوا، از جمله از طریق بیوگرافی نویسنده یا نمایه های شخصی، می تواند به ایجاد اعتماد و اعتبار نزد کاربران کمک کند.
 

4) داده های ساخت یافته

استفاده از داده های ساختاریافته برای بهبود دید و رتبه بندی محتوا در موتورهای جستجو مهم است. داده های ساختاریافته یک قالب استاندارد برای ارائه اطلاعات در مورد یک صفحه و محتوای آن است که درک و فهرست بندی محتوا را برای موتورهای جستجو آسان تر می کند.
با استفاده از داده های ساختاریافته، سئوکاران می توانند به بهبود نحوه نمایش محتوای آنها در نتایج جستجو کمک کنند و آن را برای کاربران جذاب تر و مرتبط تر کنند.
استفاده از داده های ساختاریافته همچنین می تواند به بهبود عملکرد محتوا در جستجوی صوتی کمک کند، زیرا به موتورهای جستجو اجازه می دهد محتوا را درک کرده و آن را به روشی طبیعی و کاربرپسندتر ارائه دهند. یک استدلال مخالف این دیدگاه این است که الگوریتم‌های موتورهای جستجو با الگوریتم‌های در حال بهبود آنقدر پیشرفته خواهند بود که محتوا برای درک و فهرست‌بندی اطلاعات لازم نیست به روشی خاص سازماندهی شود. درست همانطور که اهمیت سئو فنی در طول سال ها تا حدودی کاهش یافته است، اهمیت ایجاد محتوای با کیفیت بالا نیز افزایش یافته است.
 

5) روی تجربه و تعامل با کاربر تمرکز کنید

با محتوای رقابتی بیشتر و بیشتر، در جایی که محتوای واقعی به تلاش کمتری نیاز دارد، برای SEO ها مهم است که بر ایجاد محتوایی تمرکز کنند که تجربه ای مثبت و جذاب برای کاربران فراهم کند.
نه تنها باید به خوبی نوشته شود، درک آن آسان و از نظر بصری جذاب باشد، بلکه باید آن را برای تشویق تعامل کاربر طراحی کند.
به عنوان مثال، جستجوی «افزودن خانه» را می‌توان با یک ماشین حساب تعاملی که به کاربران کمک می‌کند هزینه اضافه کردن به خانه‌شان را تخمین بزنند، افزایش داد.
ایجاد این نوع محتوا به تلاش بیشتری نیاز دارد و احتمال کمتری دارد که توسط محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی تکرار شود و به آن مزیت رقابتی بدهد.
اگرچه ChatGPT می تواند کد تولید کند، اما نمی تواند چیزی شبیه به ماشین حساب قیمت ایجاد کند، زیرا به داده های لازم برای محاسبه قیمت ها نیاز دارد. با این حال، فرآیند ایجاد چنین ماشین حسابی را بسیار ساده تر از قبل می کند.
نمونه‌های دیگری از محتوای تعاملی می‌تواند شامل نظرسنجی‌ها، آزمون‌ها، نظرات کاربران و سایر عناصر مفید و مرتبط با عبارت جستجوی کاربر باشد.
و نشانه هایی به خزنده های وب مبنی بر اینکه این فقط محتوای ساده و خودکار با هوش مصنوعی نیست.
سئوکاران برای مدت طولانی می دانند که ویژگی هایی مانند نظرات کاربران می تواند به گوگل نشان دهد که محتوا به روز است و کاربران با آن درگیر هستند. منجر به رتبه های بهتر.
 

6) تازگی و داده های زمان واقعی

از آنجایی که یکی از محدودیت‌های مدل‌های مولد فعلی، داده‌هایی است که آموزش داده می‌شوند، محتوایی که حاوی داده‌های جدیدتر یا حاوی داده‌های بلادرنگ دیگری است، برجسته می‌شود.
به عنوان مثال، اگر به دنبال آخرین اخبار در مورد یک موضوع خاص هستید، محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی به احتمال زیاد نمی تواند به روزترین اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد.
در این مورد، سئوکاران باید بر ایجاد محتوایی تمرکز کنند که به طور منظم با داده های تازه به روز می شود.
این را می توان با ایجاد محتوایی که با آخرین اخبار به روز می شود یا با ایجاد محتوایی که بر اساس داده های زمان واقعی مانند قیمت سهام یا پیش بینی آب و هوا است انجام شود.
این یک روش جدید سئو نیست (ما بخشی از آن را به عنوان سئو برنامه‌ای می‌شناسیم) اما من معتقدم که در آینده جذابیت بیشتری خواهد داشت.
 
با انجام این کار، سئوکاران می توانند اطمینان حاصل کنند که محتوای آنها بیشتر از محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی رتبه بندی می شود.
 

7) اعتبار بالاتر دامنه و بکلینک

علاوه بر ایجاد محتوای باکیفیت، مهم است که سئوکاران بیشتر بر ایجاد اعتبار دامنه خود و کسب لینک های با کیفیت از سایر وب سایت های معتبر تمرکز کنند.
از آنجایی که میزان محتوای موجود به سرعت در حال افزایش است، گوگل و سایر موتورهای جستجو باید بیشتر به اعتبار دامنه و سیگنال های رتبه بندی خارجی برای تعیین اینکه کدام محتوا باید اولویت بندی شود، تکیه کنند.
این بدان معنی است که سئوکاران باید بیشتر بر ایجاد روابط با سایر وب سایت ها و کسب لینک از آنها تمرکز کنند. ما در لینک بگیر دات کام همراه شما هستیم تا با گرفتن بکلینک و رپورتاژآگهی از سایتهای معتبر، در آینده رتبه گوگل سایت خود را حفظ کنید.
1402/02/13
11:02:47
5.0 / 5
534
این مطلب را می پسندید؟
(4)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱