افزایش سرعت ایمیل گوگل به کمک هوش مصنوعی


به گزارش لینک بگیر دات کام، گوگل از یک بروزرسانی هوش مصنوعی برای جستجو داخل جیمیل (سرویس فراگیر ایمیل گوگل) اطلاع داد. در ادامه ی این خبر به روشهای افزایش سرعت جیمیل هم می پردازیم.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، گوگل اعلام نمود جستجوی یک ایمیل قدیمی حاوی دستورالعمل هایی از سوی رئیس، نشانی دوست یا شماره جوایز خطوط هوایی شما بسیار آسان تر می شود.

گوگل (برترین موتور جستجوی دنیا)، از انجام یک بروزرسانی هوش مصنوعی برای جی میل اطلاع داد و اعلام نمود ظرف ۱۵ روز آینده، کاربران نهایی، هنگام جستجوی ایمیل های دریافتی خود، "نتایج برتر" را مشاهده خواهند کرد که در بالای بخش "همه نتایج" نشان داده می شود. بخش جدید توسط مدلهای یادگیری ماشین گوگل عرضه می شود که عبارت جستجو، جدید ترین ایمیل ها و سایر عوامل مرتبط را تحلیل و بررسی می کند تا مشخص نماید کدام پیام ها، بهترین تطبیق را با درخواست جستجو دارند.

پس از اعلام سیاست جدید گوگل در رابطه با حساب های جی میل غیرفعال، این جدید ترین تغییر استراتژیک برای سرویس ایمیل این شرکت است. گوگل در ماه مه اعلام نمود حساب هایی که به مدت دو سال استفاده نشده اند، به همراه محتوا و داده موجود در آنها حذف خواهند شد. گوگل در فوریه، عرضه رابط کاربری جدید جی میل برای همه کاربران را تکمیل کرد که شامل یک بازطراحی و تاکید این شرکت بر ابزارهای بهره وری دیگر بود.

این تغییرات استراتژیک احیانا همسو با اقدامات اخیر گوگل برای کاهش هزینه ها و برنامه های ساندار پیچای، مدیر عامل شرکت برای "۲۰ درصد بهره وری بیشتر" است. در آخرین نشست اعلام درآمد آلفابت، مدیران شرکت مادر گوگل در رابطه با برنامه های خود برای تخصیص منابع به حوزه هایی شامل هوش مصنوعی و جستجو صحبت کرده بودند.
 

چگونه سرعت جیمیل را افزایش دهیم؟

در ادامه به این سوال پاسخ می دهیم که چگونه می‌توانید جیمیل (سرویس ایمیل گوگل) را سریع‌تر کنیم؟ اول، درک کنید که یک حد بالایی برای سرعت Gmail وجود دارد. اگر همه چیز طبق برنامه کار می کند، هیچ سوپرشارژی وجود ندارد که بتوانید برای اورکلاک کردن برنامه از آن استفاده کنید. خوشبختانه، سرعت پیش‌فرض جیمیل تقریباً آنی است، بنابراین به هر حال نیازی به تجاوز از آن نخواهید داشت.
 
اما اگر Gmail کندتر از حد معمول کار می‌کند، می‌توانید یکی از این راه حل‌های زیر را امتحان کنید تا دوباره آن را سریع کنید:
 

1. سرعت اینترنت خود را بررسی کنید.

کاملاً ممکن است که Gmail به خودی خود بد رفتار کند، اما مقصر احتمالی سرعت اتصال اینترنت شما است. اگر اینترنت شما از کندی رنج می‌برد، روی هر برنامه یا وب‌سایتی که سعی می‌کنید به آن دسترسی داشته باشید، از جمله Gmail، تأثیر می‌گذارد.
این یک عامل آسان برای رد کردن است، بنابراین یک تست سرعت انجام دهید و ببینید آیا سرعت دانلود و پینگی که به آن عادت دارید را دریافت می کنید یا خیر. اگر نه، نشانه آن است که چیزی با اتصال کلی اینترنت شما تداخل دارد. روتر خود را بازنشانی کنید و مطمئن شوید افرادی که ارتباط را با آنها به اشتراک می گذارید از اتصالات خود به طور مسئولانه استفاده می کنند.
 

2. از اتصال سیمی استفاده کنید.

Gmail یک برنامه نسبتا کوچک و با دامنه محدود است، اما همچنان ممکن است استفاده از اتصال سیمی برای شما مفید باشد. اگر مانند اکثریت مردم هستید، عادت کرده اید برای همه چیز از Wi-Fi استفاده کنید. و در بیشتر موارد، منطقی است - مطمئنا راحت تر است.
اما یک اتصال سیمی به شما اتصال سریعتر و پایدارتری به اینترنت می دهد که می تواند Gmail را سریعتر کند.
 

3. کش و کوکی های مرورگر خود را پاک کنید.

مرورگر شما حجم زیادی از داده ها را ذخیره می کند که در نهایت برای تجربه مرور شما چیز خوبی است، اما با گذشت زمان، این داده ها می توانند عملکرد شما را مختل کنند. حداقل به صورت دوره ای، برای پاک کردن حافظه پنهان و کوکی های مرورگر خود وقت بگذارید.
این یک مرحله ساده است که می توانید با دسترسی به منوی تنظیمات یا گزینه های مرورگر خود بردارید. در Google Chrome، این مورد در منوی More (بیضی های عمودی) یافت می شود. از آنجا روی More tools و سپس Clear browsing data کلیک کنید.
 

4. مطمئن شوید که دستگاه شما عاری از بدافزار است.

اگر به نظر می رسد اینترنت شما همانطور که باید کار می کند، اما همچنان با کاهش سرعت جیمیل دست و پنجه نرم می کنید، این احتمال وجود دارد که رایانه شما به بدافزار آلوده شود.
اگر از نرم‌افزار آنتی‌ویروس استفاده می‌کنید، یک اسکن سریع انجام دهید تا مطمئن شوید رایانه شما آلوده نشده است. اگر از نرم افزار آنتی ویروس استفاده نمی کنید، اکنون زمان مناسبی برای دانلود آن است.
 

5. تنظیمات پیشرفته را غیرفعال کنید.

در تنظیمات پیشرفته جیمیل، فهرستی از ویژگی‌های آزمایشی را می‌بینید که هنوز به طور کامل به Gmail متعهد نشده‌اند. اینها قبلاً زیر چتر «آزمایشگاه‌های Google» ادغام می‌شدند، بنابراین وقتی این ویژگی‌ها را روشن می‌کردید، می‌توانید مانند یک دانشمند دیوانه احساس کنید.
گزینه های جالب و مفید زیادی در این زیر منو وجود دارد، از جمله توانایی ایجاد میانبرهای سفارشی خود و دریافت یک صفحه پیش نمایش ایمیل، تا بتوانید ایمیل ها را سریعتر بخوانید.
با این حال، این ویژگی ها اساساً در نسخه بتا هستند و همیشه آنطور که شما می خواهید کار نمی کنند. در برخی موارد، آنها می توانند مسئول کاهش سرعت جیمیل باشند. ویژگی هایی را که کمتر از همه در تنظیمات پیشرفته استفاده می کنید غیرفعال کنید یا به طور کلی تنظیمات پیشرفته را خاموش کنید.
 

6. چت را خاموش کنید.

آیا به طور منظم از چت جیمیل استفاده می کنید؟ اگر نه، باید بدانید که Gmail همچنان مخاطبین و ویژگی Gmail Chat را هر بار که صندوق ورودی خود را باز می کنید بارگیری می کند. همانطور که ممکن است حدس بزنید، این تأثیر کوچک - اما قابل اندازه گیری - بر سرعت بارگذاری دارد.
خوشبختانه، شما این گزینه را دارید که Chat را به طور کلی غیرفعال کنید. به منوی تنظیمات بروید و روی تب Chat کلیک کنید. در آنجا، گزینه ای برای خاموش کردن «چت» خواهید داشت. با رفتن به این منو می‌توانید آن را در هر زمانی دوباره روشن کنید.
 

7. مقدار نمایش پیام خود را کاهش دهید.

به‌طور پیش‌فرض، جی‌میل 25 مکالمه یا آیتم خط را در هر صفحه از صندوق ورودی شما نمایش می‌دهد. همانطور که ممکن است حدس بزنید، این تعداد مکالماتی است که Gmail هنگام باز کردن صندوق ورودی خود برای اولین بار یا هنگام رفتن به صفحه جدید باید بارگیری کند.
با این حال، می توانید تعداد پیام های نمایش داده شده را افزایش یا کاهش دهید. اگر این عدد را کاهش دهید، باید بتوانید زمان بارگذاری جیمیل را کاهش دهید. در منوی تنظیمات، در زیر برگه عمومی، گزینه ای برای تغییر "حداکثر اندازه صفحه" خود خواهید داشت.
اگر می‌خواهید Gmail را تا حد امکان سریع کنید، این مقدار را به ۱۰ مکالمه در هر صفحه کاهش دهید.
 

8. هر ادغام برنامه ای را که استفاده می کنید حذف کنید.

ده‌ها، اگر نگوییم صدها ابزار، برنامه، برنامه‌های افزودنی و افزونه‌ها وجود دارد که برای ادغام با Gmail طراحی شده‌اند. برخی از آنها از داده های جیمیل برای کمک به تجزیه و تحلیل عادت های ایمیل خود استفاده می کنند. برخی از آنها عملکرد منحصر به فرد خود را به عنوان یک پنجره پاپ آپ در Gmail ارائه می دهند.
در هر صورت، اگر به ابزارهای بهره‌وری و یکپارچه‌سازی نرم‌افزار علاقه دارید، احتمالاً در طول زمان ده‌ها مورد از این ادغام‌ها را انباشته خواهید کرد. متأسفانه، هر یک از این ادغام‌ها و افزونه‌ها پتانسیل کاهش سرعت Gmail را دارند. دو رویکرد محکم وجود دارد که می توانید در اینجا انتخاب کنید. ابتدا، می‌توانید از شر برنامه‌ها و افزونه‌هایی که به طور فعال استفاده نمی‌کنید خلاص شوید.


 


منبع:

در افزایش سرعت ایمیل گوگل به کمک هوش مصنوعی خواندید:
1402/03/13
22:55:52
5.0 / 5
719
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱