سئو در مقابل تبلیغات کلیکی


هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه سرمایه گذاری زمان و بودجه بازاریابی آنلاین، باید چند تمایز مهم را در نظر بگیرید، از جمله تفاوت بین تبلیغات کلیکی و سئو.


در ادامه می خوانید:
تفاوت بین تبلیغات کلیکی (PPC : پرداخت به ازای هر کلیک) و سئو (SEO : بهینه سازی موتور جستجو) در سرمایه گذاری برای کسب و کار شما امری مهم است. بهبود سئو می‌تواند به رتبه‌بندی وب‌سایت شما در جستجوی گوگل با مرتبط‌تر کردن آن به کاربران کمک کند، تبلیغات کلیکی مانند Google Ads تبلیغات آنلاین پولی هستند که به کسب‌وکارها و صاحبان وب‌سایت‌ها مانند شما اجازه می‌دهند تا شانس نمایش یک آگهی را در کنار شما پیشنهاد دهند.
 

سئو چیست؟

سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو، عبارت است از قرار دادن محتوایی در سایت شما که پتانسیل بهبود دید سایت شما را برای موتورهای جستجو و کاربران آنها دارد.
به طور خلاصه، سئو می تواند به سایت شما کمک کند تا در جستجوهای مرتبط بیشتر نشان داده شود. سئو می تواند به سایت شما کمک کند تا در جستجوهای مرتبط بیشتر نشان داده شود.
 
هنگام تلاش برای بهبود سئوی سایت خود باید به چند نکته توجه کنید. در اینجا چند نکته برای شروع شما وجود دارد:
 
- اطمینان حاصل کنید که نوشته روی وب سایت شما واضح، مفید و توصیفی است.
- موضوع خود را به زبانی ساده و خوانا توضیح دهید.
- کلمات کلیدی مرتبط را درج کنید، که کلماتی هستند که فکر می‌کنید کاربر ممکن است هنگام جستجوی آنلاین برای آنچه ارائه می‌دهید جستجو کند.
 

در مورد کلمات کلیدی:

در حالی که این ایده خوبی است که عبارات جستجو را در کپی سایت خود قرار دهید، مطمئن شوید که صفحه خود را با عبارات جستجوی بیش از حد شلوغ نمی کنید، یا صفحات جعلی را قرار نمی دهید که نمی خواهید کاربران آنها را ببینند. انجام این کار ممکن است منجر به این شود که گوگل صفحات شما را فریبنده تلقی کند و سایت شما را نادیده بگیرد، بنابراین به این فکر کنید که چه چیزی برای کاربر راحت‌تر است که پیمایش و درک کند.
 
هیچ هزینه ای برای نمایش در نتایج جستجوی ارگانیک مانند گوگل وجود ندارد. ایجاد تغییرات برای بهبود سئوی وب سایت شما می تواند در طول زمان بر رتبه بندی جستجوی شما تأثیر زیادی بگذارد.
 
 

تبلیغات کلیکی چیست و چه زمانی از آن استفاده می شود؟

گوگل ادورز راه‌حل تبلیغاتی پرداخت به ازای کلیک (PPC) گوگل است که به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد برای شانس نمایش تبلیغات در نتایج جستجوی گوگل، برای کلمات کلیدی پیشنهاد بدهند.
 
هنگام استفاده از گوگل ادورز، فقط زمانی پول پرداخت می کنید که شخصی روی تبلیغ شما کلیک کند تا از سایت شما بازدید کند یا با کسب و کار شما تماس بگیرد.
شما می توانید تبلیغات خود را در هر زمان تغییر دهید تا به گروه خاصی از افراد (بر اساس علاقه، منطقه جغرافیایی و غیره) دسترسی پیدا کنید یا یک معامله یا محصول خاص را تبلیغ کنید. این انعطاف‌پذیری می‌تواند منبع خوبی برای شرکت‌های کوچکی باشد که نمی‌توانند به‌طور مکرر وب‌سایت خود را برای منعکس‌کننده فروش، تبلیغات یا پیشنهادات فصلی به‌روزرسانی کنند.
 
گوگل ادورز همچنین به شما این امکان را می دهد که با نمایش تبلیغات در وب سایت های مرتبط در شبکه نمایش Google (GDN) کسب و کار خود را خارج از جستجوی گوگل تبلیغ کنید.
GDN از هزاران سایت در سراسر وب تشکیل شده است که می توانید با مشتریان بالقوه بیشتری ارتباط برقرار کنید. می‌توانید سایت‌های خاصی را برای اجرای تبلیغات نمایشی انتخاب کنید، یا انواع افرادی را که می‌خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید انتخاب کنید و به گوگل ادورز اجازه دهید فهرستی برای شما ایجاد کند.
 
راه حل تبلیغات کلیکی مانند گوگل ادورز نتایج مشابهی با سئو ندارد و رتبه بندی جستجوی ارگانیک شما را بهبود نمی بخشد. در عوض به شما کمک می کند تبلیغات خود را به مشتریان بالقوه نمایش دهید، دقیقاً در لحظه ای که آنها به دنبال کسب و کاری مانند شما هستند.
 

سرمایه گذاری روی سئو بهتر است یا تبلیغات کلیکی؟

بستگی به این دارد که دوست دارید به چه چیزی برسید، زیرا سئو و تبلیغات کلیکی می توانند به روش های مختلف به کسب و کار شما کمک کنند.
 
به طور خلاصه، سئو ابزار مهمی برای بازاریابی آنلاین موفق است زیرا به کسب و کار شما بهترین شانس را برای یافتن می دهد، حتی اگر روند بهینه سازی مدتی طول بکشد تا درست انجام شود. تبلیغات کلیکی به شما امکان می دهد سریعتر به مشتریان دسترسی پیدا کنید و کمپین خود را در لحظه سفارشی کنید.
 
اگر هدف شما هدایت ترافیک به سایت شما در کوتاه مدت است، ممکن است تمرکز خود را بر تبلیغات کلیکی انتخاب کنید.
اگر می خواهید حضور آنلاین کسب و کار خود را در دراز مدت افزایش دهید، سئو راه حل است.
1402/04/11
21:31:46
5.0 / 5
412
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴