تمرکز بر روی لینک های مفیدی که به نفع کاربران هستند


جان مولر، مدافع جستجوی گوگل، اخیراً یک سوء تفاهم رایج در مورد پیوند دادن به سایت‌های محبوب مانند ویکی‌پدیا را در حین مکالمه آنلاین با جامعه سئو اصلاح کرد.
مولر توضیح داد که لینک دادن به سایت‌هایی مانند ویکی‌پدیا بر رتبه‌بندی جستجو تأثیر نمی‌گذارد، و افسانه‌ای را که در بین متخصصان سئو وجود دارد را از بین می‌برد.
 
حال سوال این است که آیا لینک از یک وب‌سایت کوچک‌تر به یک سایت محبوب مانند ویکی‌پدیا یا CNN می‌تواند بر رتبه‌بندی جستجوی سایت کوچک‌تر تأثیر بگذارد یا خیر؟
 
این مربوط می شود که چگونه لینک های خروجی از یک وب سایت می توانند بر سئو و رتبه بندی آن تأثیر بگذارند. کاربر می خواهد بداند که آیا موتورهای جستجو سایت کوچک را زمانی که به سایت های معروف و معتبر لینک می دهد معتبرتر می بینند یا خیر.
 
جان مولر در پاسخ به این پرسش گفت: «هیچ اتفاقی نمی‌افتد.» او پیشنهاد کرد که این یک باور اشتباه توسط متخصصان سئو برای چندین دهه بوده است.
 
مولر بر اهمیت برخورد با لینک ها مانند محتوا تأکید کرد.
 
نظرات او حاکی از آن است که ارتباط و ارزش بالقوه آن به جای تلاش برای دستکاری رتبه‌بندی موتورهای جستجو، باید تصمیم به لینک دادن به وب‌سایت دیگری را به کاربر هدایت کند.
 
بسیاری از مردم به اشتباه فکر می کنند که لینک به وب سایت های معتبر به طور خودکار رتبه آنها را بهبود می بخشد. نظرات مولر به ما یادآوری می کند که موتورهای جستجو بیشترین اهمیت را به ارائه ارزش به کاربران از طریق محتوای مرتبط و با کیفیت دارند. بنابراین تمرکز باید روی لینک دادن به سایت های واقعاً ارزشمند برای کاربران باشد، نه فقط تعقیب آن ها.
 
به طور خلاصه برای اثربخشی لینک ها باید بر اساس این باشد که آیا تجربه کاربر را بهبود می بخشد، نه اینکه آیا پتانسیلی برای بهبود رتبه بندی جستجو وجود دارد یا خیر.
 
یک لینک باید چیزی معنادار به محتوا اضافه کند. زمانی که محتوای پیوند داده شده می توان به این امر دست یافت:
 
بر یک نقطه گسترش می یابد
شواهد یا مطالعه بیشتر را برای حمایت از یک ادعا ارائه می دهد
یک اصطلاح یا مفهوم پیچیده را توضیح می دهد
کاربران را به سمت محصولات، خدمات یا منابع مرتبط هدایت می کند
درست مانند محتوای وب سایت شما، لینک های خروجی نیز باید هدفی داشته باشند و مفید باشند.
1402/05/16
23:56:14
5.0 / 5
349
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱