نتایج یك گزارش تحلیلی نشان داد؛

داده کاوی تولید محتوا در فضای مجازی با شروع طوفان الاقصی


به گزارش لینک بگیر دات کام، گزارش داده کاوی در رابطه با روند انتشار محتوای انتشار یافته پیرامون فلسطین نشان داده است وقتی حمله زمینی صهیونیست ها به غزه آغاز شد، کاربران توییتری در پشتیبانی از فلسطین دست به کار شدند.
به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از مهر، با شروع طوفان الاقصی در ۷ اکتبر (۱۵ مهر) فضای مجازی در سراسر دنیا به این اتفاق واکنش نشان داد و به تبع آن در فضای مجازی فارسی هم شاهد واکنش های مختلف ایرانی ها به اخبار فلسطین بودیم. توئیتر با نام جدید ایکس، یکی از پرشورترین شبکه های اجتماعی بود که اتفاقاً کاربران زیادی برای پشتیبانی از فلسطین در این بستر فعالیت کردند. مرکز پژوهشی بتا در گزارشی با داده کاوی توییت های یک ماه اخیر، روند انتشار محتوای انتشار یافته پیرامون فلسطین را استخراج کرده است. در این گزارش مشخص شده که کاربران توئیتر فارسی در چه روزهایی بیشترین حمایت را از مردم فلسطین داشته اند.
خروش توییتری ها ضد حمله زمینی اسرائیل
همانطور که مشخص است، با شروع طوفان الاقصی، توییت های در ارتباط با این مورد بشدت افزایش پیدا کرد و به ترند اول توئیتر تبدیل شد. در ادامه این مورد همچنان پررنگ بود اما از شدتش کاسته شده بود تا این که با خبر حمله رژیم صهیونیستی به بیمارستانی در غزه، باردیگر فضای مجازی ملتهب شد و واکنش ها در توئیتر به اوج خود رسیدند. بعد از حمله صهیونیست ها به بیمارستان المعمدانی، باردیگر شدت توییت ها در مورد فلسطین کاهش پیدا کرد تا این که حمله زمینی صهیونیست ها به غزه شروع شد و باردیگر کاربران توییتری در پشتیبانی از فلسطین دست به کار شدند.
لایک های میلیونی برای فلسطین
همینطور مرکز پژوهشی بتا در نموداری دیگر، روند لایک مطالب با مبحث فلسطین را بررسی نموده است که طبق این نمودار، بیشترین لایک ها در ارتباط با شروع طوفان الاقصی بوده است. همینطور حمله صهیونیست ها به بیمارستان المعمدانی غزه و شروع حمله زمینی رژیم صهیونیستی به غزه از موضوع هایی بودند که لایک زیادی را داشته اند. با این که نسبت لایک ها از روز نخست جنگ کم شده است اما با شروع حمله زمینی، باردیگر شاهد روند افزایش لایک های توییتری بوده ایم.
حمایت کاربران از مظلومیت غزه
گزارش داده کاوی توییت های یک ماه اخیر، پرتکرارترین هشتگ ها پیرامون مساله فلسطین را نشان داده است. در این گزارش مشخص شده که کاربران با چه هشتگ هایی از مردم فلسطین حمایت کرده اند. همانطور که مشخص است، پرتکرار ترین هشتگ، #طوفان_الاقصی است که ترند اول شبکه های مجازی بوده است. بعد از آن هشتگ انگلیسی نسل کشی غزه قرار دارد و بعد از آن هشتگ انگلیسی شیطان بزرگ در رده سوم قرار گرفته است. بعد از این سه هشتگ، هشتگ های #قیام مظلوم، #غزه و #اسراییل پرتکرار بوده اند. هشتگ انگلیسی اسراییل، داعش است، دیگر هشتگ پرتکرار بوده است. و در نهایت شاهد پرتکرار شدن هشتگ های #حماس، #فلسطین و #غزه_الان پرتکرار بوده اند. برترین توییت های فارسی در پشتیبانی از فلسطین کاربران زیادی در توییتر برای پشتیبانی از مردم مظلوم غزه تولید محتوا کردند و در اینجا پرلایک ترین توییت های در ارتباط با فلسطین را با یکدیگر مرور می نماییم.
در بین ۱۴ توییت برتر پیرامون فلسطین، ۸ توییت در ارتباط با اکانت رسمی رهبر انقلاب است. متن این توییت ها از سخنرانی های رهبری بوده است. دومین توییت برتر در ارتباط با اکانت وزیر امور خارجه ایران، حسین امیرعبداللهیان بوده است که جنایت صهیونیست ها در بیمارستان الاهلی غزه را محکوم کرده است. چهارمین توییت، در ارتباط با انتشار تصویری از حاج قاسم سلیمانی توسط اکانت منسوب به سپاه پاسداران ایران زده شده است.منبع:

1402/08/15
10:27:31
5.0 / 5
443
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴