هوش مصنوعی محرک رونق فلزات باارزش می شود


لینک بگیر دات کام: رونق هوش مصنوعی می تواند به مفهوم رونق تقاضای صنعتی برای فلزات باارزش در سال 2024 باشد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، شرکت مشاوره تحقیقات فلزات باارزش «متالز فوکوس» در یادداشت جدیدی اعلام نمود: انتظار دارد تقاضای فزاینده برای تراشه های مورد استفاده برای فناوری هوش مصنوعی، از فلزات باارزش بکار رفته در این قطعات، حمایت گسترده ای فراهم آورد.

تقاضای صنعتی و فناوری برای فلزات باارزش امسال به سبب رکود فعالیت اقتصادی جهانی، کم رمق بود. به عنوان مثال، تقاضا برای طلا در بخش فناوری و صنعتی، برمبنای سال به سال، ۳ درصد در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ کاهش پیدا کرد.

طبق یادداشت «متالز فوکوس»، تقاضای فزاینده برای تحول هوش مصنوعی، می واند این روند را در سال آینده نه فقط برای طلا، بلکه برای نقره، پلاتین و پالادیوم معکوس کند.

روند رشد چند برنامه کاربردی که به تدریج توسعه پیدا می کنند، به پشتیبانی از فلزات صنعتی در سال میلادی آینده کمک خواهدنمود.

«متالز فوکوس» پیش بینی نمود فروش سرورها و سوئیچ های هوش مصنوعی، در چند سال آینده، رشد دو رقمی خواهد داشت تا با تحول الگوریتم های هوش مصنوعی همگام بماند.

رشد تقاضا تحت تاثیر هوش مصنوعی، قابل توجه ترین تاثیر را روی بازار نقره خواهد داشت. نقره، در بین همه فلزات، پایین ترین مقاومت فیزیکی را در دماهای استاندارد دارد و قطعه مهمی در خیلی از دستگاه های الکترونیکی است. کاربردهای فناوری و صنعتی، بیش از نیمی از تقاضای جهانی برای نقره را می سازند.

بازار نقره همین حالا هم با محدودیت های عرضه قابل توجهی روبروست که ناشی از رشد تقاضا در بخش انرژی سبز است. تقاضا برای نقره در سال ۲۰۲۲، در رکورد بالایی قرار دارد و احتمالاً در چند دهه آینده، داغ تر می شود.

طبق یک مقاله تحقیقاتی توسط دانشمندان دانشگاه نیو ساوت ولز، تولیدکنندگان خورشیدی احتمالاً تا سال ۲۰۲۷، به بالای ۲۰ درصد از نقره سالانه فعلی نیاز خواهند داشت.

بر اساس گزارش اویل پرایس، ذخایر صنعت و فناوری، تنها حدود هفت درصد از تقاضای جهانی برای طلا را تشکیل می دهد، اما این میزان در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳، به بالای ۷۵ تن طلا رسید.

منبع:

1402/08/17
08:48:17
5.0 / 5
333
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵