درب های اتوماتیک شیشه ای را بهتر بشناسید


درب های اتوماتیک شیشه ای به دلیل سهولت در کارآیی در اماکن بسیاری استفاده میشود.

این روزها دیدن مراکز اداری یا تجاری که درب های قدیمی کشویی داشته باشند یا خواندن جمله بکشید یا هل دهید که بر روی شیشه های ورودی مغازه ها نصب میشد تقریبا به یک خاطره تبدیل شده است درب ها هم مانند زندگی امروز مدرن شده و بدون نیاز به باز و بسته شدن با دست به صورت اتوماتیک کار میکند. درب های اتوماتیک شیشه ای همان فناوری جدیدی است که این روزها مدرنیته را به پاساژها، مراکز تجاری و اداری و بسیاری از اماکن تجاری و صنعتی آورده است.

تقریبا اکثر ساختمان های امروزی به این نوع از درب ها مجهز شده اند از بانک ها گرفته تا پاساژها از آرایشگاه های بزرگ گرفته تا بیمارستان ها همگی از این نوع از درب ها استفاده میکننددرب های اتوماتیک شیشه ای نیازی به باز و بسته کردن با دست را ندارد و حسگرهای موجود در آن با تشخیص فرد، درب را به صورت اتوماتیک باز و یا بسته میکند.

انواع درب های اتوماتیک شیشه ای

درب های اتوماتیک شیشه ای از جهت طراحی و نوع ساخت انواع مختلفی دارد. درب اتوماتیک شیشه ای کشویی یا اسلاید، درب اتوماتیک شیشه ای کشویی، درب اتوماتیک شیشه ای لولایی، درب اتوماتیک شیشه ای گردان، درب اتوماتیک شیشه ای تاشو، درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی و درب اتوماتیک شیشه های قوسی از مشهورترین انواع درب های اتوماتیک شیشه ای هستند که با توجه به فضا در اماکن مختلف تعبیه میشوند.

درب اتوماتیک شیشه ای کشویی متداول ترین نوع درب های اتوماتیک شیشه ای هستند و اولین نسل درب های اتوماتیک شیشه ای که وارد ایران شده محسوب میشوند. این نوع از درب های اتوماتیک عملکرد ساده ای دارند و حرکت آنها بر روی یک خط مستقیم است. در واقع یک لنگه در ثابت و بدون حرکت و لنگه دیگر متحرک است و با تشخیص فرمان حرکتی باز و بسته میشود. این نوع از درب ها به صورت دو لت و یا چهار لت در بازار به فروش میرسند که در نوع چهار لت دو لنگه در ثابت و دو لنگه در متحرک است.

درب اتوماتیک شیشه ای لولایی بهترین نوع درب شیشه ای است. این نوع درب شیشه ای به اپراتور متصل میشود و میتوان آن را بر روی لولاهای درب های قدیمی نیز نصب کرد و نیاز به بازسازی درب به صورت کامل وجود ندارد. درب اتوماتیک شیشه ای لولایی میتواند به یک و یا دو طرف باز شود و جهت باز شدن به سمت بیرون است.

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی به درب اتوماتیک کشویی بسیار شبیه است اما لتهای آن بیشتر از درب اتوماتیک شیشه ای کشویی است. این نوع از دربهای اتوماتیک شیشه ای برای اماکنی که فضای کمی دارند توصیه میشود.

درب اتوماتیک شیشه ای گردان شبیه درب های گردان قدیمی است ولی بدون نیاز به دست به صورت اتوماتیک به گردش درمی آید. این نوع درب با تشخیص وزن یا حرکت توسط حسگر دستگاه به صورت پرهای شروع به حرکت کرده و باز و بسته میشوند.

درب شیشه ای تاشو از طول تا میشود و به صورت اتوماتیک جمع میشود. این نوع از درب ها کمترین فضا را اشغال میکنند و معمولا برای راهروها مورداستفاده قرار میگیرند.

درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی برای کنج های ساختمان و درب اتوماتیک شیشه ای قوسی برای تزیین ساختمان و ایجاد حالت ویژه به معماری ساختمان کاربرد دارند.

درب های اتوماتیک شیشه ای در چه مکانهایی کارآیی دارد

درب های اتوماتیک شیشه ای به دلیل سهولت در کارآیی در اماکن بسیاری استفاده میشود اما یکی از پرکاربردترین اماکن که از این نوع درب ها بهره میبرند مراکز درمانی، بهداشتی و بیمارستانها هستند. این نوع از درب ها به دلیل اینکه نیازی به تماس فیزیکی ندارند جنبه بهداشتی تری نسبت به سایر درب ها دارند و علاوه بر آن گردوخاک و هوای سرد و یا گرم بیرون از این اماکن را نیز به داخل منتقل نمیکنند. علاوه بر این به دلیل مصرف انرژی پایین این نوع درب ها در امکان شلوغی همچون بانکها و ادارات نیز استفاده میشونددرب های اتوماتیک شیشه ای برای مدیریت ازدحام گزینه مناسبی هستند و همچنین برای افرادی که دچار معلولیت یا کهولت سن هستند نیز کمترین محدودیت را برای رفت وآمد ایجاد میکند.

در کنار امکان پرتردد و مهم درب های اتوماتیک شیشه ای برای مدرن سازی معماری نیز کارآیی بسیاری دارد بسیاری از مراکز خرید، تجاری، تفریحی و… با معماری های به روز خود از این نوع از درب ها برای ایجاد فضاهای زیبا و شیک استفاده می کنند.

امنیت درب های اتوماتیک شیشه ای

یکی از مزیت های درب های اتوماتیک شیشه ای امنیت آن است. به این معنا که خطر بسته شدن درب بر روی افراد در این نوع از درب ها به حداقل رسیده است. درب های قدیمی علاوه بر مشکلات نصب، ظاهر و. امنیت جانی افراد را تهدید میکردند خطری که درب های اتوماتیک شیشه ای با ساختار اتوماتیکشان به حداقل رسانده اند این نوع از درب ها به فناوری مجهز است که در صورت گیرکردن فرد به صورت اتوماتیک باز و بسته کردن درب را متوقف میکند تا به کسی آسیبی وارد نشود.

1402/09/02
18:36:38
5.0 / 5
318
تگهای مطلب: رپورتاژ , اپراتور , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳