در انگلیس؛

اقدام گوگل برضد مایکروسافت


لینک بگیر دات کام: گوگل از رگولاتور ضد انحصارطلبی انگلیس خواست مقابل مایکروسافت، اقدام حقوقی انجام دهد، برای اینکه شیوه های کسب وکار این شرکت، به رقیبانش لطمه می زند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، مایکروسافت و آمازون بر سر برتری که در صنعت رایانش ابری دارند، در سرتاسر جهان زیر ذره بین رفته اند و رگولاتورهای انگلیس، اتحادیه اروپا و آمریکا مشغول تحقیقات درباره ی ی قدرت بازار این دو شرکت هستند.
بعد از این که سازمان رسانه ای آفکام، سلطه آمازون و گوگل در بازار ابری را برجسته کرد، سازمان بازارها و رقابت انگلیس، تحقیقاتی را درباره ی ی صنعت رایانش ابری انگلیس در اکتبر آغاز کرد.
بگفته آفکام، در سال ۲۰۲۲، شرکت خدمات وب آمازون (AWS) و آزور مایکروسافت، در مجموع ۷۰ تا ۸۰ درصد از بازار خدمات زیرساخت ابری عمومی انگلیس را در اختیار داشتند. بخش ابری گوگل با سهم حدود پنج تا ۱۰ درصد، نزدیک ترین رقیب آنها بود.
گوگل در نامه ای که به سازمان بازارها و رقابت انگلیس ارسال کرده، اعلام نموده است که شیوه های صدور مجوز مایکروسافت به شکل ناعادلانه، مشتریان را از استفاده از خدمات رقیب، حتی به عنوان یک ارائه دهنده ثانویه در کنار سرویس ابری آزور، باز می دارد. به ویژه، با محدودیت های مجوز مایکروسافت، مشتریان انگلیسی هیچ جایگزین منطقی اقتصادی ندارند جز اینکه از آزور، به عنوان ارائه دهنده خدمات ابری خود استفاده کنند، حتی اگر قیمت، کیفیت، امنیت، نوآوری ها و خاصیت های رقبا را ترجیح دهند.
چنین اقداماتی مستقیما به مشتریان لطمه می زند و تنها مانع مهم در مقابل رقابت در بازار رایانش ابری انگلیس است.
مایکروسافت سال گذشته، قوانین صدور مجوز خودرا برای رفع چنین نگرانی هایی و ارتقای رقابت به روزرسانی کرد اما این تغییرات، رقبا را راضی نکرد.
یکی از سخنگوهای مایکروسافت گفت: این شرکت با ارائه دهندگان مستقل ابری برای رفع نگرانی ها و ایجاد فرصت کار کرده است و بیش از ۱۰۰ نفر در سرتاسر جهان از این تغییرات بهره مند شده اند.
آمیت زاوری، معاون گوگل کلود در گفتگو با رویترز، از اقدامات مایکروسافت انتقاد نمود و گفت: گوگل متعهد به رویکرد چند ابری است که در آن مشتریان می توانند به سادگی و برمبنای نیازشان، بین ارائه دهندگان خدمات ابری، سوئیچ کنند.
زاوری در پاسخ به این پرسش که چرا آمازون، که سهم بیشتری از بازار ابری نسبت به مایکروسافت دارد، خطر مشابه ضد رقابتی ندارد، گفت: کاربران سرویس AWS، با محدودیت های مشابهی مواجه نمی باشند.
طبق گزارش رویترز، گوگل شش سفارش به سازمان بازارها و رقابت انگلیس ارائه کرده که شامل وادار کردن مایکروسافت به بهبود قابلیت همکاری برای مشتریانی که از سرویس آزور در کنار سایر خدمات ابری استفاده می نمایند و همچنین بازداشتن این شرکت از ممنوعیت به روزرسانی های امنیتی برای مشتریانی است که به خدمات دیگر سوئیچ می کنند.


 

1402/09/10
13:47:06
5.0 / 5
311
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴