شکست گوگل در مقابل ایپک گیمز


به گزارش لینک بگیر دات کام، لینک بگیر دات کام: شرکت اپیک گیمز در شکایت ضد انحصارطلبی که در ارتباط با فعالیت انحصاری غیرقانونی فروشگاه برنامه گوگل پلی استور بود، به پیروزی رسید.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، بعد از گذشت بیشتر از یک ماه از دادگاه رسیدگی به شکایت شرکت اپیک گیمز که گوگل را متهم کرده است رقیبانش را سرکوب کرده و تعرفه حداکثر ۳۰ درصد را از سازندگان بازی دریافت می کند، هیات منصفه دادگاه فدرال به نفع این ناشر بازی رای دادند. دادگاه در ژانویه کار برای اجرای اصلاحات را شروع خواهدنمود.

این حکم، شکست مبهوت کننده ای برای گوگل است که در کنار اپل، یکی از بزرگترین فروشگاه های برنامه جهان را اداره می کند. اگر این حکم قطعی شود، به سازندگان برنامه ها، اهرم بیشتری درمورد نحوه توزیع برنامه های خود و سود بردن از آنها فراهم می آورد.

گوگل می خواهد برای این حکم، درخواست تجدیدنظر دهد. ویلسون وایت، نایب رییس امور دولتی و سیاست عمومی این شرکت در اطلاعیه ای اظهار داشت ما به دفاع از مدل کسب و کار اندروید ادامه می دهیم و به کاربران، شرکا و اکوسیستم اندروید، عمیقا متعهد می مانیم.

تیم سوئینی، مدیرعامل اپیک گیمز روز دوشنبه در شبکه اجتماعی ایکس از این حکم استقبال کرد.

اپیک در شکایت خود اعلام نموده بود گوگل به شکل غیرقانونی، فروشگاه پلی و سرویس پرداخت پول را به هم مرتبط کرده و سازندگان برنامه مجبور هستند از هر دوی این سرویس ها بهره گیرند تا بتوانند برنامه هایشان را در این فروشگاه عرضه کنند.

هر چند فروشگاه گوگل پلی در مقایسه با کسب و کار جست وجو، بخش بسیار کوچک تری از درآمد گوگل را تشکیل می دهد اما بعنوان دروازه مرکزی برای میلیاردها تلفن همراه و تبلت، از اهمیت نمادینی برخوردارست.

گوگل ممکنست مجبور شود اجازه دهد فروشگاه های برنامه بیشتری در دستگاههای اندرویدی فعالیت کنند و درآمدش از خریدهای درون برنامه ای را از دست بدهد.

شرکت اپیک شکایت مشابهی مقابل اپل در سال ۲۰۲۰ انجام داد اما یک قاضی آمریکایی در سپتامبر سال ۲۰۲۱، حکمی صادر کرد که حدودا به نفع اپل بود.

بر اساس گزارش رویترز، اپیک از دادگاه عالی آمریکا خواست ادعاهای اصلی در پرونده اپل را احیا کند و اپل درحال مبارزه با حکم صادره برای اپیک است که ممکنست سبب شود تغییراتی در مقررات فروشگاه اپ استور صورت بگیرد. 


منبع:

1402/09/22
19:32:04
5.0 / 5
331
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳