با پرداخت ۵ میلیارد دلار؛

پرونده دیگری از گوگل درخصوص اطلاعات کاربران


گوگل با پرداخت پنج میلیارد دلار شکایتی درباره رصد فعالیت میلیون ها کاربر را در اینترنت پاسخ می دهد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از رویترز، بعد از آنکه وکلای گوگل و شاکیان اعلام نمودند به توافق اولیه رسیده اند، قاضی دادگاهی در اوکلند ایالت کالیفرنیا محاکمه برنامه ریزی شده در ۵ فوریه ۲۰۲۴ را در مورد این شکایت دسته جمعی به حالت تعلیق درآورد. شاکیان خواهان حداقل ۵ میلیارد دلار غرامت شده بودند. شرایط حل و فصل فاش نشد اما وکلا اعلام نمودند که در رابطه با یک تفاهم نامه اجبار آور موافقت نموده اند و انتظار دارند تا ۲۴ فوریه ۲۰۲۴ یک توافق رسمی برای تایید دادگاه ارائه نمایند. شاکیان مدعی هستند سرویس Google's analytics، کوکی ها و اپلیکیشن ها به واحد آلفابت اجازه دادند هنگامیکه مرورگر کروم در حالت Incognito قرار داشت، فعالیتهای آنان را رصد کنند.

آنها مدعی هستند این روند مخزنی بسیار از اطلاعات را در اختیار گوگل قرار داد و به شرکت اجازه داد تا در رابطه با دوستان، سرگرمی ها، غذاهای مورد علاقه، عادات خرید و احیانا عادات دیگر آنها اطلاعاتی به دست بیاورد. این شکایت که در سال ۲۰۲۰ میلادی ثبت شده و شامل چند میلیون کاربر گوگل بود، به علت نقض قوانین حریم خصوصی کالیفرنیا خواهان حداقل ۵ هزار دلار غرامت به ازای هر کاربر شده بود.

پیش از این اپیک گیمز، فورت نایت و غیره نیز از گوگل به علت همین رفتار انحصارطلبانه در فروشگاه گوگل پلی شکایت کرده بودند.
 
گوگل نیز مچ را متهم کرده که از پرداخت مبالغ قابل توجهی به این شرکت طفره می‌رود و باید این روند را متوقف کند.
 
این شرکت مدعی شده: «ما مانند هر کسب و کاری، هزینه خدمات خود را دریافت می‌کنیم و مانند هر پلتفرم مسئول، از کاربران در برابر کلاهبرداری محافظت می‌کنیم. ابزار پرداخت گوگل به جلوگیری از کلاهبرداری کمک می‌کند.»
 
در شکایت مچ که در دادگاه فدرالی در کالیفرنیا تنظیم شده، گوگل به نقض قوانین ضد انحصار فدرال و ایالتی متهم شده است. پیش از این برخی از برنامه‌های مچ از خط مشی‌های پرداخت گوگل مستثنی شده بودند. اکنون، گوگل می‌گوید که دانلود این برنامه‌ها را هم تا اول ژوئن مسدود می‌کند، مگر اینکه آن‌ها از قوانین پرداخت درون برنامه‌ای گوگل تبعیت کرده و درآمدشان را به اشتراک بگذارند.
1402/10/09
14:06:54
5.0 / 5
302
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴