خدمات تلفن همراه ماهواره ای به زودی فعال می شود!


به گزارش لینک بگیر دات کام، شرکت تی موبایل یو اس اعلام نمود شرکت space x یک موشک فالکون ۹ را با نخستین مجموعه از ماهواره های استارلینک که می توانند سیگنال های تلفن را مستقیما از فضا به تلفن های هوشمند ارسال کنند، پرتاب کرد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، شرکتهای تی موبایل یو اس و اسپیس ایکس در اوت سال ۲۰۲۲ اعلام نموده بودند این اپراتور تلفن همراه آمریکایی از ماهواره های استارلینک شرکت اسپیس ایکس ایلان ماسک برای فراهم کردن تماس تلفنی ماهواره ای برای کاربران تلفن همراه در نقاطی از آمریکا، استفاده خواهد نمود.

ماهواره های استارلینک که مانند یک برج سلولی در فضا کار می کنند، به جای استفاده از تجهیزات تخصصی، با تلفن های موجود کاربران کار می کنند تا امکان ارسال پیام های متنی را در مناطقی که سیگنال های شبکه تلفن همراه ضعیف هستند یا وجود ندارند، فراهم نمایند. کیت تایس، مدیر ارشد مهندسی سیستم های کیفیت اسپیس ایکس، در یک پخش اینترنتی برای پرتاب سه شنبه عنوان کرد: اسپیس ایکس در مرحله بعدی، قادر به عرضه خدمات صوتی و داده خواهد بود.

سایر اپراتورهای تلفن همراه در سراسر جهان شامل شرکت کی دی دی آی ژاپن، اپتوس استرالیا، وان ان زد نیوزیلند و راجرز کانادا، با شرکت اسپیس ایکس برای عرضه فناوری «مستقیم به سلولار»، همکاری خواهند کرد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت تی موبایل اظهار داشت خدمات «مستقیم به سلولار»، ابتدا با پیام متنی شروع خواهد شد و سپس با عرضه امکان تماس صوتی و داده در سال های آینده، گسترش پیدا می کند. 


منبع:

1402/10/15
18:09:03
5.0 / 5
264
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱