ماجرای جدید ایلان ماسک و تسلا


بعضی از اعضای هیات مدیره شرکت خودروسازی تسلا نگران هستند که ایلان ماسک در هنگام توییت زدن، احتمالا تحت تاثیر مواد مخدر قرار دارد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه نوشت: اعضای هیات مدیره تسلا در خفا، نگران هستند که ایلان ماسک هنگامی که در سال ۲۰۱۸ توییت زد می خواهد این شرکت خودروسازی برقی را خصوصی کند، تحت تأثیر مواد مخدر بوده است.

ماسک که در آن زمان رئیس تسلا بود، در اوت سال ۲۰۱۸ هنگامی که یک دفعه در توییتر اعلام نمود می خواهد تسلا را در قیمت ۴۲۰ دلار (رقمی که به ماریجوانا اشاره داشت) خصوصی کند، سهامداران این شرکت را شوکه کرد.

با وجود گزارش هایی که مدعی شده بودند مدیرعامل تسلا، این مورد را یک هفته قبل از ارسال توییت خود، با هیات مدیره در میان گذاشته است، اعضای هیات مدیره تسلا از پیام ماسک غافلگیر شدند.

ماسک بعد از این توییت، با روزنامه نیویورک تایمز مصاحبه کرده و گفته بود مدیریت تسلا، طاقت فرسا بوده و سال گذشته، دشوارترین و دردناک ترین سال زندگی حرفه ای او بوده است.

این مصاحبه همینطور شامل گزارشی در رابطه با این بود که چگونه هیات مدیره تسلا در مورد استفاده ماسک از قرص آمبین و اینکه آیا این مورد امکان دارد در عادت های توییت زنی آخرشب ماسک نقش داشته باشد، نگران بود.

منابع آگاه به وال استریت ژورنال گفتند که ماسک امکان دارد هنگام مصاحبه با نیویورک تایمز تحت تأثیر دارو بوده باشد و افزودند که تیم ارتباطی تسلا، حتی نمی دانست که او می خواهد با یک خبرنگار گفتگو کند.

هر چند ماسک گفته است که مصرف داروهای غیرقانونی را دوست ندارد، اما این میلیاردر، به صورت تفریحی از موادی مانند ماری جوانا و دوزهای کوچک کتامین برای درمان افسردگی بهره برده است. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، ماسک در یک مهمانی در لس آنجلس که خود میزبان آن بود، قرص بهره برده بود و در سال ۲۰۱۹ در مکزیک، مواد روانگردان مصرف کرده بود.

شاید مصرف مواد مخدر در فضای بازیگران قدرتمند سیلیکون ولی رایج باشد امااستفاده غیرقانونی از مواد مخدر می تواند برای فردی مانند ایلان ماسک که شرکت موشکی اسپیس ایکس وی، به میلیاردها دلار در قراردادهای دولتی متکی است، مایه نگرانی باشد.

طبق اعلام اداره خدمات بهداشت روانی و سوء مصرف مواد آمریکا، برای دریافت این قراردادها، شرکت ها ملزم به رعایت قانون محل کار بدون مواد مخدر هستند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، توییت سال ۲۰۱۸ ماسک هم تبعات خاص خویش را داشت. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، بررسی اظهارات ماسک را شروع کرد و بزودی شکایتی را تنظیم کرد که به صدور جریمه ۴۰ میلیون دلاری منجر گردید. ماسک همینطور با کناره گیری از ریاست تسلا موافقت نمود و همزمان، تسلا، دو مدیر مستقل را در هیات مدیره خود انتخاب کرد. 


منبع:

1402/10/17
22:35:39
5.0 / 5
263
تگهای مطلب: اسپیس ایکس , ایکس , بازی , توییتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳