استراتژی سئوی سایت در سال 2024


استراتژی سئوی سایت خود را برای موفقیت در سال 2024 اصلاح کنید. حوزه های کلیدی را برای افزایش دید آنلاین خود، از اولویت های تجاری گرفته تا عناصر فنی، مرور کنید.
با شروع سال 2024، زمان آن رسیده است که در استراتژی سئوی سایت خود تجدید نظر کنیم. در این مقاله جنبه‌های استراتژیک کلیدی را که باید مرور کنید، از ملاحظات تجاری سطح بالا گرفته تا داده‌ها، ابزارها، محتوا و عناصر فنی خاص که منجر به نتایج می‌شوند بررسی خواهیم کرد.
 

در مورد اولویت های کسب و کار برای سال 2024 و پس از آن شفافیت به دست آورید

قبل از ارزیابی استراتژی سئوی خود، باید بدانید که کسب و کار قصد دارد در سال 2024 و پس از آن به کجا برود. بینشی در مورد حرکت های استراتژیک بالقوه، محصولات جدید، بازارها، مخاطبان و محورها به دست آورید. استراتژی کسب و کار باید در پایه های برنامه شما گنجانده شود، بنابراین هرچه بیشتر بتوانید این موضوع را درک کنید و از همسویی اهداف خود اطمینان حاصل کنید، بهتر است.
 
گرایش های اقتصادی یا صنعتی:
آیا آگاهی درستی دارید؟ روندهای کلان ممکن است در استراتژی تجاری گسترده تر مورد توجه قرار گرفته باشند. با این حال، خوب است که تحقیقات خود را انجام دهید.
 
چه چیزی در صنعت اتفاق می افتد که بزرگتر از سئو فکر می کنید؟ آیا هیچ رقیب بزرگی در سال 2023 حرکت بزرگی انجام داده است؟ آیا گزارش های سالانه ای وجود دارد که بتوانید دانلود و مطالعه کنید؟ مطبوعات صنعت چه می گویند؟
این زمانی از سال است که تمام محتوای پیش‌بینی‌ها منتشر می‌شود، حتماً به این موضوع توجه داشته باشید. به این فکر کنید که چگونه این اطلاعات ممکن است بر مسیر کسب و کار در سال 2024 تأثیر بگذارد، به ویژه جستجو.
 
بینش مخاطب:
آیا چیزی در مورد نحوه جستجو یا خرید محصول یا خدمات شما توسط مشتریان تغییر کرده است؟ چقدر مخاطبان خود را می شناسید؟ و این دانش چقدر به استراتژی جستجوی شما کمک می کند؟
 
درک مخاطب باید برای استراتژی شما اساسی باشد. آخرین بار چه زمانی سفر مشتری را ترسیم کردید؟
 
آیا مخاطبان شما هنوز در نقاط عطفی که در سفر خود دارید به موتور جستجو روی می آورند یا در شبکه های اجتماعی جستجو می کنند؟ آیا آنها محتوای نوشتاری می خواهند یا امیدوارند که صدا یا تصویر را ببینند؟
 
همچنین، آیا هنوز مخاطب مناسب را در نظر می گیرید یا مخاطب جدیدی وجود دارد که بتوانید از آن استفاده کنید؟ با آگاهی از استراتژی کسب و کار و راه اندازی محصول جدیدی که ممکن است در راه باشد، آیا این چیزی را تغییر می دهد؟
 
رقبا:
آیا همچنان رقبای مناسب را زیر نظر دارید؟ رقبای خود را ترسیم کنید و مطمئن شوید که هیچ بازیگر جدیدی را در بازار از دست نداده اید. ممکن است جالوت هایی را در آنجا داشته باشید که رقبای روزمره جستجوی شما نیستند. آخرین بار چه زمانی به سراغ برخی از رقبای اصلی جستجوی خود رفتید؟ تنظیم مجدد استراتژی همیشه زمان خوبی برای انجام این کار است.
 
به کجا تمرکز می کنند، اگر کاری را انجام می دهند که فکر نکرده اید و خطرات آن را کجا می بینید، نگاه کنید.
 

تجزیه و تحلیل نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهدیدها

با تمام تحقیقاتی که با توجه به تصویر بزرگتر انجام داده اید، نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهدیدهای شما (SWOT) را یادداشت کنید. این ممکن است چیزی باشد که شما فقط برای خود استفاده می کنید، اما در صورت نیاز به اشتراک گذاری آن با مدیر، هیئت مدیره یا مشتری خود، گنجاندن آن در مستندات استراتژی خود نیز می تواند مفید باشد. این نشان می دهد که شما واقعاً درک کرده اید که در حال حاضر کجا هستید و احتمالاً در 12 ماه آینده چه اتفاقی می افتد.
 
بنابراین با در نظر گرفتن کامل استراتژی کسب و کار، اکنون می توانید با بررسی عملکرد و بررسی فرآیندها، ابزارها و افراد خود، وارد استراتژی سئوی خود شوید.
 

بهترین و بدترین عملکرد سال گذشته

از منظر جستجو به محتوای پربازده و بدترین نگاه کنید و اطلاعاتی مانند قالب محتوا را در خود قرار دهید. این را با محتوای همه کانال‌ها مقایسه کنید، می‌توانید بفهمید چه محتوایی در بین کاربران شما محبوب‌تر است و در چه قالبی. این محتوا را با داده های هدف و تجارت الکترونیک خود در نظر بگیرید.
 
بنابراین، وقتی نوبت به بررسی داده های سال 2023 می شود، به طور گسترده فکر کنید. همچنین این فرصت خوبی است تا فکر کنید آیا چیزی وجود دارد که آرزو می‌کردید آن را دنبال می‌کردید تا بتوانید آن را برای استراتژی 2024 خود راه‌اندازی کنید.
 
ابزارها:
آخرین بار چه زمانی چیزی را که استفاده می کنید مرور کردید؟
ارزیابی دقیق ابزارهای شما بسیار مهم است، زیرا نادیده گرفتن یک دارایی کلیدی می تواند به رقبای شما مزیت بدهد.
 
کلمات کلیدی:
آیا آنها هنوز مرتبط هستند؟ چه چیزی را از دست داده اید؟
درک رفتار جستجوی مخاطبان برای یک استراتژی سئو موفق بسیار مهم است. این فقط در مورد بهینه سازی چیزی نیست که فکر می کنید منطقی است. باید اطمینان حاصل کنید که با هدف کاربر همسو است.
 
بدون این دانش، با داشتن محتوای نادرست برای هدف کاربر، علیرغم موقعیت خوب، یا داشتن موقعیت و محتوا، اما ناتوانی در هدایت کاربر به سمت تبدیل، خطر شکست را دارید.
 
درک اینکه مخاطبان شما به دنبال چه چیزی هستند، آنچه را که آنها امیدوارند پیدا کنند و آنچه را که در تلاش هستند انجام دهند، همه باید عوامل شناخته شده برای همراهی با تحقیق کلمه کلیدی شما باشند.
 
محتوا:
آیا برنامه های شما بر این اساس اولویت بندی شده اند؟
اطمینان از داشتن یک برنامه محتوایی که بر اساس تأثیر احتمالی اولویت بندی شده است، شما را برای موفقیت بهتر آماده می کند. 
 
سئوی فنی:
وب سایت چقدر سالم است؟ چه برنامه هایی برای سال 2024 وجود دارد؟
سئو فنی جزء یک استراتژی سئو است و اغلب تحت تأثیر سایر بخش ها قرار می گیرد و نیاز به بحث های تجاری گسترده تری دارد. دسترسی به نقشه راه فنی وب سایت و مشارکت در برنامه ریزی آن می تواند به طور قابل توجهی شانس موفقیت استراتژی شما را افزایش دهد.
 
همکاری:
بقیه چه کار می کنند؟ به یاد داشته باشید، سئو زمانی موفق تر است که در استراتژی گسترده تر ادغام شود. در حالی که برخی از کسب و کارها به طور طبیعی این را ادغام می کنند، بسیاری از آنها هنوز در تیم های سیلد با ارتباطات ناکافی فعالیت می کنند.
روند بازنشانی استراتژی خود را به اشتراک بگذارید و سایر تیم ها را تشویق کنید تا تمرینات مشابهی را انجام دهند. رفتار مشتری را تقلید کنید، اولویت های خود را همسو کنید. جادو زمانی اتفاق می افتد که ذهنیت مشتری اول را بپذیرید.

 

1402/10/30
23:41:17
5.0 / 5
347
این مطلب را می پسندید؟
(5)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴