هواوی اندروید را کنار میگذارد


به گزارش لینک بگیر دات کام، شرکت هواوی تکنولوژی چین، برای تقویت اکوسیستم نرم افزاری خود، در جدید ترین نسخه سیستم عامل بومی هارمونی (HarmonyOS)، از اپلیکیشن های اندرویدی پشتیبانی نخواهد کرد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، در بیانیه هواوی آمده است: این شرکت می خواهد یک نسخه توسعه دهنده سیستم عامل هارمونی را در سه ماهه دوم سال جاری عرضه نماید و پس از آن، نسخه تجاری کامل در سه ماهه چهارم عرضه خواهد شد.

پس از این که تحریم های آمریکا، باعث شد هواوی دسترسی به حمایت فنی گوگل برای سیستم عامل موبایل اندروید را از دست بدهد، این شرکت چینی، نخستین بار، سیستم عامل هارمونی اختصاصی خودرا در سال ۲۰۱۹ رونمایی کرد و آماده شد تا یک سال بعد، آن را در بعضی از تلفن های هوشمند خود بکار ببرد. با این حال، نسخه های اولیه هارمونی، اجازه داد اپلیکیشن های ساخته شده برای اندروید، در این سیستم عامل اجرا شوند. ولی اکنون طبق گزارش رسانه چینی کایشین، این اپلیکیشن ها دیگر در هارمونی قابل اجرا نخواهند بود.

هواوی در اوت گذشته، در اقدامی غیرمنتظره، تلفن هوشمند سری میت ۶۰ خودرا معرفی نمود که تصور می شود در ساخت آن، از یک چیپ ست بومی استفاده شده است.

با این مدل، هواوی بازگشت خودرا به بازار تلفن های هوشمند پس از سال ها تحمل تبعات تحریم های آمریکا، اظهار داشت.

بر اساس گزارش رویترز، این شرکت چینی انتظار دارد درآمد سال ۲۰۲۳، از مرز ۷۰۰ میلیارد دلار (۹۷.۳ میلیارد دلار) فراتر رفته و به ۹ درصد رشد سالانه بالغ شود. 


منبع:

1402/11/01
17:53:14
5.0 / 5
326
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲