وزیر ارتباطات:

سرعت آپلود اینترنتی با فیبر نوری 200 برابر شده است


به گزارش لینک بگیر دات کام، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: سرعت آپلود و بارگذاری فایل های اینترنتی با پروژه فیبر نوری ۲۰۰ برابر شده است.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از مهر، عیسی زارع پور عصر پنجشنبه در مراسم افتتاح طرح فیبر نوری روستایی، منازل و کسب و کارها به صورت وبیناری ضمن اشاره به این که سرعت اینترنت با طرح فیبر نوری به ۹۰۰ تا هزار مگابیت در ثانیه می رسید، آنرا ۹۰ برابر سرعت کنونی اینترنت ذکر کرد و اظهار داشت: سرعت آپلود و میانگین در کشور چهار تا پنچ مگابیت در ثانیه است و سرعت فیبر نوری ۲۰۰ برابر سرعت کنونی است.
وی با اظهار این که ۶۰ سایت نسل پنجم در استان مازندران افتتاح شده است، از تلاشهای اپراتورهای مختلف قدردانی نمود و اظهار داشت: میانگین سرعت اینترنت در سایت های تلفن همراه هم ۳۲ مگابیت در ثانیه است که با پروژه فیبر نوری ۳۰ برابر شده است.
وی از اتصال شش هزار و ۲۰۰ روستا به فیبر نوری اطلاع داد و اظهار داشت: مابقی روستاها هم تا بهار سال آینده به فیبر نوری متصل می شود.
وزیر ارتباطات اظهار داشت: ۹۴ درصد روساهای بالای ۲۰ خانوار کشور و ۹۸ درصد روستاهای مازندران به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند.
در این مراسم سایت طرح فیبر نوری روستایی، منازل و کسب و کار روستایی آبندانکش و شهر نکا، بابلسر و ساری با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات راه اندزی شد.
افتتاح طرح فیبر نوری بابلسر، سایت ارتباطی شهر ساری و سایت نسل پنجم تلفن همراه از دیگر طرح هایی بود که با حضور وزیر ارتباطات افتتاح شد.


منبع:

1402/11/27
15:25:48
5.0 / 5
296
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲