قیمت فیبر نوری در تهران


هزینه کابل کشی فیبر نوری تا در منازل، بر عهده مخابرات و از درون ساختمان تا در واحدها بر عهده مشتریان است که فیبرکشی ۸۰۰ تا یک میلیون تومان و مودم نیز دو تا دو و نیم میلیون هزینه بر خواهد بود که در مجموع هزینه اتصال به شبکه فیبر حدود سه و نیم میلیون تومان می شود.
به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، علی ملک جعفریان - مدیر مخابرات منطقه تهران در نشست خبری در رابطه با آخرین وضعیت پروژه فیبر نوری در این استان اظهار نمود: شرکت مخابرات تأمین کننده زیر ساخت های شهری است و مخابرات تهران هم از این قاعده مستثنی نیست.
به قول او مخابرات در استان تهران یک میلیون ۴۰۰ هزار پورت دیتا به مشتریان خود ارائه داده که حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار پورت در ارتباط با ADSL است و هم اکنون تعداد واگذاری این شرکت در فیبر نوری به ۱۲۰ هزار عدد رسیده است.
وی ادامه داد: از میزان پورت های ارائه شده توسط مخابرات در تهران، حدود ۸۰۰ هزار مشتری بر روی سیم مسی ما پوشش دارند و در نتیجه از آن استفاده می نمایند و هم اکنون تعداد واگذاری ما در فیبر نوری به ۱۲۰ هزار عدد رسیده است.
ملک جعفریان اظهار داشت: از آغاز سال ۲۲ افتتاح داشتیم که آخرین آن، روز ۲۵ بهمن ماه در شهرک اکباتان انجام شد و ۳۸ هزار واحد مسکونی را فیبرکشی کردیم. در حال حاضر سرعت فیبر بر روی ۳۰۰ مگ بسته شده است و برای سال آینده هم برنامه ایجاد ۱۵۰ هزار پورت فیبرنوری را در برنامه خود داریم. در تهران ۱۳ میلیون زوج سیم مسی داریم که هزینه جابه جایی آن بالاست، ازاین رو باید زیرساخت های خویش را هوشمندانه جابه جا نماییم که گرفتار مشکل نشویم.
مدیر مخابرات منطقه تهران در ادامه ضمن اشاره به خرابی های زیرساختی خاطرنشان کرد: معمولاً خرابی ها در سطح جهانی هم رخ می دهد اما در کشور شاید یک الی دو درصد اعلام خرابی کنند که ۷۰ درصد خرابی ها هم از جانب خود مشتریان است.

چرایی کند بودن پروژه فیبرنوری در تهران
وی ضمن اشاره به چرایی کند بودن پروژه فیبرنوری در تهران اظهار داشت: معمولاً فناوری های نوین در ابتدا از جانب مردم استقبال نمی شوند تا این نیاز که همان سرعت است، فراهم گردد. در کنار این مورد ما باید تبلیغات هم انجام دهیم که وزیر ارتباطات حالا به این مورد وارد شده است. ما به جهت اینکه واگذاری ها خوب صورت گیرد، تعدادی پارتنر گرفته ایم که هم اکنون ۸ مورد هستند و مردم می توانند از راه تماس با ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۰ درخواست دهند که سرویس به آنها عرضه شود؛ اما اولویت فیبرکشی با ساختمان های بلند است.
او متوسط درآمد مخابرات از خطوط ADSL را ماهانه ۷۰ هزار تومان و از سرویس FTTH ۱۷۰ هزار تومان عنوان نمود.
به قول او مخابرات تهران برای سال آینده اتصال ۱۵۰ هزار مشترک به فیبر نوری و عرضه پابلیک وای فای را در برنامه های خود دارد.1402/12/10
09:06:47
5.0 / 5
299
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴