اختلاف گوگل با استارتاپ های هندی


به گزارش لینک بگیر دات کام، نهاد ضد انحصارطلبی هند، در اختلاف ادامه دار گوگل با استارتاپ های هندی بر سر سیستم پرداخت درون برنامه ای، دستور تحقیقات از سیستم این شرکت آمریکایی را صادر کرد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، استارتاپ های هندی، ماه هاست با گوگل بر سر هزینه ای که برای پرداخت های درون برنامه ای دریافت می کند، اختلاف دارند.

این اختلاف ماه میلادی جاری پس از اینکه گوگل، بیشتر از ۱۰۰ اپلیکیشن چینی را از فروشگاه برنامه خود به دلیل تخلفات در ارتباط با صورتحساب، حذف نمود، شدت گرفت. با این حال، پس از مداخله دولت هند، این اپلیکیشن ها برگردانده شدند.

این استارتاپ ها از کمیسیون رقابت هند خواستند این مورد را بررسی کند و این دیده بان، روز جمعه دستور تحقیقات را صادر و اظهار داشت گوگل سیاست هایش را به شکل تبعیض آمیز اجرا می کند. این کمیسیون به واحد تحقیقات خود دستور داد ظرف مدت ۶۰ روز، تحقیقاتش را تکمیل کند.

سخنگوی گوگل در ایمیلی به رویترز اظهار داشت ما در حال بررسی دستور کمیسیون رقابت هند برای آغاز این تحقیقات هستیم. این شرکت در این فرآیند به هر شکلی، همکاری خواهد نمود.

این اختلاف بر سر اقدامات بعضی از استارتاپ های هندی است که تلاش می کنند اعمال هزینه ۱۱ تا ۲۶ درصدی گوگل در سیستم های پرداخت درون برنامه ای را متوقف کنند. مقامات ضد انحصارطلبی هند در سال ۲۰۲۲ دستور داده بودند این سیستم که مابین ۱۵ تا ۳۰ درصد هزینه می گیرد، منحل شود.

گوگل منکر هرگونه تخلفی شده و می گوید برای پشتیبانی از سرمایه گذاری در فروشگاه برنامه گوگل پلی و سیستم عامل موبایل اندروید، هزینه ای مطالبه می کند تا توزیع مجانی آنها را امکان پذیر کند.

بر اساس گزارش رویترز، کمیسیون رقابت هند، ماه ها زمان جهت بررسی شکایت استارتاپ ها، صرف کرده در مورد این که گوگل دستورالعمل قبلی این دیده بان برای عدم اقدامات متقابل ضد شرکتهای استفاده کننده از سیستم های پرداخت دیگر را دنبال نکرده است. 


منبع:

1402/12/26
13:17:27
5.0 / 5
213
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴