گوگل پادکست از کار افتاد


لینک بگیر دات کام: اپلیکیشن «گوگل پادکست» بعد از ماه ها اغما، عاقبت به گورستان برنامه های گوگل پیوست.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، گوگل پاییز گذشته، اعلام نموده بود اپلیکیشن «گوگل پادکست» را در سال ۲۰۲۴ تعطیل کرده و «یوتیوب موزیک» را به خانه جدید پادکست ها تبدیل می کند.

اپلیکیشن پادکست، تازه ترین محصولی است که چرخه گوگل را طی می کند. این شرکت همیشه یک سرویس جدید را با زبانی پرطمطراق و این که چطور با ماموریت این شرکت در سازماندهی و در دسترس قرار دادن اطلاعات جهان مطابقت دارد، معرفی می کند، سپس به سرعت چند خصوصیت جدید را به آن اضافه کرده و ظاهرا فورا آن را فراموش می کند و در نهایت، رقیبی در یک بخش دیگر شرکت راه اندازی می نماید و بی ارزش کردن آن و توجه به رقیب جدید را شروع می کند. سپس، سر انجام آن اپلیکیشن را برای همیشه تعطیل می کند. قبرستان گوگل مملو از اپلیکیشن هایی نظیر ریدر، دوئو، اینباکس، الو، والت و اپلیکیشن های بی شمار دیگری است که پروسه چرخه گوگل را طی کرده اند.

بر اساس گزارش ورج، گوگل می گوید تنها به شرایط بازار پاسخ می دهد و یوتیوب، مکان بسیار محبوب تری برای یافتن پادکست ها نسبت به «گوگل پادکست» است. مطمئنا شواهدی از اثبات این ادعا وجود دارد. گوگل در اطلاعیه تعطیلی خود در سپتامبر، به آماری از شرکت تحقیقاتی ادیسون استناد کرد که برمبنای آن، حدود ۲۳ درصد از شنوندگان پادکست در آمریکا، می گویند یوتیوب، پلتفرم اصلی آنها برای گوش کردن به پادکست است در حالی که این رقم برای «گوگل پادکست»، چهار درصد است.

گوگل برای افزایش قدرت رقابت «یوتیوب موزیک» با اسپاتیفای، اپل موزیک و آمازون موزیک، به تدریج کاربران را از محصولات قدیمی به این سرویس هدایت می کند. «یوتیوب موزیک» در سال ۲۰۲۰، استراتژی انتقال مشابهی را عرضه نمود تا شنوندگان موسیقی را از «گوگل پلی موزیک» پیش از تعطیلی آن در همان سال، منتقل کند. 


منبع:

1403/01/17
18:21:50
5.0 / 5
250
تگهای مطلب: گوگل , یوتیوب , اپلیكیشن , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴